Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Октавия или Карок ?


_ZW_

Recommended Posts

Здравейте моля за мнение шкода Октавия или Карок става 

въпрос за закупуване на нов автомобил ! 2 тди 116к....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много зависи как и къде ще го караш ,едната и другата имат предимства и недостатъци

Октавия има по-широко вътрешно пространство и вози малко по-меко ,като цяло по-комфортна е

Карок има по-висока позиция на седене и по-висок клиерънс ,но пък е за сметка на комфорта от окачването или междуосие друса повече особено в града където не има шахти, полегнали полицай трамвайни линии,дупки усещат се повече 

Редактирано от skodafen
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • PRR changed the title to Октавия или Карок ?

Въпрос на вкус е. Аз не съм фен псевдо джипките, но пък доста хора са им фенове. Иначе двигателите са еднакви, скоростните кутии, таблата и т.н. и т.н. Т.е. нищо различно освен ламарини.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обадете се и си запазете час, или идете на място, в най-удобното за Вас представителство на Шкода и поискайте паралелен тест драйв на двете коли - Октавията и Карока - в един ден, една след друга.

Така най-добре ще усетите колите и ще добиете впечатления от тях, които да Ви помогнат да вземете решение.

 

За Октавия препоръчвам 1.5 бензин със 6 степенна ръчна скоростна кутия, виждам, че изборът Ви е върху 2.0TDI 115 к.с., който при Октавия Selection е с 2000 лева по-скъп, а със сигурност не е толкова тих, динамичен, приятен, лесен и безпроблемен при експлоатация, подръжка и обслужване като 1.5 TSI 6M, но парите са Ваши, вкусовете и предпочитанията Ви също, съответно и решението е Ваше, аз само споделям мнение, на база опита ми и отзиви на колеги с двигатели 1.4/1.5 TSI и с Октавия 3/4.

 

За София и Бургас мога да Ви съдействам с координати на дилъри.

 

Поздрави.

Редактирано от РусенскоВарено
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.11.2023 г. at 17:10, _ZW_ написа:

Здравейте моля за мнение шкода Октавия или Карок става 

въпрос за закупуване на нов автомобил ! 2 тди 116к....

Здравейте,

Лично за мен е малко странен въпроса и доста лаконичен.

Сам не можете ли да прецените? Има публикувани технически и експлоатационни данни на въпросните модели.

Каква функционалност ви трябва и за какво ще използвате автомобила? Това ще конкретизира мненията.

Ако всичко това е без значение, харесайте си го на външен вид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробег колко? Къде ще се кара повече и съотношение градско: извънградско? Нужда от просвет/4х4? Нужда от пространство за багаж?... Поне някакви насоки са нужни, за да може непознати хора да изкажат мнение относно плюсове/минуси на моделите.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Karoq как се държи на магистрала примерно със 120_140км.Цялото ми чудене е затова че съм свикнал _ иска ми се по просторно - по високо купе Octavia. ми се струва схлупена....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, _ZW_ написа:

Karoq как се държи на магистрала примерно със 120_140км.

Не е повод за притеснение. Освен да вдигне разхода, заради по-голямо челно съпротивление, сравнено с Октавия.

Избрал сте дизел, така че едва ли ще се усети. Не е толкова чувствителен в режим на "натоварване".

 

Преди 2 часа, _ZW_ написа:

Цялото ми чудене е затова че съм свикнал _ иска ми се по просторно - по високо купе Octavia. ми се струва схлупена....

Тогава Karoq. За просторно, не знам, но по-високо, със сигурност. Ако не ви трябва проходимост, вземете на предно.

Мисля, че в този случай ще е достатъчно да седнете в някой експонат, за да разберете коя е Вашата кола.

 

Преди 6 часа, _ZW_ написа:

Да така е най добре с тест драйв само че в Русе не предлагат ! то и за това е тая тема.....

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 9 часа, _ZW_ написа:

Karoq как се държи на магистрала примерно със 120_140км.Цялото ми чудене е затова че съм свикнал _ иска ми се по просторно - по високо купе Octavia. ми се струва схлупена....


Ако чуденето е дали Карок ще е близък на извънградско до Октавия - Октавия! Ако въпросът е дали Октавия 4х4 е близо до Карок на лек офроуд - пак Октавия! 
 

Късото междуосие, високия клиренс и обща височина са ОК за къси разстояния и черни пътища, на магистрала и дълги преходи изобщо не са Ок! После остава полезния обем на купето! 
 

и дизел не… новите бензини са по-Ок! 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А Октавия, ако знаете, как прекрасно се държи на магистралата, при това не със 160 км/ч, а със 180 км/ч...

 

Наистина, за дълги пътувания, Октавия е по-подходящият избор като комфорт и динамика.

 

За двигателите вече споделих.?

 

Очакваме скоро да се похвалите, без значение какво сте си харесали.?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вдигнати муцунести автомобили са неудобни за градско шофиране. 

Аз не съм фен на псевдоджипките.

Ако е жипка да е 4x4. 

Ако трябва да избирам между  Джипка на предно и приличен автомобил бих избрал Автомобил.

Ако трябва да избирам кола 4x4 ще е лек автомобил 4х4, не жипка. 

Ако толкова много ми трябва Джипка с 4x4 бих си избрал евтина джипка. Не бих вкарал в гората джипка за 60+хиляди.

Въпроса е трябва ли ти 4х4 и ако не ти трябва, защо ти е псевдоджипка. Колегите по горе са ти казали защо не биха избрали псевдоджипка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всеобщия мироглед на голяма част от днешните шофьорчета е: "ще си взема джип, че да мога да качвам лесно бордюрите и да паркирам навсякъде" - разбирайте в градинки и т.н. Затова и аз не харесвам псевдо "жипките"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искаше ми се някой собственик на на Карок да се изкаже но явно няма да се случи.Вчера бях в представителството на Шкода и постоях в един Карок на мен лично много ми хареса купето просторно и широко за размера си , има и доста приличен багажник.

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам приятел с Карок, 1.5, 150 коня. Той е доволен от колата. Не е състезател, но всеки уикенд е някъде да катери, съответно му трябваше нещо по-проходимо. Определено не е офроуд автомобил, но за да стигне до някоя и друга хижа става. 

Но, както писах и преди - това, че на него му харесва и му върши работа, не означава, че ще е така и при теб. Ти трябва да си решиш, както ти трябва, според това как караш, къде караш, колко караш и т.н. и т.н. Всички тук ще ти представим нашите гледни точки, които са в основа на това как ние ползваме колите, при какви условия НИЕ ползваме колите си и какви са НАШИТЕ предпочитания. Т.е. твоята гледна точка я няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре де щом ти харесва вземай...какво значение има дали ние харесваме избора ти или не.

И какво очакваш да ти каже някой с Карок...Сакън не вземай че се преебах. Българина в кучи гъз да се завре ще вика и крещи колко е хубаво и никога няма да си признае че се е прецакал а ако случайно озъзнае пак ще вика че е хубаво за да не само той прецакан.

С две думи не е важно другите какво харесват важно е ти какво искаш.

Колата е прилична и безмислена за МЕН хеле само на предно! За теб може да е върха на сладоледа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 5 часа, _ZW_ написа:

Искаше ми се някой собственик на на Карок да се изкаже но явно няма да се случи.

В такъв случай, в нета, ютуб, би трябвало да има ревюта.

Аз също имам мнение за избор на модел от моя гледна точка, но за сега гледам да съм безпристрастен.

На този етап липсва конкретика, защото няма отговор на тези въпроси. Не знам защо ги избягвате. Не са трудни. Те са едни и същи. Тоест - важни и определящи! Ако споделите повече подробности, мисля че ще се стигне до обективни мнения и решение.

 

На 26.11.2023 г. at 17:36, skodafen написа:

Много зависи как и къде ще го караш

 

На 27.11.2023 г. at 16:14, joro-120L написа:

Каква функционалност ви трябва и за какво ще използвате автомобила?

 

На 27.11.2023 г. at 16:44, zloQQ написа:

Пробег колко? Къде ще се кара повече и съотношение градско: извънградско? Нужда от просвет/4х4? Нужда от пространство за багаж?...

 

Преди 5 часа, PRR написа:

според това как караш, къде караш, колко караш и т.н. и т.н....

Т.е. твоята гледна точка я няма.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 26.11.2023 г. at 22:28, РусенскоВарено написа:

Обадете се и си запазете час, или идете на място, в най-удобното за Вас представителство на Шкода и поискайте паралелен тест драйв на двете коли - Октавията и Карока - в един ден, една след друга.

Така най-добре ще усетите колите и ще добиете впечатления от тях, които да Ви помогнат да вземете решение.

 

На 27.11.2023 г. at 14:27, _ZW_ написа:

Да така е най добре с тест драйв само че в Русе не предлагат ! то и за това е тая тема.....

 

Аз бих отишъл там, където предлагат. Личното усещане е най-важно. А и нова кола не се купува всеки ден. Трябва да Ви доставя удоволствие и да сядате с усмивка зад волана. :)

 

На 26.11.2023 г. at 22:28, РусенскоВарено написа:

За София и Бургас мога да Ви съдействам с координати на дилъри.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам, ако не е тайна, разбира се, какъв бюджет сте определили за новата кола?

 

Защото има вариант за просторна кола, с висока позиция на седене, но с огромно вътрешно пространство, с доста добро оборудване, само за 66369 лева, ако е с бензинов 1.5 двигател DSG или пак такава кола, за 73959 лева, ако е с  дизелов 2.0 двигател, 4х4, отново с DSG.

 

Шкода Кодияк, на промоция до 07.12.23, с ниво на оборудване Селекшън, съчетава най-доброто от специфичните характеристики на Октавия и Карок, като в доста голяма степен покрива и Вашите изисквания.

 

Помислете и над подобен вариант, ако е финансово приемлив за Вас, разбира се.

 

Ценовата листа на Шкода Кодияк, под цените на стандартните нива на оборудване са тези на Селекшън и Вижън.

 

https://www.skoda-auto.bg/_doc/de9efe28-7322-4928-9aef-c5282e020b3f

 

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този въпрос е за сравнение на ябълка и круша. Мненията ще са релативни. Върви на тест драйв и си направи табличка на критериите на които ти изискваш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Поръчах Карок 2.0 TDI 85kW / 115к.с. 6М до четири месеца трябва да дойде може и по рано. Дано да си струва парите.....

 

  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами ... честито! Най-важното е да се качваш в колата с кеф! И безаварийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.