Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Нуждая се за съвет. Искам да внеса кола от Чехия.


VironBolcan

Recommended Posts

Здравейте. колеги. Загледал съм няколко шкоди от Чехия, но ще ми е първия внос на автомобил и първата покупка на личен автомобил. Прочетох дискусиите по темата, но те са от 2010г. От тогава, предполагам има промени. Ще съм доволен на всякакви съвети и информация, като какви документи ми трябват, колко струват винетките и т.н. Какво да се внимава при покупка и може ли да се има доверие на тяхните монтьори и CEBIA сертификати?

Благодаря предварително.

Редактирано от VironBolcan
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако взимаш от автокъща те ще ти подготвят всички документи за износ. Някои предлагат транзитни номера и застраховка. Най-малката винетка е за 1 седмица или 10 дни и е около 25 лв. В Сърбия последно се правеха на интересни като видят кола с транзитни номера и искат допълнителни такси за минаване транзит през страната им. Може да се избегне с минаване през Румъния, но пък там няма магистрали и се минава по-бавно.

Ако е кола върната от лизинг може да има забавяне от 1-2 седмици докато дадат големия талон на колата, така че се свържи с продавача и питай за колко време ще станат документите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да допълня още нещо, че вчера писах набързо. Пазарът на Шкоди там е динамичен и каквото гледаш днес може да не е налично като решиш да отидеш. Не знам от къде точно мислиш да взимаш кола, но е хубаво да помислиш и как ще стигаш до съответните автокъщи, за да гледаш какво се предлага. На повечето места не отказват пробно шофиране и те оставят да разглеждаш колата на спокойствие. За ходене и преглед в сервиз не мога да кажа нищо, тъй като не съм ползвал.

Като харесаш кола подписвате договор за покупко-продажба, издават фактура, превеждаш парите и като ги получат ти връчват големия талон и ключовете на колата. Транзитни номера могат да дадат или от автокъщата, или от местния КАТ. За застраховка също питай в автокъщата. За прибирането до България също няма нищо по-специално. Цените на горивата в Словакия и Унгария лятото бяха доста по-високи отколкото тук. В Чехия и Румъния са по-поносими. Винетки искат навсякъде и са по-скъпи от при нас. Можеш да си ги купиш и през интернет.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.