Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем палене


Ppetrow02

Recommended Posts

Здравейте колеги имам проблем колата когато е студена и врътна ключа пали веднага но като покарам и загрее и изгася паленето е много трудно въртя на стартер 4-5 секунди с газ и тогава запалва също така ако и подам газ и е над 3 хил оборота и дам на свободна по някой път изгасва. Какво може да е мисля ,че помпата която е в резервоара ,на ваг ком показва 'мгоривна помпа прекъсва' и преди го пишеше но го нямаше този проблем!

IMG_1450.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако има помпа в резервоара вероятно въобще не работи, или е пред умиране и затова не може да подкачи достатъчно гориво. Ако имаш под 1/2 резервоар, може и да не запали въобще или щр ти гасне в движение, особено при изкачване. 

Относно многото въртене си мисля, че проблема е отделен и е свързан със стартера, писано е много по въпроса. Едно обслужване (четки, втулки/лагери), каквото има да му се смени и ще се оправи този проблем. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ghost_rider написа:

Ако има помпа в резервоара вероятно въобще не работи, или е пред умиране и затова не може да подкачи достатъчно гориво. Ако имаш под 1/2 резервоар, може и да не запали въобще или щр ти гасне в движение, особено при изкачване. 

Относно многото въртене си мисля, че проблема е отделен и е свързан със стартера, писано е много по въпроса. Едно обслужване (четки, втулки/лагери), каквото има да му се смени и ще се оправи този проблем. 

Не не е от стартера нов е като е студена пали за секунда

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нов от морга или... ? Не се заблуждавай от това, че при студен двигател пали за секунда, много VAG дизели страдат от това, но повечето хора не обръщат внимание. В твоя случай оърво реши проблема с помпата, за да изключиш евентуална свързаност, но ме съмнява да има. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Ако е 1.9 ТДИ , може решението да е ТУК.

Колата е помпа дюза 131 с турбо от 2,5 имам съмнения от настройкта...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.