Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Ел.клапан на ауспуха


Nikibox

Recommended Posts

Здравейте,дано не питам за нещо вече писано,но потърсих и не открих

За какво служи ел.клапата на ауспуха?

Намира се някъде под скоростния лост горе-долу и мисля,че е причината от ауспуха да се чува едно дразнещо свистене,постоянно на място

Колата е Octavia 3 face 2.0 tdi 150к.с.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Монтиран е на самата тръба на ауспуха,има механизъм който при подаване на газ се вижда как се движи(отваря-затваря) предполагам,но за какво служи?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И като свисти, какво? Щом е там, има причина да е там. Ако ти пречи звука -махни я ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 14 часа, Nikibox написа:

Здравейте,дано не питам за нещо вече писано,но потърсих и не открих

За какво служи ел.клапата на ауспуха?

Здравейте,

Предполагам, Вие не сте първи собственик на колата. Някой е правил "тунинг" на изпускателната система.

Не съм запознат точно в детайли с тези клапи и предназначението им, освен повишаване на шума от генерацията.

Намерих две теми. Дано внесат някаква яснота.

 

http://penkiller.com/index.php?topic=1671.0

https://forum.mitsubishibg.com/index.php?/topic/35188-по-шумен-ауспух-как-и-колко/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Т'ва е интересно. Има ли начин да се щракнат 2-3 снимки?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, joro-120L написа:

Здравейте,

Предполагам, Вие не сте първи собственик на колата. Някой е правил "тунинг" на изпускателната система.

Не съм запознат точно в детайли с тези клапи и предназначението им, освен повишаване на шума от генерацията.

Намерих две теми. Дано внесат някаква яснота.

 

http://penkiller.com/index.php?topic=1671.0

https://forum.mitsubishibg.com/index.php?/topic/35188-по-шумен-ауспух-как-и-колко/

Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 8 часа, zloQQ написа:

Т'ва е интересно. Има ли начин да се щракнат 2-3 снимки?

Ще направя снимки,да

Не ми изглежда нещо да е преправяно или заварявано

Да добавя,че колата е с adblue ,ако това е от значение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това си изглежда фабрично и сигурно е с друго предназначение. Може и да не се води клапа. Сега видях, че в заглавието пък пише клапан, а това са различни неща, но вече няма значение. До тук съм с гадаенето. :)

п.п. Има черни точки на снадката, като от изгорели газове. Да не би да издиша от там и затова да свисти.

На 17.03.2024 г. at 18:03, Nikibox написа:

от ауспуха да се чува едно дразнещо свистене,постоянно на място

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Наричам го ,,клапан,,защото го виждам как се движи,отваря и затваря при подаване на газ,но може и да не е клапан

Свистенето или съскането се чува отзаде,от изхода на тръбите,иначе си е безшумна

От долу никъде не шуми или да изпуска нещо

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да добавя за съскането

При подаване дори и на малко газ това ,,нещо,, отваря и свистенето изчезва

Явно когато е на свободна стои полузатворено и от там идва и това съскане

Поне така си го обяснявам

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако не се лъжа това е клапана за дюзата за AdBlue. Някъде бях чел, че е сложен за да не изпуска тая химия в атмосферата при не работещ двигател, а да я задържа в гърнето. 

Ето и схема:

exhaustsystem.jpg?fit=729,382&ssl=1

 

https://idpartsblog.com/2015/12/02/dieselgate-series-dpf-technical-description/

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Заглеждайки се в снимките се замислям, дали няма някъде "пробив" преди клапана и просто да "издиша" от там? На снимките не виждам черно, но пък няма снимки от обратната страна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пичове, моята също "съска" от ауспуха, ако я осавя да работи на място, независимо топла или студена и независимо от околната температура. След минута-две работа се чува, ако си до ауспуха. От ден първи е така. Затова и писах, че щом се чува, вероятно трябва да се чува.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Би следвало и при мен да се чува това съскане, но не съм го забелязал. На следващото вадене на Мицьо специално ще се заслушам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 43 минути, joro_kem написа:

Пичове, моята също "съска" от ауспуха, ако я осавя да работи на място, независимо топла или студена и независимо от околната температура. След минута-две работа се чува, ако си до ауспуха. От ден първи е така.

Е, не можа ли това да го напишеш в първото си мнение. На никой с нищо не помагаш така. Щеше да ми спестиш умуване и ровене в нета за търсене на теми за клапи. Изобщо нямаше да пиша в темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази клапа работи съвместно с ЕГР-а,старт-стопа и участва при регенерацията на ДПФ-а. 

  • Благодаря 3
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, joro-120L написа:

Е, не можа ли това да го напишеш в първото си мнение. На никой с нищо не помагаш така. Щеше да ми спестиш умуване и ровене в нета за търсене на теми за клапи. Изобщо нямаше да пиша в темата.

Жоре, поставения въпрос е за какво служи клапата. Аз не знам дали тази клапа издава звука, затова и отговорих саркастично. Пепино е отговорил подробно, та се нядявам страстите ауспухови да се успокоят ;)

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 17.03.2024 г. at 18:03, Nikibox написа:

За какво служи ел.клапата на ауспуха?

Намира се някъде под скоростния лост горе-долу и мисля,че е причината от ауспуха да се чува едно дразнещо свистене,постоянно на място

 

Няма проблем, адаш. Всичко е точно! 🍻  Така си преценил, така си направил.

Пак казвам, ако го беше написал в първото си мнение, за свистенето се отнася, че и при теб го има, нямаше да пиша и аз глупости. Директно го приемах за нормално. Заради промяната на звука се хванах за тези тунинг клапи. Да търся причината. А понятие си нямам нито от тях, нито и че има фабрична такава. Та, това е. Поздрави. :)

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.