Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

DSG масло за скорости.Октавия 2,BKC-105 Ps


Vinsent

Recommended Posts

Здравейте колеги,

Скоро си купих Октавия 2 от 2006г. Взех масло за скоростите и ще го сменя със Лъки Моли. Предполагам е добър избор,защото му вярвам на майстора ми,а и той знае,че не искам да се харча много на тоя етап.Пък и ще го сменявам на 30-40хил.км.

Питането ми е как да запазя DSG-то възможно най-дълго време без да имам ядове с нея?Как да я експлоатирам като цяло?И мотора с индекс BKC как ви се струва?Сега е на 213.000км реални.

Предварително благодаря за отзивчивостта.

Редактирано от Vinsent
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За DSG се "предписва" оригиналното масло, което се произвежда. Нека по-запознатите да кажат, но мисля, че имаше някаква добавка в него. И го водят най-доброто. Да не забравиш филтъра. Ей това ти трябва, но нека и тези с DSG кутиите да споделят...

image.png.30d940f4301f02aab13ade5879f4f77f.png

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-доброто решение знам,но скоро я взех колата и ще я промия с това масло Лъки Моли и след 20-30.000км ще и сложа оригинално,защото сега не съм Ок със финансите. Нека все пак по запознатите да кажат за това масло и като цяло как да я експлоатирам  кутията.

Благодаря ти за инфото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е най-доброто решение знам,но скоро я взех колата и ще я промия с това масло Лъки Моли и след 20-30.000км ще и сложа оригинално,защото сега не съм Ок със финансите. Нека все пак по запознатите да кажат за това масло и като цяло как да я експлоатирам  кутията.

Благодаря ти за инфото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 2 минути, Vinsent написа:

Това е най-доброто решение знам,но скоро я взех колата и ще я промия с това масло Лъки Моли и след 20-30.000км ще и сложа оригинално,защото сега не съм Ок със финансите. Нека все пак по запознатите да кажат за това масло и като цяло как да я експлоатирам  кутията.

Благодаря ти за инфото.

Не,бъркаш се.Тази е със 6 скорости и със мокър съединител.Обслужваема е.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

нищо няма да постигнеш с подобно "промиване", а освен това е възможно и да си повредиш кутията. на твое място бих отишъл в еуратек, за да обслужат колата по предписание.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 26 минути, joro_kem написа:

нищо няма да постигнеш с подобно "промиване", а освен това е възможно и да си повредиш кутията. на твое място бих отишъл в еуратек, за да обслужат колата по предписание.

Ок. Какво друго трябва да знам за този автомат?Как да го запазя за повече време?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 15 минути, skodafen написа:

Избягваш да пълзиш в задръстване само със спирачката 

Ясно,ще го запомня. Благодаря ти 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, Vinsent написа:

Ок. Какво друго трябва да знам за този автомат?Как да го запазя за повече време?

прочети тази тема от "братовчедския" форум -  цък има доста полезна информация и описани проблеми с различните видове DSG кутии. не знам на твоята кола каква точно е, но предполагам не е трудно да се разбере.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, joro_kem написа:

прочети тази тема от "братовчедския" форум -  цък има доста полезна информация и описани проблеми с различните видове DSG кутии. не знам на твоята кола каква точно е, но предполагам не е трудно да се разбере.

Ок сега ще прочета.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.