Jump to content

skoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Слушалки - какви?


Recommended Posts

Тъй като съм бос по темата ще обяснявам какво ме интересува и какво търся, пък тук има доста народ дето му разбират и се надявам на съвет.
Тъй като у нас почти непрекъснато слушам музика, а и обичам да е малко по-силничко, понякога се получава известен конфликт с останалите обитатели на хау(О)са. В тази връзка се оглеждам за Over Ear слушалки, с кабел (желателно по-дълъг) и 3.5мм жак. Не ми трябват микрофон, блутут и други излишни "екстри" (особено мигащи светоИдиотчета), по-скоро търся качество и сила на звука, а би било хубаво ако имат и потискане на външни шумове.

Доскоро бях с едни не скъпи Denon, но от тях не бях доволен от самото начало.
Лошото е че бюджетът ми е само 250, максимум 300лв. 
 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

https://rumik.bg/bg/slushalki-philips-shp1900-388085

 

Чавдаре, аз съм с такива. Тези са изчерпани. Купих ги от Метро. Търси подобни. Не помня, но сигурно са на 10 години. Всяка вечер са ми на главата. Дори и в момента, поради твоите причини. Удобни са, обхващат цялото ухо и те изолират от външен шум. Звучат много добре. Имат си и бас и високи. Все пак зависи и източника какъв е. Аз ги ползвам за компа, през усилвател. Задължително, преди да ги купиш ги пробвай как ти стоят. Как ги усещаш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чаво, за този бюджет, според мен, най-добрите варианти са Audio Technica M50X или Beyerdynamic DT770Pro, като последните ги има във варианти 250, 80 и 32 ома. Не знам какъв източник ползваш, но щом е на 3,5мм жак и искаш да е силно, значи 32 омовите. Аз ползвам такива вече 5-6 год. (80 ома) и съм доста доволен. Определено са най-удобните слушалки, които съм слагал на главата си и не е проблем да седиш с тях часове. Като звук, не са най-верните на света, но пък са много приятни за слушане, имат приличен детайл в средите и високите, и може би една идея повече ниски, но в никакъв случай неприятни, като на повечето хай-фи слушалки в този клас, които нямат дефиниция долу. Имам два пъти по-скъпи слушалки, но продължавам да си слушам Бейера. Аудио Техниката има по изразена среда, което за мен е хубаво, но са малко по-остри във високите. В ниските положението е сходно с Бейера. 
Разбира се, всеки си има някакви представи за хубав звук, така че най-добре да минеш през няколко магазина и да слушаш всичко, което ти влиза в бюджета. 
 

пс: Забравих да спомена, че АТ-то е със сменяем кабел, което е голям плюс за някои хора, и има три различни в комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Източник ще е основно настолният ми компютър, но в някакъв момент може да ги ползвам и с телефона.

Като качествен звук определям преди всичко да няма пращене и изкривяване като им дам малко зор. Не съм привърженик на високи честоти, ама баса трябва да думка ? 

 

Жоре @joro-120L с подобен Филипс бях преди 7-8 години и аз - наистина са удобни на ушите, но много бързо им се накъсаха възглавничките, а резервни нямаше. Другото е, че "кривят" като усилиш повече.

 

Влади @axel къде мога да пробвам моделите които предлагаш? Поне досега не съм ги срещал из нета, ама съм гледал все ширпотреба марки (изкл. Харман-Кардън, ама за там ми е тънък джоба).

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 40 минути, Logrus написа:

Влади @axel къде мога да пробвам моделите които предлагаш? Поне досега не съм ги срещал из нета, ама съм гледал все ширпотреба марки (изкл. Харман-Кардън, ама за там ми е тънък джоба).

Мастър Чаво, има ги в Ozone.bg

 

https://www.ozone.bg/product/beyerdynamic-dt-770-pro-32-ohms/

 

https://www.ozone.bg/product/audio-technica-ath-m50xib-studio-monitor-headphones-ice-blue-limited-edition/

 

Направи ми впечатление, че АТ са с три кабела в комплекта, но са леко извън определеният бюжет.

 

Тези са точно в бюджета.

 

https://www.ozone.bg/product/audio-technica-ath-m50x-cherni/

 

Ozone.bg имат 8 магазина в София, които работят без почивен ден, до 21:00ч. или до 22:00ч.

 

https://www.ozone.bg/our-shops/

 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Всички М50х са с три кабела, без значение какъв цвят са, включително черните. 
Чаво, при мен на Черни връх може да ги пробваш също. Само се обади предишния ден, за да взема и Бейера.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз нямам предложение по темата, но вкъщи, когато искам да слушам нещо, мятам малките слушалки (in ear) в ушите и си маам гащи навсякъде из къщата. Източник ми е някоя от платформите YouTube, Tidal и подобни или някое радио... Ползвам такива слушалки, защото не обичам да съм ограничен в някакъв периметър от кабела. Имам и някакво Сони, но не помня, какво беше точно като модел. Доста добро от към noise canceling и звук като цяло. Ползвах ги главно като много пътувах и висях по летища и в дълги полети. Погледни Power Locus - доста добри като цена и лично за мен - добри като качество/звук. Но аз не съм много претенциозен или аудиофил, та...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Logrus написа:

Жоре с подобен Филипс бях преди 7-8 години и аз - наистина са удобни на ушите, но много бързо им се накъсаха възглавничките, а резервни нямаше. Другото е, че "кривят" като усилиш повече.

Да, и при мен се накъса горното покритие, което е по-тънко и от стреч фолио. Отстраних го нацяло и отдолу се показа някаква черна материя, като дунапрен, но много здрава. И до сега държи.

За кривенето, Оправи си/елиминирай/ бутафорния тонкоректор на плеъра. :)

Стигнал съм до извода, че изкривяванията идват от компа. С директно вързани слушалки към компа и с корекции от плеъра не ги усещах. Но, след като по-късно включих и усилвател по трасето, разбрах за какви изкривявания става въпрос. Ужасни! В цялата честотна лента. Дори и при ниски нива. Аз съм с Уин амп и еквалайзера му е на нула/иначе вкарва изкривявания в усилвателя/. След това сигнала минава през Hi-Fi усилвател 2х75W, където съм включил слушалките и от усилвателя си правя корекциите. Нямам изкривявания. Получават се, когато са усилени много, но тогава е прекалено силно и неслушаемо. На нормални нива на усилване се държат добре. Слушам музика само от Тубата. Към усилвателя имам свързани и големи подови тонколони, звукът е чудесен. По принцип слушането със слушалки не ми е приоритет. Никога няма да дам толкова пари за слушалки, но това е друга тема. Източниците, на които ще ги ползваш не оправдават такава инвестиция, но всеки си знае.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Велко пробвал съм, но тапи немога да нося - направо ме побъркват. Същото се отнася и за On Ear слушалки.
Освен това при някои модели Over Ear имаш 55мм. мембрана - някак не си представям 5мм. такава да е по-добра и да дава такъв звук.

Жоре слушам директно Тубата през Хрома, а ако използвам плеър е или BS или най-тъпият уиндоуски Медиа плеър. Малко по-натам ще сменям и съраунда и ще си търся някой с по-хубав усилвател и по възможност вграден еквилайзер - тогава ще прекарам слушалките през него. Място за големи колони, усилвател и т.н. нямам.


А ще дам толкова пари за едни слушалки защото искам да си взема нещо по-читаво и да го ползвам няколко години. Слушалки от ниският ценови клас са минали много през главата ми и изключая Филипса, който изкара две години, всички други ги махам след 2-3 месеца.  

 

Преди 8 часа, РусенскоВарено написа:

Мастър Чаво, има ги в Ozone.bg

Ице мерси ? - честно казано въобще не съм мислил за подобни магазини, по-скоро гледах специализираните. Ще ги пробвам слушалките при Влади, но не пречи да претараша и Озон ?

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И от мен един глас за beyerdynamic 770/pro. Ако искаш да ги чуеш в слушалки.нет мисля, че могат да ти ги пуснат, в Младост 2 са. Ако след време ти се скапят наушниците - сменят се за 1 минута с нови и са доста удобни, аз ги ползвам в офиса (само наушниците, на други слушалки). Малък жокер - чуй superlux. Имат една камара модели, които са копия на известните марки, и не звучат хич зле, особено за парите си. Има ги пак в тоя магазин.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лично аз повече харесвам in ear слушалки с bluetooth. Има готини модели на JBL за по 150-200 лв., които са супер качествени.

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, kalina68 написа:

Лично аз повече харесвам in ear слушалки с bluetooth. Има готини модели на JBL за по 150-200 лв., които са супер качествени.

Аз съм с такива, дъщеря ми и тя също, много сме доволни, ама автора на темата си има негови си вкусове и предпочитания.?

 

Тези са, които ползвам.

Моите са бели, на госпожицата са бежови.

 

Доволен съм, че през приложението на JBL мога да наглася еклалайзера, както на мен ми харесва и да избирам как и дали да се филтрира околният шум, както и с кое действие коя фунция да активирам. То това май го има при всички подобни слушалки.

 

https://www.emag.bg/audio-slushalki-in-ear-jbl-tune-230nc-tws-true-wireless-pure-bass-noise-cancelling-ipx4-cheren-jblt230nctwsblk/pd/DD5FVXMBM/?utm_campaign=share_product&utm_source=mobile_dynamic_share&utm_medium=android

 

Поздрави.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.