Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Покупка на Octavia MK2 Vrs 2.0 tfsi 2006-2008


penchev

Recommended Posts

Здравейте,

Имам желание да заменя А6-цата 1.8т с Octavia Vrs 2.0 tfsi. До колкото четох и гледах по чужди форуми първата генерация 2.0tfsi (2006-2008) са с ремък и не страдат от хроничното горене на масло както при фейслифта. Моля, хора с опит и знания да споделят информация основно за двигателя. Предполагам останалите аспекти колата е съвсем стандартна като поддръжка (окачване, спирачки, съединител) и няма някакви драми.  Примерно тази обява ми хареса: https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?act=4&adv=11690396677048348&slink=u8o86h

 

Благодаря.
Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

BWA са с ремък, имат техните си детски болежки, които също се лекуват.

Хроничното горене на масло отдавна е решено или очакваш мотори на по 10+ години още да горят "тонове" масло годишно и все още да работят ?

Има преди фейслифт с новия мотор EA888 gen2- моята е такава.

Карам CCZA 5та, скоро ще започне 6та година - 5л масло ми стига, че и остава за 8-10к км.

 

Съединителя е сравнително скъп, маслото на ръчните скоростите също спрямо други Ваг автомобили.

И двата мотора не търпят компромиси с гориво и масла, работи и на 95, но препоръчания е 98. 

Маслото аз лично ползвам само PAO такива и сменям на 8 или максимум 10 хиляди.

Неглежирането на проблеми и течове води само до още по-дебели ремонти, а не е като да няма яко пластмаса по двата мотора. 

 

Наскоро направи година откакто гори и газ, ако знаех че ще е толкова безпроблемна щях да я сложа от ден 1. 

Не карам много, имам и 2ра кола и безпроблемно си сипвах 100 октана, докато доближи 4лв/л за 100 октана се реших да пробвам газта. Принс за 3.5к лв

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.