Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Не мога да спра алармата от ключа


Dare

Recommended Posts

Здравейте, днес се сблъсках със следното. Чувам, че алармата на колата се е включила и пищи без да спира. Уж спира и след 5 секунди отнова започва.(По-рано през деня пак така стана, но 1 или 2 пъти и реших, че котката се крие отдолу и е бутната колата). Та, слизам до колата с идеята да натискна копчета за отключване и да се спре със шумотевицата,натискам го, но колата продължаваше да вие (мисля аварийните не мигаха). Пробвах да заключва и отключва - нищо не стана. Запалих я пак -  нищо не стана. Накрая се ядосах и й ставлих едната клема. След 10 минути вързах акумулатора и за сега не се е включвала. Гледах, че може да е проблеми от сензора отпред и отзад на колата за движение. ( Наскоро ми се скапа сензора за външната температура и ми измерваше минусови температури навън - смених го с нов, 2-3 часа нямаше разлика и накрая започна да мери правилно от самосеби си).

Във форума гледах, че хората си махат бушона, но това само спира сирената, мигачите си мигат. Гледах и че е две натискания на заключващото копче се деактивира сензора в самата кола, което не знам колко е решение също. Но все пак са някакви решения. Основното ми питане е някой има ли идея защо колата не се реагира на ключа. Той си я отключва/ заключва и я пали. Може би ще трябва да VCDS да ходя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ъпдейт

 

Като свяля клемата алармата си продължава. Като отворих бушоните там където трябва да има бушон (35) го няма...мистерията се засилва...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двойките имаха партида с дефектни сирени/аларми. То е 2 в 1. Някъде из форума има теми за това от @Боби Доктора, който не помня колко време имаше проблем с алармата и не знам дали заради нея (и още неща) не върна колата... Та, в тези теми може да има нещо, което да ти е полезно. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 3 минути, zloQQ написа:

Двойките имаха партида с дефектни сирени/аларми. То е 2 в 1. Някъде из форума има теми за това от @Боби Доктора, който не помня колко време имаше проблем с алармата и не знам дали заради нея (и още неща) не върна колата... Та, в тези теми може да има нещо, което да ти е полезно. Успех!

По спомен на Боби му гореше сирената .

 

преди 38 минути, Dare написа:

Ъпдейт

 

Като свяля клемата алармата си продължава. Като отворих бушоните там където трябва да има бушон (35) го няма...мистерията се засилва...

Ако алармата е монтирана допълнително , то бушона е на снопа с кабели на алармата. Свли кората под волана и огледай къде е кутийката и снопа с кабели (ако е CAN аларма).

Имаше и едни модели аларми , които следят само консумация и всичко е вградено в сирената .. тогава ще трябва да намериш сирената в коша и да я оперираш.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 46 минути, The Best Forman написа:

(ако е CAN аларма).

Това някаква афрърмаркет аларма ли е.

 

Иначе гледах самата сирена е над дясната гума май. Но накуп се прецакаха няколко неща по електрото. И нещо намирисва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Dare написа:

Това някаква афрърмаркет аларма ли е.

 

Да , но за разлика от "обикновенните" говори с колата по CAN шината и се монтира елементарно.

Като прочетох , че свири постоянно , преположих , че е паднал акумулатора , но после видях , че колата е запалила отпадна. Възможно е като са се прецакали другите неща да е изчезнал постоянния плюс на алармата и да си мисли , че няма акумулатор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Възможно е като са се прецакали другите неща да е изчезнал постоянния плюс на алармата и да си мисли , че няма акумулатор.

Да нещо такова. Но много интересно как като го извадя от колата и пак пищи. Явно сирената е на батерии.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Изключете я през vcds така направих аз можеби някой от микро ключета се ебава и затова сепошучава така

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.