Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

От Saab 9-5 Aero към Superb-3 L&K 280 hp 4x4


Recommended Posts

Здравейте колеги! След повече от 12 години "пасивно" членство в клуб Шкода и повече от 18 години пилотиране на нисколетящи самолети, настъпи момента да мина под дъгата :) Както знаете саабите не ги правят вече и всяка приказка си има край. Това за мен е голяма промяна и минах през доста душевни терзания, но промоцията по случай 30 години Еуратек просто натисна последното копче. Поръчах Superb 3 L&K 280 hp 4x4 от промоцията и днес от ЕТ ми казаха, че колата вече е произведена. За Коледа старото момче ще си има подарък ... :) Вече съм влюбен и с нетърпение очаквам заместника на моя самолет. Като взема колата ще пусна снимки, цветът е графитено сив металик. До тогава ще приема с радост всякакви съвети как да се грижа за колата. И едни странни въпроси имам: Кръщавате ли си колите? Ако отговорът е да, мъжко или женско име подхожда на въпросния звяр? :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо честито и добре дошъл в "правата вяра" ?
И....Ленка, Зеленка, Мица, Марта, Стоянка, Бореслава, Биляна ....ей тъй на първо четене за тези клубни дами се сещам, но да не забравяме и батко им Съби, малкото братче Ръсти и изтърсака Бебето - така де кръщават си хората колите ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 55 минути, Logrus написа:

Първо честито и добре дошъл в "правата вяра" ?
И....Ленка, Зеленка, Мица, Марта, Стоянка, Бореслава, Биляна ....ей тъй на първо четене за тези клубни дами се сещам, но да не забравяме и батко им Съби, малкото братче Ръсти и изтърсака Бебето - така де кръщават си хората колите ?

 

Аз съм голям фен на Хашек и Швейк та си мисля за г-жа Мюлерова ако ще е женско името ... ? Иначе имам една приятелка чехкиня - Ленка ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Със здраве да се лека по пътищата и безпроблемно да служи!

Кръщаване не се ли случи с бутилка шампанско в предния капак - не е истинско :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честита да ти е! Карай си я с удоволствие! Модел и мотор са топ, нямат грешка! Кеф и само кеф очаквай! 
Някои си дават имена на колите, други не! Аз лично никога не съм ги именувал. 
пс. Днес гледах некви снимки на новия модел, не ме грабна, ама грам! Тоя, сегашния, особено с 280кс 4х4 и на тази промо цена (а, ако си върнеш и ДДС, направо е чудно) в момента е перфектната покупка и лично ми е по-красив! 
грижи… нямаш, сменяй маслото на мотора по-често, другото е в гаранция! 

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито! Топ на топа автомобил! Със здраве и безаварийно да си го карате. Сигурен съм, че ще останете доволен от избора.

Аз не слагам имена на автомобилите си. Зависи от модела на автомобила. Ако е Октавия-женско, ако е Супърб-мъжко. Напр. Франтишек. :)

Ако е само Шкода и цифри, като задномоторните-женско, защото марката звучи в ж.р.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 12 часа, b3lq7a написа:

Честита да ти е! Карай си я с удоволствие! Модел и мотор са топ, нямат грешка! Кеф и само кеф очаквай! 
Някои си дават имена на колите, други не! Аз лично никога не съм ги именувал. 
пс. Днес гледах некви снимки на новия модел, не ме грабна, ама грам! Тоя, сегашния, особено с 280кс 4х4 и на тази промо цена (а, ако си върнеш и ДДС, направо е чудно) в момента е перфектната покупка и лично ми е по-красив! 
грижи… нямаш, сменяй маслото на мотора по-често, другото е в гаранция! 

И на мен новия модел не ми харесва. Най-вече оня огромен таблет, който стърчи там .... Радостен съм, че хванах последния влак.

 

P.S. Относно смяната на маслото - търговецът ми каза, че трябва да се прави на 2 години или 30 000 км. Това доста ме шокира. На Сааба го правя всяка година, въпреки че пробегът ми е около 8 000 км годишно. Та доста се учудих ... Или може би съм динозавър от друго време ....

Редактирано от netware5
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, netware5 написа:

Относно смяната на маслото - търговецът ми каза, че трябва да се прави на 2 години или 30 000 км. 

Няма никакъв проблем да сменяш маслото в Еуратек на какъвто интервал пожелаеш ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 4.11.2023 г. at 17:23, netware5 написа:

И на мен новия модел не ми харесва. Най-вече оня огромен таблет, който стърчи там .... Радостен съм, че хванах последния влак.

 

P.S. Относно смяната на маслото - търговецът ми каза, че трябва да се прави на 2 години или 30 000 км. Това доста ме шокира. На Сааба го правя всяка година, въпреки че пробегът ми е около 8 000 км годишно. Та доста се учудих ... Или може би съм динозавър от друго време ....

Сменяй маслото на година или до 10к км... дъвкан е много казусът във форума ни! ЕТ няма да откажат, все пак ти си плащаш! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.