Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Задни спирачки Фабия


ves 1

Recommended Posts

Здравейте колеги ! Искам да ме консултирате по въпроса със задните спирачки на Фабията.

Фабия хечбек - 2005г. 1,9 SDI ; 64 коня;  задните спирачки са -накладки с барабани.

Отворих ги и видях че старите са износени - много тънки.

Купих нови LPR  и ги монтирах.

Отпуснал съм въжетата на ръчната спирачка.Вдигнах нагоре чопа който се хваща с една малка пружинка и затворих барабаните лесно без усилие,сложих гумата и пробвах върти се - е малко по-трудно от преди.

Натискам крачната- пробвам държи. Дърпам ръчната пробвам държи. Отпускам пробвам колелата се въртят.

Реших да пробвам в движение - има си колата инерция спира ,няма странични шумове всичко е добре.

Вдигам ръчната на 1-2 зъб - колата потегля. Опъвам ръчната на 3-4 зъб не тръгва.Значи работи - не задържа.

  • Минах 15 км. НО КАТА ПИПНАХ БАРАБАНИТЕ БЯХА ТОПЛИ- пареха. Дъжах си пръстите отгоре и усещах топлината.

ТОВА НОРМАЛНО ЛИ Е СЛЕД КАТО СЪМ СЛОЖИЛ ЧИСТО НОВИ НАКЛАДКИ - ДА СЕ ЗАГРЯВАТ БАРАБАНИТЕ ДОКАТО СЕ ПРИПАСНАТ С НАКЛАДКИТЕ.

И трябва ли да ме притеснява това. Ако трябва да регулирам нещо моля кажете.

Благодаря ви предварително за съветите и мненията.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Карай си колата. Ако замирише на феродо е проблем. Като чета обясненията, няма задържане.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Истинско загряване от задържане е да ти пари като доближиш ръка до джантата. Преди години имах една италиянска трошка и ми задържаше единият заден апарат - таса на това колело се стопи.

Та при теб всичко си е ок, сигурно имаш някакво минимално напасване, все пак няма начин барабана да няма канал. Както е написал Жоро - карай и се радвай.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.