Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Фи на антена окти 1


vladkant

Recommended Posts

Здравейте, някой знае ли колко е голям отвора на тавана купето на антената.

Дали е само за винта който е на антената или е по голяма дупка.

Понеже не издържам вече да ми шуми радиото и да не хваща станция, мисля да я поразчовъркам малко, но ми се иска да я запуша "временно" да не захване някой дъжд, че като се знам колко бързо ги правя някои неща....

Колата е окти 1 2003 год комби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ей тука на 5:18 се вижда чудесно квадратния отвор , а такива антени има навсякъде , тук не е налична, но цената и е тази https://welectronics.eu/Default.asp?m=artinfo&ArticleID=1194

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Влади, ако смяташ да я държиш повече време без антена, както каза Жоро "Лепни му едно тиксо." ама мини през някоя железария и си купи алуминиево такова или утре ранен следобед ще идвам по Надеждите - може да се видим да ти дам.

Редактирано от Logrus
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Logrus благодарско ?

Имам лепенка и ш му лепна, щот да не я правя аквариум ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като сте в кв. Надежда, на бул.Хан Кубрат N27 продават ей това:

 

https://www.skoda-parts.com/spare-part/6u0817940-antenna-hole-nut-skoda-20471.html

 

Screenshot_20231026_194611_Firefox.thumb.jpg.6c7b7dcbe3d3b7ea47f656772b28e996.jpg

 

Иначе с поръчка идва и това:

 

https://www.skoda-parts.com/spare-part/6u0817064-antenna-hole-cover-skoda-19784.html

 

Screenshot_20231026_194238_Firefox.thumb.jpg.70e393cea9b1b340668ed8017daf8b52.jpg

 

 

 

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@РусенскоВарено за самата пръчка ли става въпрос или за основата. До колкото знам има платка (може и да бъркам) в основата където се завива самата пръчка

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@vladkantза тапа за дупката на покрива към основата на антената на Октавия 1 става въпрос.

 

Същата дупка, която искате да закриете с тиксо, за нея производителят предлага тапа.

 

Друг в въпросът, че за Октавия 1 има два вида антени и сигурно затова и тапите са два вида.

 

https://www.skoda-parts.com/spare-part/094780001a-antenna-rod-european-union-26860.html

 

https://www.skoda-parts.com/spare-part/1u0035505f-roof-antenna-china-16658.html

Редактирано от РусенскоВарено
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@РусенскоВарено извинявам се за тъпият въпрос, сега прочетох целия текст на скриншота.

Благодаря ?

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както се казва -развитие по темата ?

Квадратния отворе 1.5 см на 1.5 см. Вътре по платката имаше влага- ще се маже със силикон, както и по основата на антената където влиза в купето.

Разложената изолация.....трябваше да го очаквам, ама ме изненада.

И другото което ме изненада, или по скоро бях забравил след като си бях свалял тавана за претапициране, е втторият кабел. Черният е за радиото, след като го разкачих, радиото изчезна съвсем. Сивият е с неясна за мен цел.

Парт номера който намерих в нета е 1u0035505g и е с двата кабела. Според зависи от цената, може и да се сдобия с нова антена, и то само заради визията, щот тази вече е на 20 години.

Надявам се да бъда полезен на някого в бъдеще.

20231029_085501.jpg

20231029_085433.jpg

20231029_084850.jpg

20231029_084451.jpg

20231029_084443.jpg

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, vladkant написа:

Парт номера който намерих в нета е 1u0035505g и е с двата кабела. Според зависи от цената, може и да се сдобия с нова антена,

Цената е 221.88 лв с ДДС, антената е за радио и телефон.

 

Ей тука питайте за по-читава цена:

 

https://ravenoloem-parts.business.site/?m=true&fbclid=IwAR0GwOcpP4rORM18YcR4HZlJIEJADLiLeih6KTIg5ccSjheVb91UuVl8l74

 

0899 11 шест девет шест девет, в работно време след 09:00 от понеделник до петък.

 

Иначе Еуратек са си цифромания.

 

Screenshot_20231029_095015_Firefox.thumb.jpg.1fe76b37d619c0ab9c0c15a91d827459.jpg

 

 

 

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vladkant написа:

Сивият е с неясна за мен цел.

Предполагам - единия е антенен кабел за радиото, другия захранване на платката/усилвателя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 19 часа, joro-120L написа:

Предполагам - единия е антенен кабел за радиото, другия захранване на платката/усилвателя.

По скоро е както е написъл Русенско Варено, че е за телефон. Защото в таблото имам една букса подобна на тези която не е включена никъде. Бях питал преди години за нея и още една букса която е като за копче.

 

Вчера след изчистване на платката и силикониране- ефекта е никакъв, продължавам да си слушам флашката  ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, vladkant написа:

Вчера след изчистване на платката и силикониране- ефекта е никакъв, продължавам да си слушам флашката  ?

Занеси я при някой радиотехник да й постави диагнозата и ако подлежи на ремонт, може да я поправи.

Ако ти се занимава. Както прецениш. Сигурно някой елемент е сдал багажа. Нещо дребно може да е, като студена спойка напр.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вземи си обикновена антена, без усилвател за GSM сигнал. Оригиналната инсталация работи с оригинално радио, което получава аудио сигнал с + и - и един допълнителен +, който заглушава радиото и пуска вместо него  сигнала. И на дисплея изписва PHONE. Усилването е през копчето за звука.

Има допълнителен модул, в който се включва антената за GSM и микрофона, който е в централния плафон и захранване. Няма блутуут, купува се специално легло за телефона (това са модели вече от музея) и то се щраква на държача на модула.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@joro-120L предполагам че нещо е думнало, но сигурно няма да се занимавам сега. По скоро ще вложа в антена без опция телефон. 

Другия вариянт който ми идва на ум, някой автоморга, плофилактика от разбиращ и я качвам. Но сигурно ще е зогодина ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://www.autopower.bg/антена-beru-skoda-octavia-estate-1u5-1.9-tdi-a110s-g16964c529-i25674158.html

Видно предлаганата тук е без квадратче за дупката на тавана, т.е. отиваш в първият магазин за автоаксесоари и се сдобиваш с каквато ти харесва. Аз бих си взел с вграден усилвател.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.