Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тракане между 1000 и 1500 оборота


Andrian7

Recommended Posts

Здравейте,

Имам Шкода Октавия 2012-та 1.6 дизел. При подаване на гас, между 1000 и 1500 се чува ужасно тракане, като на метал. Имаше съмнение за дюзи, провериха ги - нямат проблем. Колата е на 137000 реални км, ако това има значение, с ръчни скорости. След тези обороти тракането изчева. Прави го като загрее и същи на по-висока предавка но по-ниска скорост, ако рязко подам газ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съединителя също е в супер състояние. Като се гаси колата няма вибрации или тракане. Като електричка гасне. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Работата на този двигател е доста тегава между 1000 и 1500 оборота. Там се мъчи и съответно вибрира доста. При мен правеше същото - скъсан тампон на генерацията, комбиниран с омекнал заден тампон на двг.

Чува ли се дрънчене и при рязко отнемане на газта в тези обороти?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 30 минути, Izolini написа:

Работата на този двигател е доста тегава между 1000 и 1500 оборота. Там се мъчи и съответно вибрира доста. При мен правеше същото - скъсан тампон на генерацията, комбиниран с омекнал заден тампон на двг.

Чува ли се дрънчене и при рязко отнемане на газта в тези обороти?

Не, само когато се подава гас. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Освен да минеш през някое от читавите места с доказали се хора, които фигурират в "Белия списък" на форума. @Transexpert-info, @Pepino или Автокомплекс РС - https://maps.app.goo.gl/ZJLH1

Успех в разрешаването на проблема!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Andrian7 написа:

Не, само когато се подава гас. 

Което означава, че при мен проблема не е в кутията (защото ти си с ръчна, аз с DSG, а имаме еднакви проблеми), проблема е другаде.

Благодаря, колега!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 28 минути, Izolini написа:

Което означава, че при мен проблема не е в кутията (защото ти си с ръчна, аз с DSG, а имаме еднакви проблеми), проблема е другаде.

Благодаря, колега!

Абсолютно, нито кутия, нито съединител, нито дюзи… но пак не се знае от какво е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.