Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с Грешка за airbag-a след претапицирне на таван. Ок1 2003 ASZ


dejoo

Recommended Posts

Здрвейте, след като оставих тавана на тапицер ми излезна грешка airbag fault. Предполагам че като са демонтирали плафона се е появила тази грешка.

След поставяне на плафона очаквах да се оправи, но уви.

Има ли шанс да се изтрие сама или единствения вариант не VAGcom?

 

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Какво общо има плафона на тавана с еърбег-а?

Иначе - независимо от какво идва грешката, трябва намеса с VAG-COM. Грешките по тази система не се зануляват с рестарт на колата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разкачали са нещо, което не трябва и не е бил плафона, или е просто нещастно съвпадение. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен е съвпадение, тавана няма нищо общо с тази система. Лично аз съм си свалял тавана и в плафоните не съм намирал захранване за друго освен за осветлението. Другия вариянт е да са разкачили коланите, но и тук не виждам смисъл, защото пластмасата е разделена на две и се разкача само от горе където няма датчици....

Октавия 1, 2003 година комби. 

Тавана го изкарах през багажника при сгънати седалки в полегнало положение.

И аз препоръчвам да се закачи на компа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има сигнализация за AIRBAG-a  на плафона който е на отделна букса но сигнализацията свети.

image.png.0370bf160a7d024ec09ca970fea76006.png

 

Значи ще трябва се изчисти от компа.

 

Благодаря за помоща!

 

Поздрави

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това не е сигнализация за грешка в системата на възглавниците , а показва , че дясната възглавница е деактивирана .. някой добър човек е врътнал ключалката , която трябва да е някъде около отвора на жабката. Това се прави в случаите , когато превозваш бебе в кошче на предната седлака.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 8 минути, The Best Forman написа:

Това не е сигнализация за грешка в системата на възглавниците , а показва , че дясната възглавница е деактивирана .. някой добър човек е врътнал ключалката , която трябва да е някъде около отвора на жабката. Това се прави в случаите , когато превозваш бебе в кошче на предната седлака.

Да, точно, това е за да покаже дали е изключена възглавницата на пасажерското място от отвора на жабката.

Предполагам, че като са разкачили плафона е записало грешката за airbag fault. Сега грешката я има на таблото и ФИС-а ми я изпизсва при стартиране на двигателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Намери таз ключалка и я врътни .. това те информира , че е изключена дясната възглавница , като я активираш ще спре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази Октавия, изглежда доста богато оборудвана, не бях виждал такава сигнализация на плафона при единичка. Също така не ми е попадала и ключалка за деактивиране на еърбега. Във Фабията имам, но в Октавията... 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И моята я има същата сигнализация на плафона и при мен по същия начин пред 3 години като ми правиха тавана после светна на таблото, покарах около месец не се изчисти сама и я изчистих с VAG-ком а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.