Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

DSG термостат


Yordan_Stefanov

Recommended Posts

Здравейте колеги нов съм във форума и ви моля за извинение ако някъде греша.Имам Шкода О2 DSG  дизел 2.0 140к дизел комби 2005г кода на мотора е BKD. Koлата не загрява и не стига 90гр .Сменях основен термостат,капачка на разширителния съд и пак същото.Достига най много 65-70градуса.Четох много по форуми и всеки казва че трябва да погледна този термостат който е на DSG то ,но аз нямам такъв.Това водно съединение  при мен е цяло и няма термостат.Въпроса ми е ако аз си монтирам термостат дали ще е е проблем и ще навредят ли на мотора или на кутията.Или дайте идеи какво да правя.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това е така постоянно,работя на около 10км и сутрин като я запаля и докато отида на мърда повече от 60-65гр и духа марно.А пък дори и да отида на по дълго повече от 70-75гр не мърда дори и 75 не стига но да речем така .Дори и да прехвърли малко отгоре ,и то трябва да я види баир или малко по интензивно каране,после на светофар,стоп,или като нормализираш карането или спреш градусите падат.Не знам какво да правя.Сменях термостат ,сменях и антифриза,капачката и няма подобрение.Чета из форуми и групи че имало втори термостат ,но моята няма такъв.Чудя се дали фабрично е така или няко  преди мен е премахнал термостата и то не знам с каква цел ако е така.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Възможно ли е да си попаднал на дефектен термостат?

Случвало ми се е на друга марка автомобил да сменя термостат и колата да продължи да не загрява (по-точно без товар да се охлажда) , сменям марката термостат и всичко е ОК.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Pepino changed the title to DSG термостат

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.