Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Търся потенциометри за грамофон Ритъм


Recommended Posts

Преди 1 час, The Best Forman написа:

ако помня правилно един албум на Пинк Флойд , за която ходих пеша през три квартала :) , но не помня кой точно е албума.

Гена, бива ли такива работи. Помниш, че си ходил пеша и си минал три квартала, но не помниш за какво си ходил. Разрови файловете малко. А помниш ли плочата къде е. Вземи я снимай. Ако е от Балкантон, не е на тази група.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 135
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • joro-120L

    42

  • vladkant

    38

  • desislav stanev

    22

  • The Best Forman

    13

@joro-120L стана ми интересно и питах чичко гугъл, оказа се че този албум е издаван и от Балкантон.

Имаше и сайт, нещо като картотека на балканто какво е издавал. Ще се разровя да потърся и там. Макар че в долния десен ъгъл пише че е издание на балкантон

unnamed.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A Momentary Lapse of Reason е албума и е един от последните на групата. Издаден е септември 1987г. Може би демократичните промени вече оказват влияние у нас. Тогава правиха реклама на албума и по радиото. Не знам и от коя година е Бг. изданието. Както и да е, факт е че е на Балкантон. Но предишни албуми няма издадени, надявам се. :)

Имам го на СД, но не представлява такъв интерес за мен. Общо взето е посредствен, слаб албум. Вече не са и в пълен състав. Роджър Уотърс напуска групата 85-та г. и това дава отражение на творчеството им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Издаден 1990 година от балкантон.

Пинк флоид имат хубави песни, за албуми нищо не мога да кажа ? не съм чак такъв почитател

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 минута, vladkant написа:

Издаден 1990 година от балкантон.

Да, нормално. Вече сме демократични.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, vladkant написа:

Пинк флоид имат хубави песни, за албуми нищо не мога да кажа ? не съм чак такъв почитател

Това разширение от моя страна бе като съвет да не си го купуваш. Ако ти попадне някъде. :)

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Плочите са намерени, сега остава да ги разопаковам и да видя какво има вътре. Покрай тях намерих и един грамофон Респром ГМ311

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди да пуснеш плочите, може да ги поизтъркаш малко с обикновено веро и гъба за миене, за да намалиш "пуканките". Само им пази етикета, че на някои им пада само от капка вода

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, vladkant написа:

Преди да пуснеш плочите, може да ги поизтъркаш малко с обикновено веро и гъба за миене, за да намалиш "пуканките". Само им пази етикета, че на някои им пада само от капка вода

Нямам намерение да ги пускам. Имам ужасяващи спомени от качеството на възпроизвеждане на Респромката

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, Izolini написа:

Имам ужасяващи спомени от качеството на възпроизвеждане на Респромката

Това е поправимо. Има нови игли и им се прави "рекап" ако помня правилно думата

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя тук да Ви препоръчам едно магазинче за плочи: София, ул Ангел Кънчев 24, Catch a Fire Records.
Магазинчето е семпло - няма табела дори, просто едно помещение с подредени плочи, и грамофон за прослушване (има си и кашон с плочи за подаряване пред вратата 👍), а собственикът е един приятен и усмихнат млад господин 🙂
 

  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Няма как да не се похваля 😁

От близо година издирвах плочата на Унгарската група Омега 10000 стъпки. Исках Унгарското издание, балкантоското не ме кефеше (не знам защо...). На няколко пъти я пускат по групите във фейса и се продаваше за секунди и аз все я изпусках. И вчера се сдобих не само с плочата която търсех, а с цели 5 на Унгарците 😍

....и всичко заради една песен....  

 

И за таз година бюджета ми относно плочи- приключи🙂

20240309_104628.jpg

20240309_102437.jpg

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 3
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лелеее...

Казармената песен за уволнението :)

"И ето идваааа шифрограмата

и аз падам на колене 

и се моля на всички богове

у-вол-не-ни-е..."

Яко!

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вярно 🤣 до сега не се бях замислял 😁 а аз се чудя защо толкова напирах за тази плоча 😂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 9.03.2024 г. at 14:28, vladkant написа:

Вярно 🤣 до сега не се бях замислял 😁 а аз се чудя защо толкова напирах за тази плоча 😂

 

Тръпката е над всичко. На второ място е хубавата ракия. :) И аз се изкефих уникално като излушах песента. Де да имах и аз грамофон и тази плоча. Щях да имам хубави моменти с драги приятели.  :)

 

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Батальонът се строява

за последен път

Старото се уволнява

зайците реват

😀

А солото на унгарците е уникално,

все едно някой се учи да свири, но е умишлен пиниз.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 56 минути, desislav stanev написа:

А солото на унгарците е уникално,

все едно някой се учи да свири, но е умишлен пиниз.

Така и не стигнах до солото на тази песен. Ще трябва да го чуя.

Препоръчвам и Neoton Família и Locomotiv GT.

 

много добре го изпяхте с Велко /злоКуКу/ 👍:)

п.п. то май и някакъв чалгаджия имаше кавър на тази песен. Така по тембър ми звучи - Тони Стораро ли беше?

 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@joro-120L лош си.....преслушах neoton familia, най лошото е че ми харесаха и май ще им търся плочите 😁

Локомотива гледам че редовно ги предлагат, ама май нищо не ми хваща ухото....ще ги преслушам и тях отново

От neoton туй ме хвана, добре беше за събуждане 🙂

https://youtu.be/DQZHfXhbO5A?si=HnIVP0wxCr4yCR2n

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 13 минути, vladkant написа:

лош си.....преслушах neoton familia, най лошото е че ми харесаха и май ще им търся плочите 😁

Е, това беше в шеговит тон и в смисъл на унгарската музика. Просто тези групи знам. Радвам се, че си харесал нещо.

Локомотив ГТ изобщо не съм ги слушал. Нямам и такова намерение. На Neoton Família съм бил на концерт в Пловдив.

Майка ми ме заведе. Да съм бил в първи клас тогава. Някъде 73-4та г. И тях от тогава не съм ги слушал. :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Шегувам се 🙂 хубави песни имат, одеве доста от тях прослушах. Но цените на плочите които намерих- не ми харесаха....средна цена 40 лева, което в момента ми е непосилно, предвид че преди малко платих 1800 лева за черколяци, а другата седмица чакам и капака а и той още не е платен....т тубата 😁

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 20 часа, joro-120L написа:

 

 

много добре го изпяхте с Велко /злоКуКу/ 👍:)

п.п. то май и някакъв чалгаджия имаше кавър на тази песен. Така по тембър ми звучи - Тони Стораро ли беше?

 

Велко даде тон за песен и няма как да не пея в строя.. 

А чалга вариантите слабо ме интересуват - аз я пеех 93-та с този текст, доста преди тези изпълнения.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, desislav stanev написа:

А чалга вариантите слабо ме интересуват

Искаш да кажеш, че мен ме интересуват?! 😅 Минало ми е през ушите някъде.

Така си и мислих, че в този форум няма кой да ми помогне да си спомня. Не се и надявах.

 

Преди 1 час, desislav stanev написа:

аз я пеех 93-та с този текст, доста преди тези изпълнения.

аз 87-ма г. 29.06. Мартенец с три месеца задръжка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.