Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Тандем помпа-теч,смяна на гарнитури.О2


Yordan_Stefanov

Recommended Posts

Здравейте колеги,поръчах си гарнитури и уплътнения комплект за тандем помпата на Шкода О2 2.0 DSG 2005. Защото от много време се носеше миризма от там на нафта,а сега вече си капе.Надявам се да е от там,не виждам от къде може да е. Дано не греша.Вижда се с просто око че ,отгоре на кутията има нафта.Изгледах много видеа във YouTube и на пръв поглед ми се струва лесно.Та въпроса ми е към колеги които са сменяли скоро тези гарнитури,или са наясно с тази материя.Да споделят по нещо за смяната на гарнитурите.За свалянето ще я сваля,само ме притеснява като я кача дали ще запали?Дали със въртене на стартер ще запали от първия път,или ще иска повече въртене.Дали ще поеме въздух горивната система.Има ли опасност да не запали.Има ли нещо по време на манипулацията за което да трябва да внимавам.Ще трябва ли след като я събера и запали да се закачи на диагностика.Благодаря предварително на всеки който сподели своята гледна точка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мога да споделя за тандем помпа на октавия 1 2003 година. Предполагам че не огромна разликата.

Сваляш, сменяш гарнитурете и качваш. Единственото което направих след като я качих, е че прицъках поне 5 пъти на контакт, за да качи нафта. На контакт докато чуя че помпата спира, и така няколко пъти.

Бих препоръчал, ако имаш други маркучи под помпата които са били омазани с нафта, да ги прегледаш и измиеш хубаво. При мен минава маркуч за парното, който беше разяден от теча и се наложи да го сменям и него.

Успех ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.