Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Джанти 14 смяна с 15


Recommended Posts

Здравейте колеги !

Колата е Фабия - 1;  1.9 SDI;  2005 г.

Досега съм карал джанти 14 - 5х100; 6J; ЕТ 43.

Но понеже остава много празно място м/у гумата и калника ,искам да сложа по-големи джанти.

Мога ли да сложа джанти  15 - 5х100; 6J; и ЕТ 38 или ЕТ 43.

И каква е разликата му ЕТ 38 или ЕТ 43. 

И въпросът ми е: - въобще като цяло да не опират някъде и да имам проблеми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Фабия 1 по предписание дават максимално 16" (Фабия1 ВРС). С повишаването на цолажа се намалява височината на гумата т.е. празното място ще си остане. Ветоятността да попаднете на рядък и неоткриваем размер с цена на гума приблизително колкото 18-19" е голяма. 

Ако искате да свалите колата (да има по-малко разстояние до калника) , помислете ватиант с регулируемо окачване.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

С разлика 5 мм. в офсета едва ли ще има проблем, но както писа колегата има по-голямо значение какъв ще бъде размера на гумите. При по-високи гуми ще имате и отклонения при показанията на скоростомера ориентировъчно колкото см толкоз проценти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.