Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Octavia 1 1.9tdi 90hp


gborisov999

Recommended Posts

Здравейте , форум.Искам ви мнение дали ако махна средното гърне на Октавия 1 1.9тди, дали ще имам проблеми с полиция и такива.Искам по силен звук на колата и обмислям дали да махна средното гърне и крайното да го сменя със спортно.Или само да махна средното и да си оставя оригиналното крайно не знам какъв ще бъде звукът колата е с мотор 1.9 90кс с променлива геометрия.Благодаря ви!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И да го махнеш, звука надали ще се подобри с нещо. Полицаите няма да те пипнат, ама дизел и добръ звук ... трудна работа ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисълта ми е дали ще я направя малко по шумна,че ми е безинтересна така искам по-силен звук само за гъзарията братле

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Надали ще е нещо заради, което си заслужава да си губиш времето и риска да те върнат от преглед. Този двигател първо има турбина, която убива 1/2 от "шума". След това катализатор, след това DPF (или обратното, не помня) и накрая гърне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, PRR написа:

След това катализатор, след това DPF (или обратното, не помня) и накрая гърне.

вЕрно не помниш, щото Октавия 1 с dpf - тц

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това средното дето му викаш, прилича на кюмбе и е катализатора най-вероятно. Почти съм сигурен, че имаш само едно гърне отзад. Dpf няма, това е ясно. 

 

П.п или ти си много млад и още те влече келешлъка или аз остарявам, но за мен тези коли са прекалено шумни и без да режеш каквото и да било. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Иди в някой сервиз/магазин за ауспуси и да ти шибнат една по-голяма генерация, а накрая да изплющят неквъ Ремус да боботи. А ако искаш да се заиграваш, може и клапа да се монтира (преди гърнето) и да се отваря механично като искаш да е шумно. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, zloQQ написа:

Иди в някой сервиз/магазин за ауспуси и да ти шибнат една по-голяма генерация, а накрая да изплющят неквъ Ремус да боботи. А ако искаш да се заиграваш, може и клапа да се монтира (преди гърнето) и да се отваря механично като искаш да е шумно. 

Не става с дизел, сложих такава и резултата беше плачевен. Махнах я още преди да сляза от крика. Преместихме я на един Миникупър 200 коня. Пак е смешно. Пука като чушка в чушкопек. За звук си иска поне 3000+ бензин. Всичко друго е като във вица за Наташа, дето кобилата ѝ правела фрррррр

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.