Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен шум предница.


Schnitzera

Recommended Posts

Здравейте , собственик съм на Октавия 1 като колата е след цялостна смяна на предницата плюс тампони на стабилизиращата щанга. Имам странен шум тип "дрънчене" отпред в дясно три пъти проверявах всичко е стегнато. Възможно ли е да е от към тампона на макферсъна ? Или какво е според вас ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 15 часа, joro_kem написа:

провери стегнати ли са добре болтовете на джантите

E,чак толкова ... :)

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 13 часа, joro-120L написа:

Натисни леко спирачката и виж дали дрънченето ще изчезне.

Ще пробвам довечера , че не е в мен колата сега.Какво ви съмнява ако се окаже това ?

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 7 минути, joro_kem написа:

От личен опит говоря ;)

То е ясно ,че няма застраховани.. Ама тях винаги ги стягам с гайковерта и затова го изключвам като опция.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Schnitzera написа:

То е ясно ,че няма застраховани.. Ама тях винаги ги стягам с гайковерта и затова го изключвам като опция.

И аз така ... докато един ден не установих, че два от 4те секрета са махнати, а останалите болтове разхлабени. Колата веднага се премести на платен паркинг, но имах късмет, че не я намерих на трупчета и, най-вече, че не се пребих ;) 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не мога да бъда толкова сигурен. Само предполагам. Чакам резултат от теста. ?

Особено изразено е при движение по паваж.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.10.2023 г. at 11:04, joro-120L написа:

Потропване на накладките.

От това се оказа вярно... Как да го реша ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не знам. Имах такъв случай на служебна кола и така си я карах. Нито съм виждал такива накладки, нито съм наясно със закрепването им и дали изобщо проблема може да се реши. Съжалявам, че не мога да ти помогна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 5 минути, joro-120L написа:

Не знам. Имах такъв случай на служебна кола и така си я карах. Нито съм виждал такива накладки, нито съм наясно със закрепването им и дали изобщо проблема може да се реши. Съжалявам, че не мога да ти помогна.

Помогна доста , благодаря!

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Schnitzera написа:

От това се оказа вярно... Как да го реша ?

Силикон на гърба на накладката, залепва за апарата и спира да дрънчи

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, Schnitzera написа:

Помогна доста , благодаря!

Добре щеше да бъде, ако бяхме изкарали нещата докрай. :)

 

Намерих едно клипче, в което може да се види принципа и да се прецени откъде може да се получи луфта, който предизвиква дрънченето. Ще трябва да се разглобява. Може пружинната планка, която фиксира в буталото на спирачния апарат да иска отваряне, за да влезе по-стегнато. Може да са износени водачите на апарата и от там да идва тропането.

Ако им наближава смяна, изчакай за новите накладки.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При октавия 1 апаратите са FSIII

Накладките се държът от метални скоби. Може да има откопчана/счупена 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При 1.8т и помпа дюза 130 коня апаратите са други и има външна скоба. Сменя се и тропането приключва. 

ПП Като на клипчето телената скоба

Редактирано от niki
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Малко по-късно отговарям,но нямах никакво време.Проблема се оказа точно в накладките както ме посъветвахте, а причината беше,че вътрешната накладка беше на мястото на външната и скобите им са различни.На вътрешната са по дълги заради цилиндърчето и така.Бяха объркани при монтажа им.

Редактирано от Schnitzera
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.