Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Температурен датчик


Yordan_Stefanov

Recommended Posts

Здравейте колеги,извинявам се предварително ако някъде греша.Не съм много технически грамотен.Къде се намира този температурен датчик на Шкода Октавия BKD мотор 2.0 140 PS DSG.Защото аз така на пръв поглед виждам няколко.Ако може някой който е запознат да сподели малко повече инфо кой датчик къде се намира и за какво е.Искам да сменя този датчик за температурата защото колата не достига нормална работна температура 90гр,или друго казано трудно загрява.И сега драстично се покачи разхода на гориво при сдудено време.Та просто искам да знам къде се намира този или тези датчици които влияят на температурата на мотора и дали има връзка и завишения разход на гориво при външни ниски температури.Ще съм ви Благодарен на всеки да сподели своето мнение и съвет.Благодаря ви предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЦЪК

Цитат

There are 2 coolant sensors on a BKD engine, 1 is located down below the tandem pump thats the silver unit just to the left of the airbox/maf black tube, just below pump facing rear of engine, 2nd is in middle of front of engine behind the imf piping, needs very small hands, torch & allot of patients.

Цитат

Има 2 сензора за охлаждаща течност на BKD двигател, 1 е разположен долу под тандемната помпа, това е сребърният модул точно вляво от черната тръба на въздушната кутия/maf, точно под помпата, обърната към задната част на двигателя, 2-рият е в средата на предната част на двигателя зад тръбите на МВФ, има нужда от много малки ръце, фенерче и много търпение.

Превода е с GoogleTranslate, не е мой :)

 

Иначе дизела си е нормално да загрява бавно зимата. При мен 10, дори 12км му трябват да стигне 90 градуса на таблото (реални 75). Но, ако веднъж качи и след това пада най-вероятно проблема е термостат, а не датчик.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

температурния датчик,ако дефектира стрелката играе нагоре надолу без реално да зависи от температурата на двигателя при мен стигаше 90 после за минути падаше почти до 0 и пак се вдигаше ,ако не работи излиза тази грешка http://wiki.ross-tech.com/wiki/index.php/00522

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, PRR написа:

най-вероятно проблема е термостат, а не датчик.

+1

 

Преди 4 часа, Yordan_Stefanov написа:

... колата не достига нормална работна температура 90гр,

Да го разбираме, че изобщо не ги достига. Изминато разстояние? И, ако ги достига - кога и поддържа ли ги?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.