Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Бели петна по дисплея на навигацията ??


niki8881

Recommended Posts

Привет, другари ‼️

Имам следния проблем - 

избърсах екрана на навигацията (Amundsen) с микрофибърна кърпа и останаха някакви бели петна, все едно от надраскан протектор на?? Мисля че по кърпата може да е имало леки остатъци от WD-40, но не съм сигурен дали това е причината. Пробвам да търкам с чисто нова кърпа, с кърпичка за очила, с вода, с нокът, с какво ли не, обаче петънцата остават. Имам чувството, че или са от вътрешната страна на стъклото на навигацията или външната страна се е наранила, изтрила, знам ли.. може би е конденз? Дайте съвет, че много ме е яд ? закачам и снимки 

IMG_3380.jpeg

IMG_3375.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

P.S.
всъщност мисля че това са пръски от WD-40, които са попаднали върху нагрятия от слънцето дисплей и без да ги видя съм забърсал дисплея с кърпа и сега… не могат да се махнат .. как да процедирам ?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако са по външната повърхност (без значение позитивни или негативни) трябва да се усеща релефа с нокът и тогава решението е полиране.

Ако са шупли в самия лицев панел , нищо не можеш да направиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, The Best Forman написа:

Ако са по външната повърхност (без значение позитивни или негативни) трябва да се усеща релефа с нокът и тогава решението е полиране.

Гена, ако ги усеща с нокът в негатив, няма да могат да се махнат с полиране. Дълбоко е. Ама какво ще е това, което да влезе в реакция с пластмаса, та чак и релеф да направи. И стои не, като надраскано, а като напръскано.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@joro-120L, @The Best FormanБих казал, че това са петна без релеф, просто се появиха изведнъж след напръскването с WD-40 и дотам ?Пробвах със сешоар, държах го известно време пред петната, но нищо. Чудя се какво да правя. 

Редактирано от niki8881
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потърси в нета някой професионалист , който полира стъкла и фарове , за да каже професионално мнение .. аз така не мога да кажа , но при положение , че е сложено да го пече слънцето , сушоара само го е погалил.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с препарат за почистване на стъкла. Дано да не се променила пластмасата, щото няма оправяне.

Разчитам на замърсяване. Съсредоточи се само върху една точка и виж с какво има подобрение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сигурен ли си, че нямаш фолио върху екрана на медията? Моята скоро я загледах, че още е с фабричното такова вече...няколко години...

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@zloQQне, нямам фолио.. чудя се дали да не го мина с памук и спирт/лакочистител, дали няма да се махнат тези гадни петънца. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Лакочистител, не! На ацетонова основа е и дисплея ще стане матов. Кореселин, също.

Със спирт може.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, niki8881 написа:

@zloQQне, нямам фолио.. чудя се дали да не го мина с памук и спирт/лакочистител, дали няма да се махнат тези гадни петънца. 

В никакъв случай лакочистител! Ще стопиш екрана. Пробвай спирт или някакъв индустриален чистител. 

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.