Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Fabia 2.0 115k.c. комби проблем със скоростна кутия


ALEKZANDR

Recommended Posts

Здравейте! Нов собственик съм на Шкода Фабия и имам проблем със задна скорост. Когато включа задна издава някакъв странен шум, но си върви колата. Ако я напъна малко повече обаче изключва. Може ли някой да ми каже какъв е проблема евентуално и дали е нещо сериозно.

Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-малко лагер и фиксатор - от повреден лагер (примерно) идва шума , а от фиксатора изключва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ALEKZANDR написа:

Благодаря за отговора а ремонта скъп ли е ориентировъчно

Нямам идея , никога не ми се е налагало да правя скорости.

Може и да е някаква тъпотия от сорта - реглаж на избирача .. трябва да я погледне специалист.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 4 часа, The Best Forman написа:

Най-малко магер и фиксатор - от повреден лагер (примерно) идва шума , а от фиксатора изключва.

Благодаря! Питам информативно, защото сега я купувам колата и още не съм я платил, да знам как да се пазаря затова попитах. Благодаря ти отново за бързия отзив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свързано ли е със скорости, бих казал, че евтино няма. Сам може да сметнеш, сваляне/качване на кутията, ремонт (лагерите са скъпи), а и каквото друго трябва. Следва ново масло около 2 л, което също не е евтино. След това решаваш, че така или иначе кутията е свалена и сменяш съединител, дори и да смяташ че има още живот в него защото те е страх да не ти се наложи след няколко месеца да плащаш втори път за сваляне/качване. Комплект съединител, притискател + лагер/лагер-помпа и маховик (ако е демпферен), та се заформя една солидна сума, в процентно съотношение към цената на целия автомобил. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Благодаря за отзоваването проблема е решен срещу 1000 лв за ремонт на кутията може админите да закрият темата. БЛАГОДАРЯ

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То 1000 лв . хубаво , но не се ли поинтересува какво е било повредено , инак темата и форума си губят смисъла.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...
На 11.09.2023 г. at 21:09, The Best Forman написа:

То 1000 лв . хубаво , но не се ли поинтересува какво е било повредено , инак темата и форума си губят смисъла.

Здравей позаинтересувах се и човека който я прави ми обясни че на задна скорост има една втулка която ограничава зъпчатката да не прехвърля зъбното колело в случая тази втулка се е износила и вече по този начин прехвърля зад зъбното колело и така изтърва задна скорост в последствие и се получава ръмженето. Другото е че след като прехвърли закача зъпчатките и на другите скорости (2 и 3) и може да се прецакат и тези скорости ако не се обърне внимание навреме. Причината за да се получи този проблем е че собственика преди мен е правил някъде си ремонт на кутията незнайно какъв и къде но явно майстора не е знаел че кутията трябва да събере 2л. масло и след първоначално наливане тя събира 1,200л. а другите 800 грама не са налети. Може би има запознати с тази тънкост на тези скоростни кутии но след първоначалното наливане кутията събира 1,200 масло и си мислиш че е пълна но НЕ Е затваря се пробката пали се колата и се изреждат няколко пъти всички скорости тогава събира останалите 800 грама и кутията е вече пълна с колкото трябва масло. Момчето което ми оправя колата и ходя само при него от 7 години да си ремонтирам колите се оказа че и чете когато прави нещо и се съмнява че не е наред. Надявам се да съм да помогна на някого с моята тема. Благодаря. 

  • Благодаря 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.