Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Какъв катализатор да сложа на Октавия 2 1,6 16v fsi (115 к.с. 85kW) бензин?


Ивайло Младенов

Recommended Posts

Колата е купена без катализатор и имах проблем при ГТП. Изисква се Euro 4, което си е проблем. По сайтовете има от 300 до към 1000 лв., но не знам точно какъв ми трябва. Огледах се в ERNST 754392  за около 700 лв., но не знам дали е подходящ? Помагате, благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаш ли парт номер на оригиналния катализатор?

Винаги може да сложиш спортен такъв - имат по-широк обхват на действие. Малко "универсални" ги водят. Не за всякаква кола де, ами за няколко модела. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тепърва ще има проблем с прегледа за чипосани и изкъртени кошници....кога... има слухове за затягане догодина... ма дали утре догодина след 5 или 10 години рано или късно ще се случи...избора е по номера на ориг.катализатор...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При възрастта на нашия автопарк - няма да се случи преди да си предам книжката поради преклонна възраст. Иначе трябва да спрат от движение 75% от движещите се в момента. А това са гласоподаватели

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не леж на тая кълка. Половината българи не искат евро ма никой не ги пита. Никой няма да забранява стари коли а ще се изискват  технически изправни коли . Няма друга държава в Европа чиито граждани имат толкова евтин  достъп до автомобил. Вероятно по брой автомобили на студенти сме първи в света. Това лесно притежание на автомобил води и до безумията по пътищата. Кьораво куцо и сакато се качва и кара урбулежката къде щото е прост на гъбено семе къде щот не му пука и да се размаже с един бърз кредит шпори следващата кочина. Това не може и не бива да продължава вечно.

Редактирано от silent
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само ще хвърля малко светлина върху афтърмаркет катализаторите - пари за нищо (както пееха Дайър стрейтс) ... на Фабия1 , която караха преди усетих , че катализатора е запушен и естествено отидох до магазина за Шкода и си купих катализатор (марака не помня). Монтираха ми го в сервиз (не за ауспуси) и след няма и половин година това се разпадна , след което последва операция по изтърбушване , продухване на кюнци и поставяне на вложка на втора ламбда сонда. Резултат - пари за катализатор , пари за монтаж , пари за демонтаж и изработване на въпросната вложка под сондата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На предишния ми Пасат Б5,5 купих през 2018та катализатор от Интеркарс. С отстъпките ми илезна 420лв. Карах го до 3години преди да го продам нямаше никакви проблеми при все че имаше и газ и покриваше еконормите за Евро4. Не ми светеше чека както преди да го сложа.Тогава всички мъдро като теб ме съветваха, че това са пари на вятъра че съм луд и т.н. Не че съм много праведен и безгрешен но поне се старая. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 7.11.2023 г. at 9:23, silent написа:

На предишния ми Пасат Б5,5 купих през 2018та катализатор от Интеркарс. С отстъпките ми илезна 420лв. Карах го до 3години преди да го продам нямаше никакви проблеми при все че имаше и газ и покриваше еконормите за Евро4. Не ми светеше чека както преди да го сложа.Тогава всички мъдро като теб ме съветваха, че това са пари на вятъра че съм луд и т.н. Не че съм много праведен и безгрешен но поне се старая. 

Аз не съм от най-големите еколози , но и не пипам нещо , което работи .. просто в тези среди афтърмаркет си е тото.

Колкото до ГТП -то - със стрелковите им уреди при работа на място може да определи .. (да не казвам какво). Стандартизацията се прави под товар (на динамометричен стенд) , а не на студен двигател в навес кръстен пунк за ГТП .. абе пародия по български.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.