Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Кормилна рейка рециклиране или смяна с втора употреба?


RahzeL

Recommended Posts

Здравейте. Рейката ми протече доста стабилно и сега въпроса е дали да я дам за рециклиране или да търся втора употреба. Намерих едни пичове които изглеждат надежни за рециклиране, но по стечение на обстоятелствата един комшия ми каза че е ползвал тяхните услуги 2 пъти и е страшно разочарован и изобщо не ми ги препоръчва. Става въпрос за София, ако някой може да ми каже къде да отида ще съм благодарен. Другият ми въпрос е дали рейките с други вариянти на двигатели и/или модели са взаимнозаменяеми, тъй като никъде по сайтове или морги не откривам за моя двигател, който е 1.4тди 70к.с. бнм. Предполагам че има разлики между бензинови и дизелови. И така, дано някой компетентен ме ориентира и благодаря за което!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Привет, на моята Фабия, със същият двигател ми се случи протичане на рейката от към маншоните. Един "специалист" беше сложил друг модел маншон (мисля че са 2 или 3), който беше с няколко милиметра разлика в диаметъра и беше се напълнило с мизерии.

Аз за себе си реших да си рециклирам моята, понеже колата си беше при мен от чисто нова. Протичането се случи на 14г и 220 000км. След рециклирането си карах 1,5 година без никакъв проблем, след което се разделихме с Фабията.

Тогава се заех със задачата да си направя проучване.
Рециклирането включваше:
- сваляне на рейката
- рециклиране
- смяна на хидравличното масло (тук при Фабията е много зле, понеже резервоара е под акумулатора и трябва да се сваля той)
- качване на рейката
- смяна на маншоните
- гаранция за ремонта
- евентуално вкл. реглаж


Ръководех се по следното:
положителни мнения от потребители / гаранция / цена за рециклирането / цена за монтаж и демонтаж.
Инфото е от преди 3 години може би.
 

- AutoMechanic Group
* 18 месеца гаранция
* цената беше около 480лв
 

- Felix.bg
* 12 месеца гаранция
* цената беше около 380лв
 

- Avauto
* 6 месеца гаранция
* цената беше около 400лв
 

- AirShox
* Гаранция 12 месеца а без ограничение в пробега.
* вкл. реглаж
* цената беше около 450лв
 

- Hydrotronics Auto Ltd
* цената беше около 450лв
 

- Емо, кв. Илиенци
* 12 месеца гаранция
* вкл. реглаж
* цената беше около 380лв


След ремонта, задължително трябва да се иде на реглаж.
Аз избрах последният вариант, понеже ми беше близо. Човека за 2-3 дни мисля, че ми я направи.
Поздрави и успех :)

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Карах един Пасат преди време. Смених му маслото и рейката протече от дете страни от дясната чак капеше. 

Сложих една опаковка добавка за спиране на хидравлични течове МАНОЛ. Тогава струваше 10лв. 5години карах колата без течове без доливане и дори без омасляване и така и я продадох. Тогава разбрах че колата съм я купил с добавка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.