Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Климатик


Димитър Димитров

Recommended Posts

Здравейте колеги. Последно време както почнаха жегите започнах да си пускам климатика все по-често. Климатика охлажда много добре но ми прави  впечатление обаче, че като пусна климатика колата направо умира. На място загряла без климатик разхода седи на 0.6l/h като пусна климатика скача на 1.1-1.2l/h и вдигателя почва да работи много по-тежко. При каране на извънградско разликата със и без климатик е около 0.3-0.5 l/100km което мисля че е нормално. Също при ускорение разликата със и без климатик е доста голяма и ми се струва че не би трябвало да е чак толкова. Забелязах и че при спускане като съм на климатик все едно съм на моторна спирачка много се усеща спъването на двигателя. Ако някой е имал подобна ситуация би ли споделил евентуално може ли да има проблем и от какво или е нормално за тези коли. Колата е 1.9TDI 110коня.

Благодаря предварително на всички споделили мнение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах такъв двигател и никога не съм усещал нещо от написаното. Нито се е товарил двигателя, нито разхода се е вдигал, нито е имало усеща е като моторна спирачка. Според мен, не е зле да се види от подходящ техник. Имаше тук из темите някъде, май Елбатрон се казваше сервиза. И по спомен - добре се справяха с ремонти по тези системи. Може и да бъркам, но ще ме поправи някой колега предполагам ако не ми е точна информацията.

Успех с отстраняването на проблема!

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за информацията. Писах на сервиза във вайбър и ще ъпдейтна ако има развитие.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен си е нормално това поведение,моята е 90к.с Случвало ми се е на светофар като забравя ,че съм на климатик да я изгася,понеже тръгвам без газ.Климатика си товари двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имал съм Октавия 1 Тур комби с двигател 1.9 TDI ALH 90 h.p.

от нова, изкарана от Еуратек София клон Надежда на 15.12.2006 и била в семейството ни до 20.11.2016, с общо навъртяни 99880 км, никога колата не се е тормозила с пуснат климатик.

Натоварена с багаж, август месец в жегите, с 4ма възрастни и дете, самата кола празна е 1500 кг, с пуснат климатик, катереше баири мощно, на равното държеше 170 км/ч по АМ Тракия до морето без промяна в разхода, в подобни случаи никога не е бил повече от 6.6/100.

 

Дано откриете проблема, желая Ви успех.?

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Велко го е написал - Елбатрон е сервизът. Момчетата са много точни, а и познават добре колите от ВАГ групата (м/у другото работят и с Рено, ако има и други еретици като мен).

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 11.07.2023 г. at 19:14, РусенскоВарено написа:

Имал съм Октавия 1 Тур комби с двигател 1.9 TDI ALH 90 h.p.

от нова, изкарана от Еуратек София клон Надежда на 15.12.2006 и била в семейството ни до 20.11.2016, с общо навъртяни 99880 км, никога колата не се е тормозила с пуснат климатик.

Натоварена с багаж, август месец в жегите, с 4ма възрастни и дете, самата кола празна е 1500 кг, с пуснат климатик, катереше баири мощно, на равното държеше 170 км/ч по АМ Тракия до морето без промяна в разхода, в подобни случаи никога не е бил повече от 6.6/100.

 

Дано откриете проблема, желая Ви успех.?

 

Поздрави.

И аз карам такава вече 10г,не мога да се съглася,че не усеща климатика.Усеща го и то доста чувствително.

Поздрави.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и според мен се усеща леко в потеглянето и ускорението но да работи ДВГ по тежко не , според мен нещо центровка или мг на помпата не са оптимални

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не успях да мина през сервиза тази седмица, а утре ще имам път към Гърция и се надявам да няма проблем, следващата седмица ще ида до сервиза и ще пиша дали са открили проблем.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт на ситуацията.

Отидох до Елбатрон в Лозен и искам да споделя доброто впечатление, което ми направиха. Сервиза е доста добре поддържан изчистен и има удобно място с климатик, където може да изчакаш. Момчетата без да губят време диагностицират проблема (проблемите) и предлагат какво може да се направи, като и доста подробно обясняват как работи определената система и какво поражда проблема. В моя случай понеже бях притискат от към време ми влязаха в положение и след около час от както бях отишъл си тръгнах с решен проблем, който беше следния. Голямата перка на радиатора не работеше ( което бях забелязал и аз ) и от там като работи само малката налягането в системата се вдига доста но не достатъчно за да изключи защитата за претоварване на компресора. Докато чакаха перката да дойде провериха има ли друга неизправност в системата ( за щастие нямаше ) дозаредиха 130 грама фреон сложиха перката и всичко беше наред. Цялата тази процедура стана за около час, което ми спести страшно много разправии и съм благодарен че ми свършиха качествена работа за отрицателно време и на разумна цена. Препоръчвам ги с двете ръце, който има проблем с климатичната система.

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Интересно, при мен когато едната перка е развалена, климатика не тръгва. Сменял съм два пъти голямата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята голяма перка беше сдала багажа, но климатика си работеше. Закарах колата просто за профилактика на системата, да съм спокоен, че няма да ме изненада и да откаже нещо по път, след като я бях взел, иначе щях да разбера на по-късен етап, че този дизел не загрява, че да чуя перката. 140 лв мисля че беше (преди 5-6 години) новата, английска марка, но не знам повече подробности. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 22.07.2023 г. at 10:14, ghost_rider написа:

И моята голяма перка беше сдала багажа, но климатика си работеше. Закарах колата просто за профилактика на системата, да съм спокоен, че няма да ме изненада и да откаже нещо по път, след като я бях взел, иначе щях да разбера на по-късен етап, че този дизел не загрява, че да чуя перката. 140 лв мисля че беше (преди 5-6 години) новата, английска марка, но не знам повече подробности. 

107 лева ми взеха за перката за марка нямам идея каква е трябва да видя в документа дали пише и имам година гаранция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.