Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пране на салон


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, някой ако знае в кварталите Надежда, Обеля, Люлин автомивка за пране на салон, където е ползвал и е доволен- нека сподели, ако може и цена ? 

Предварително благодарности за информацията и успешен ден на всички

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Прал съм 3 автомобила на автомивка и не бях доволен. Не толкова от качеството, колкото от "влажността" в купето. Има една тема тук, в която се обсъждат вариантите.

@shafte препоръчал автомивка в Овча купел, но е било преди 6 години. @Mishelle и няколко други колеги са ползвали AutoSteamClean, но са в Драгалевци и за теб вероятно не са вариант.

Обаче има едно мнение на @sauber , в което споделя доволството си от човек, който посещава на място. Аз съм го ползвал също за служебни автомобили, последно тази пролет за 3 броя ИЗВЪНРЕДНО мръсни Дачии. Ефекта беше поразителен на база мизерията, която беше преди процедурата. Даже исках да го викам за моята кола, но съседите започнаха едно безкрайно разбиване на бетонни плочи в сградата и прахоляка е невероятен, та само щях да си хвърля парите на вятъра. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На автомивка в никакъв случай. Коректният начин за пране на салон е с екстрактор. На средностатистическата автомовика ще ти напоят салона с препарата за безконтактно, след което ще му хвърлят три кубика вода и:
- Ще чакаш седмица да изсъхне

- Ще им дадеш маса пари

- В някакъв момент мизерията, която е в дълбочина (и не подлежи на почистване с каквото и да е) в комбинация с влагата ще започне да образува вечни петна върху горният слой на тапицерията.

Да, Аутостийма ти е далеко, но пък винаги можеш да го съчетаеш с 2-3 часа разходка в Южният парк (ако все още са на Сребърна, че гледам Ицо пише нещо за Драгалевци).

Човека, за който съм писал 2017г. нямам идея дали все още се занимава с това и какви са цените му. Последно 2018г. му звъня приятел и беше доволен. Аз от тогава все съм на кожи и не ми се е налагало пране.

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Намираме се в кв.Драгалевци до Киноцентър Бояна

ул.Невена Коканова

Всеки ден от 10 до 18ч.

Моб : 0895690303

Това за Аутостиим.

Аз мисля да ги ползвам малко по-натам, ама на мен са ми близко.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

@shafte препоръчал автомивка в Овча купел, но е било преди 6 години.

 

Еее... тогава си беше окей, сега има хиляди възможности :D Иначе, стоя 2-3 дни с отворени прозорци, за да се изсуши... не бих го направил пак на автомивка в момента. Само с екстрактор.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sauber написа:

Човека, за който съм писал 2017г. нямам идея дали все още се занимава с това и какви са цените му. Последно 2018г. му звъня приятел и беше доволен. Аз от тогава все съм на кожи и не ми се е налагало пране.

Бачка, бе! Нали съм написал, че тази пролет ми изчисти три кочини. Даже днес покрай тази тема се присетих и му звъннах за моята. Нищо, че е с кожа (и тя си иска миене и подхранване), има си мокет на пода, а и центровете на седалките и облегалките са плат.

 

Също напролет в Грийна ме оскубаха 100 кинта за Смарт! Беше вир-вода като го взех, цяла нощ в гараж с отворени прозорци и духалка на макс вътре, за да поизсъхне.

  • Благодаря 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А този пич, колко взима за Октавия като нашите, Ице, някаква представа и аш ли? Чисто любопитство 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Още не. Като ме оскубе ще се отчета. Не забравяй и че всяка кола си е индивидуално мръсна.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За сушенето имам решение. Дори и да не е жега навън, както се очертава вече. Влагоабсорбатор се казва. Колата в гаража, влагоабсорбатора в колата и да бичи 2-3 дена да изсмуче всичката влага. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Питах за автомивка, защото не знаех че има и такава опция посещение на място. До сега не съм се интересувал и цялата такава информация е минавала транзит през главата ми (така или иначе бръмбарите в главата ми рядко спират нещо ? )

Колата не съм я водил на баня поне 4 месеца, а вътре вече става нетърпимо....а и мисля че автомобил на 20 години му е време да мине и такава екстра, като се има в предивид че дойде с косми от куче в багажника, отделно и аз имам един дзвер който се скубе като фенка на концерт на Веселин Маринов ?

Т ако е възможно да пратите контакт на този човек, да го извикам (или отида) и да каже колко ще ми струва. Предполагам че ще ми даде висока цена, тъй че ще може и да се ориентирате горе долу

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Висока цена за твоята? Ми да му дам на баща ми хлОпела дето не е чистен вътре от години и да видиш тогава какво ще е висока цена ?

 

И на мен почва да ми става интересно - давайте координати моля.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се присъединявам към заинтересованите за координати на въпросния човек дето идва на място и е изчистил "3 кочини"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такаааа.....

Драги колеги, с прискърбие искам да ви съобщя че днес си замина турбото......

Т ще се забавя с мнение и цени на човека.

Благодаря още веднъж за отзовалите се, но аз се оттеглям за известно време......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Той човекът мие и SDI-та предполагам...? Това в кръга на шегата - съжалявам Влади, гадна случка.
Аз се надявам да имам време да го чуя другата седмица, ако ли не - кой превари да даде някаква ориентировъчна цена. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, vladkant написа:

Такаааа.....

Драги колеги, с прискърбие искам да ви съобщя че днес си замина турбото......

Т ще се забавя с мнение и цени на човека.

Благодаря още веднъж за отзовалите се, но аз се оттеглям за известно време......

Какво ти е турбото? И какво му се случи? Дай код на двигателя, че не помня какъв точно ти е. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQ гръмна в буквалния смисъл и изхвърли маслото.

На един светофар я натиснах за да се изнеса и да направя ляв завой и тъй...

Вчера я оставих пред сервиза и чакам да кажат какво точно се е случило.

Кода на двигателя мисля че беше ATD, но не съм сигурен. Ще ти пиша да кажа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, Logrus написа:

Той човекът мие и SDI-та предполагам..

Надявам се да се справя с масло от двигателя, че всичко е в масло ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, vladkant написа:

@zloQQ гръмна в буквалния смисъл и изхвърли маслото.

На един светофар я натиснах за да се изнеса и да направя ляв завой и тъй...

Вчера я оставих пред сервиза и чакам да кажат какво точно се е случило.

Кода на двигателя мисля че беше ATD, но не съм сигурен. Ще ти пиша да кажа

Кофти номер. Аз имам колектор с турбо някъде из гаража, но е от AHF... За това питах кой двигател си ако мога да помогна с чаркове. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т от днес може да ми казвате -Владо турбото....

Турбото е разцепено на две, мисля че е горната част, се е отцепила изцяло.

Ще отворя друга тема, че тук е по различна тематика....

И последно, пичовете от сервиза ми се вързаха на акъла и ми позволиха да си я разглобявам сам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vladkant написа:

Т от днес може да ми казвате -Владо турбото....

Турбото е разцепено на две, мисля че е горната част, се е отцепила изцяло.

Ще отворя друга тема, че тук е по различна тематика....

И последно, пичовете от сервиза ми се вързаха на акъла и ми позволиха да си я разглобявам сам ?

Кат ша спамим.......
Абе нема да се научите с тея нафтови печки - тропайте си там до 2000 оборота и не се правете на бензинки  ?
Ако ти трябва някакво съдействие свиркай ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей ся, само да оправя печката и ш разцепя всяка бензинка като турбо ?

20230915_175442.jpg

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.