Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Амортисьорче жабка


winrg

Recommended Posts

Здравейте,

 

След смяна на филтър на купето, жабката вече не се отваря плавно, а пада с трясък. Разглобих и сглобих отново и уж всичко е както трябва. Явно съм счупил нещо, но не знам какво.

Някакви идеи коя част се грижи за плавното отваряне на жабката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Частта, която е захваната на жабката ли трябва да сменя или другата, в която се мушка? На снимката са показани и двете. На вид и двете са просто пластмаси.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Успях да намеря само елемента, който е закрепен към жабката. Другата част, която е закрепена към таблото не я намирам.

парт номер: 3V1 880 397 или 3V2 880 397 (номер 4 от схемата).

В ЕТ излиза цена 80 лв.

 

.thumb.png.d76f5b3c770492a66d2d354d995e0b78.png

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 4 часа, winrg написа:

Частта, която е захваната на жабката ли трябва да сменя или другата, в която се мушка? На снимката са показани и двете. На вид и двете са просто пластмаси.

Провери ограничителя, или системата за плавно отваряне от горната снимка, на ръка как се движи. Без да съм виждал такова нещо, мисля че хода е навън и навътре. Ако се усеща усилие, значи работи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, winrg написа:

Частта, която е захваната на жабката ли трябва да сменя или другата, в която се мушка? На снимката са показани и двете. На вид и двете са просто пластмаси.

Защо трябва да сменяш нещо .. виж дали си щракнал вилката към оста в жлеба на таблото.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът е решен. Оказа се, че е изпаднало едно зъбно колело. Добре, че се беше скрило зад жабката и успях да го намеря лесно. Благодаря на всички за насоките и помощта.

Ето едно клипче, да се види за какво става въпрос. Зъбното колело беше изхвърчало и изобщо го нямаше там. Върнах го обратно и сега всичко се движи плавно.

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.