Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен проблем с фаровете 1.4 tdi bnm


RahzeL

Recommended Posts

Здравейте колеги. Снощи прибирайки се от работа, по стара традиция след автомивка спрях на денонощното за сода и цигари. Оставих колата да работи както всеки път правя. Качих се в колата след като си напазарих и направих обратен за да се прибирам. На булеварда има добро осветление и не ми е направило впечатление че късите не бачкат. Чак като завих по малката уличка в която първите 50тина метра няма осветление забелязах че нищо не виждам :) ако мога така да се изразя. Та на аварийки и 4-500м по-късно успешно успях да паркирам пред вкъщи. Та сега по същество: Габаритите си бачкат, както и мигачите и аварийните. Отзад всичко си е ок. Единственото което бачка отпред са дългите и то само ако присвяткам с лостчето дърпайки го към мен. Ако го бутна напред (все едно да пусна дълги постоянно без да държа лостчето) не светят и те. Също така индикатора за къси светлини на таблото не свети изобщо. Осветление в купето си има и по километража и по контрола на климатика и по радиото. Само и единствено късите изчезнаха така да се каже. Днес цял ден умувам и гледам какво е. Абсолютно всички бушони са проверени и изправни. Буксата на ключа на фаровете също я проверих и е ок. Някакви идеи, насоки или конкретно решение на проблема ми? Много ще съм благодарен ако някой ми помогне! Единствено не съм проверил лостчето дали не е проклето, но там си трябва бая заигравка и не ми се ще ако не е то да разглобявам излишно. Дано съм бил изчерпателен с обяснението.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В повечето случаи , когато се повреди ключа за фарове , първо изчезват габаритите , което не изключва възможност за повреда , но по-вероятно повредата да е в ключа на волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, RahzeL написа:

Буксата на ключа на фаровете също я проверих и е ок. Някакви идеи, насоки или конкретно решение на проблема ми?

Провери с пробна лампа или уред дали от ключа излиза 12 волта при положение "фарове". Така ще разбереш дали проблема е в него. Ако фаровете са през релета и там може да се провери, но след ключа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, RahzeL написа:

Единственото което бачка отпред са дългите и то само ако присвяткам с лостчето дърпайки го към мен.

Това нещо го пропуснах. Значи има захранване от ключа за фаровете до ключа на волана.

Или там е постоянно и винаги си има "светкавица", без значение положението на ключа. Не знам.

п.п. Сега проверих на Супърба. Има светлинен клаксон при изкл. всякакви светлини и без да е "на контакт".

Така, че съмненията в ключа за фаровете остават.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, попадал съм на информация из нета, че дефектира целия механизъм с лоста за светлините + лоста за чистачките, просто вървят заедно - решението му е смяна с нов, ако не се лъжа. Но наистина пробвайте с проверка на ключа първо, както колегите за писали. Поздрави! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах един ключ за утре да видим дали ще е той... Ще пиша за резултата.

Редактирано от RahzeL
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може да заключите темата, проблена е решен с нов ключ за светлините! Благодаря на коментиралите!

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.