Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Зимни гуми


баш майстора

Recommended Posts

Време е за нови зимни гуми в размер 205/55/17. Бюджетът е до 200 лв. на гума и за момента заглеждам тези два модела:

KUMHO WinterCraft WP52

https://www.kumhotire.com/en/tire/view.do

YOKOHAMA BluEarth*Winter V906

https://www.yokohamatire.com/tires/bluearth-winter-v906

Приемам всякакви съвети, мнения и препоръки.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майсторе , защо си решил да слагаш този размер точно? Ако увеличиш ширината на 215 и намалиш височината на 50 , ще имаш много по-голям избор от марки и цени.

 

П.П. Мога да ти покажа какъв стреч се получава с ширина 205 на 17" джанта 7 или 7.5 J .. за зимно време е изключително непрепоръчително , защото борда не е защитен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е оригиналния размер на летните гуми, с които дойде колата. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм с този модел Кумхо, но 225/45/17 и според мен са много добри за парите си. На мокро са с една идея по-нестабилни, но на сухо и сняг съм без забележки.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко пояснения към питането. Виждам, че избора от гуми в този размер не е особено голям. Признавам, че не съм наясно какъв е масовия размер гуми при 17-ките джанти, какво съответства на 205/55/16, което е класиката при 16-ките? Съществува вариант да взема джантите от старата О2 и да сложа зимни 205/55 (или 60)/16, но за момента това е план Б (трябва да купя комплект железни джанти за старата О2, а не ми се занимава), предпочитам да намеря решение през 17-ките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, баш майстора написа:

Малко пояснения към питането. Виждам, че избора от гуми в този размер не е особено голям. Признавам, че не съм наясно какъв е масовия размер гуми при 17-ките джанти, какво съответства на 205/55/16, което е класиката при 16-ките? Съществува вариант да взема джантите от старата О2 и да сложа зимни 205/55 (или 60)/16, но за момента това е план Б (трябва да купя комплект железни джанти за старата О2, а не ми се занимава), предпочитам да намеря решение през 17-ките.

Размера 215/50/17 напълно съотвества на оригиналния ти размер (проверил съм го).

 

П.П. Леле тези от Млада Болеслав какво ли не правят за икономия .. това 205 сигурно изглежда като гума на шосеен бегач :)

 

Майсторе , загледах една Октавия 4 с 16" и размера е 205/60/16.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, The Best Forman написа:

Майсторе , загледах една Октавия 4 с 16" и размера е 205/60/16.

Да, това е размера при 16-ките, 17-ките на моята са 205/55/17. За сравнение, брат'чеда Сеат Леон идва с 225/45/17. И ся шо ке пра'йме??

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, баш майстора написа:

Да, това е размера при 16-ките, 17-ките на моята са 205/55/17. За сравнение, брат'чеда Сеат Леон идва с 225/45/17. И ся шо ке пра'йме??

Харесай си масов размер и не се занимавай с глупости ;)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, нали точно това питам, кой е масовия размер при 17-ките?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Масово "старите" Октавии 3 идваха с 225/17 , 215 също е масов размер за 17" джанти. 205 е масов за 16" , а 195 за 15".

Между другото цъкнах в калкулатора оригиналния ти размер и излиза точна обиколката при 225/50/17 , 215 са на -10 мм , което не е проблем , също стават.

Другия въпрос е с каква ширина е джантата , защото ако са направили извращение да е 6-6.5J с 225 ще изглежда като превтасала баница.

  • Несъгласие 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, баш майстора написа:

7,0J е джантата.

На 7J 215 е ОК .. там има избор и Нексен и Клебер , Барум и каквото още си помислиш.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

205/55/17 Кумхо Уинтеркрафт XL (с усилен борд) - 236,74лв.
225/45/17 -'-                                                                -  170.23лв.
225/55/17 -'-                                                                - 195.96лв.

Сам си решаваш ?
Цените ги извадих от сайта на Диана.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много ми похвалиха DUNLOP WINTER SPORT 5. В размер 225/50/17 е на цена малко над 250 лв., но с малко "помощ от приятел" може би ще успея да я вкарам в бюджета от 200 лв./гума... Някой с впечатления от модела?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Проблемът биде решен! Старото возило беше обзаведено с комплект 15" стоманени джанти втора употреба и нови гуми 195/65/15. За мен остават алуминиевите 16" и на тях ще сложа зимни 205/60/16.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.