Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Moнтаж на дясна ключалка


PIIIcoppermine

Recommended Posts

Явно никой не се е срещал с този проблем , дайте номер на комфорт модул с дистанционно, ел стъкла и клима .

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти Саше, обясни от какво искаш да направиш какво? Нищо не се разбира от темата и мненията :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монка , тези дни вкарах много хора в шок . :) Искам да имам или дясна ключалка или дистанционно за отключване.

 

Може да се насади модул за централно на моята , като се срежат 2 жици и се насади китайски модул , който да управлява моето централно. В този случай искам двете жици да бъдат надписани коя откъде е , за да може да се възстанови по - късно. Тъй като не познаваме алармаджия , който да го направи така , а аз не разбирам кои 2 жици да срежа ,защото нямам Pinоut на комфорт модула, варианта е да се намери цял комфорт модул от кола с централно , и останалите екстри+ две дистанционни+ антената , която се надявам да е на отделна букса или поне да се вижда къде е на колата донор. :)

Пак стана дълго и объркващо , но се надявам да си разбрал...

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, моя съвет е да си оправиш ОЕМ-ското състояние, преди да "побългаряваш". Закачи на диагностика, виж там какво дава за модула, може и да успееш да му видиш кат. номер. Ако не, свали го, вземи точни номер и търси по него. Може пък някоя жица да е скъсана, отиди да я чекне някой който си ги разбира тези неща. Колкото и елементарно да е, хората които се занимават с това си имат своите чалъми. :)
 

Ето ти някаква информация за модула, но най-вярно и точно е да си свалиш твоя и да си му видиш номера.

https://webautocats.com/etka/skoda/fabi/706/959100/



При мен на Фабийката, нямаше ОЕМ централно, бях с китайски машинки и модул, който беше вързан към алармите които слагаха в ЕТ (Vega). Някъде 2г. преди да се разделя с Фабията, спря да работи, отидох при човек заниващ се с аларми, за 60лв ми сложи модулче, върза го към машинките и толкова.

 

Поздрави!


 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече имам ключалка за тест, поръчах си дясна , донесоха ми лява , но за тест става. Поръчах си от крик бг 5J0 959 433 A  платено с банков превод , малко ми е Shady цялата работа , та не знам https://krik.bg/products/komfort-modul-skoda-fabia-ii-2-roomste-5j0959433a-33dbb6b8d

 

Монка , цялата работа е за да не се побългарява , режат кабели от инсталацията и т.н. според линка дето си дал, (виж част 7) 5J0 959 433, трябва да се смени с 5J0 959 433 А. И сега тук идва въпроса на вечерта - Кой от дистанционните на VW се ползват в Skoda Fabia 2 и Skoda Roomster. Tъй като досега не съм намерил такава информация. Ако някой има желание да си каже ОЕМ номера на дистационното , ще му бъда благодарен

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, че има ОЕМ дистанционно, едниствено сгъваем ключ, ако това визираш под дистанционно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 19 минути, BlackSpot написа:

Не съм сигурен, че има ОЕМ дистанционно, едниствено сгъваем ключ, ако това визираш под дистанционно.

То в сгъваемия ключ е дистанционното, с тоя комфорт модул, като отделиш ключа от дистанционното , все едно да му смениш батерията, има номер, но започвам да си мисля че е било толкова редко нещо да го имаш , че само сме чували за него... :):D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Саше, търси някоя по-богато оборудвана, може би внос от Австрия/Германия, че тукашните са постни като боб чорба. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 29 минути, ghost_rider написа:

Саше, търси някоя по-богато оборудвана, може би внос от Австрия/Германия, че тукашните са постни като боб чорба. 

Споко братле тя моята е от Австрия, поръчали сме N , започваме на метода проба - грешка ... :) Гената вика вземи с 2 бутона , аз знам че трябва да е PR-5D1 , започваме да се забавляваме... засега сме 17лв down the drain :)

https://www.aliexpress.com/item/1005005575406616.html
 

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

5J0 959 433 A е с дистанционно 1J0959753DA / 433MHz / 3-BUTTONS

5J0 959 433 B е с дистанционно 1J0959753DE / 315MHz / 3-BUTTONS

 

Дясната ключалка без патрон не е пригодна за патрон , доколкото видях.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че 315 MHz не се използва в Европа. Само 433, 434. Прати ми вайбър данните на Ф2 с година и ще видя какво ще ти намеря за пинаута.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ето ти данните за фабия , другото го е дал Мони и аз с още търсене , разбрах какво е модул B
https://www.transpondery.com/oem-key-catalog/skoda.html

В момента можеш да помогнеш, понеже знам че ет продават ключа с перото, отделно от дистанционното , трябва ми номера на оригинално стоманено перо HAA , без дистанционно . В алито са месингови и се чупят.
Тооо , тая тема да я прекръстим на Фабия 2 постната невъзможница , и да я започваме ... :D:D

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Номер на перото 1Z0837246G цена в ЕТ 133лв. Приятел каза, че не се чупи месинга , а е чупил пластмасата, на кутийката, аз грешно съм го разбрал. Звънях и на две места при ключари , който казаха, че продават месингови ключове също.

 

По темата - вече имаме временно китайско централно с външни дистанционни , поръчан комфорт модул , 2 кутиики с 2 платки и 2 ампули. Търсим човек с VCDS и кабел за обучаване на ампулите на Immo то. :)

Редактирано от PIIIcoppermine
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.