Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Пушене на студен вдигател


Kradev

Recommended Posts

Здравейте отново. Може би често срещан проблем е този, който ще споделя сега. Става въпрос за Фабия 2, 1.6ТДИ, 70к.с., 2011г. След смяна на 1бр. дюза започна да пуши здраво, когато двигателя е студен. Веднага след смяната започна да трака силно, но се стабилизира след около 1000км. Не съм сигурен, тъй като я карам главно студена, дали започна да гори и повече нафта. Препоръчват ми да пробвам с добавка на Бардал за прочистване на дюзи, но не знам дали ще свърши някаква работа...? Някакви препоръки освен купуване на нова или рециклирана дюза? Благодаря предварително. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

всички дюзи трябва да бъдат свалени и проверени на стенд, но имайте предвид това са пиезо Сименс не подлежи на рециклиране ,ако ви предлагат значи ви лъжат

вариант втора употреба които трябва отново да бъдат проверени на стенд преди да ги сложат или нови които обаче не са никак евтини

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 20 минути, nesor написа:

Можеш ли да посочиш цвят на пушека - бял, сив или черен?

Подгревните свещи как са?

Не мога да различа дали е точно бял или сив, със сигурност не е черен. Свещите не съм ги гледал. 

 

преди 21 минути, skodafen написа:

всички дюзи трябва да бъдат свалени и проверени на стенд, но имайте предвид това са пиезо Сименс не подлежи на рециклиране ,ако ви предлагат значи ви лъжат

вариант втора употреба които трябва отново да бъдат проверени на стенд преди да ги сложат или нови които обаче не са никак евтини

Това, че тези не се рециклират съм го чувал някъде. Неработещата дюза я замених именно с такава втора употреба, която беше проверена и казаха, че нещо не била много надеждна в електрониката, което не знам дали има връзка с проблема... 

Сега ми мина през акъла дали е възможно, ако пусна 4те дюзи на ултразвук и дали това е надежден вариант?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ултра звук не върши работа за дизелови дюзи те не подлежат на почистване ,като се свалят се тестват и евентуално рециклират, ако позволява са ми казвали ,че някъде имали разпръсквачи, ако това е проблема,но пиезо не се продава,като резервна част така са ми казвали,но можело да се сложели  друго, което е втора употреба уж читаво,но е дълга и широка съответно на малко места ги правят 

Редактирано от skodafen
  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
На 23.11.2023 г. at 20:02, nesor написа:

За всеки случай си провери подгревните свещи и наблюдавай нивото на антифриза.

Свещите са добре. Не губи антифриз.

 

Мисля да проверя релето за подгряване, ако има връзка с проблема? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.