Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как работи асистента за потегляне по наклон ?


_ZW_

Recommended Posts

Моля някой да ми опише точна какво се случва с въпросния асистент и какви са действията на водача ! По големите наклони нещо не ми се получава добре ! Благодаря ! За мен това е голяма простотия с тоя асистент но трябва да се съобразявам с него за съжаление,,,,

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При ръчната кутия задържа спирачката докато датчика на съединителя не отчете, че е отпуснат или не минат 3-4 секунди от пълното отпускане на спирачката. Мен ме дразни, защото понякога нарочно искам да пусна малко назад, защото тоя/тая отпред не могат да се справят с тръгването или просто не забелязват, че вече се движат назад. И нямам проблеми на стръмни наклони. 

Действията са - включваш първа, подаваш леко газ и почваш да отпускаш съединителя ... и в даден момент колата тръгва напред. При автоматик действията са пускане на спирачката, натискане на газта и потегляне :) 

 

Какво е поведението при теб? Какво по-точно те дразни?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен  автомобила тръгва сам при отпускане на съединителя и поддържа сам скорост до 10 клм. зависимост от наклона Ако и подам газ веднага след отпускане на спирачката забива и не ме пуска да тръгна най вече при големите наклони.Направо ме е страх да тръгна ако някой има паркирал зад мен при голям наклон ! .Трудно ще свикна с това автомобила да ми казва какво да правя с него...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 6 минути, _ZW_ написа:

Ако и подам газ веднага след отпускане на спирачката забива и не ме пуска да тръгна най вече при големите наклони.

Ще изчакваш на полусъединител, докато отпусне спирачката. Няма да бързаш да тръгваш. Леко да се натовари мотора.  Така и назад няма да тръгне. Както се прави при тръгване по наклон на ръчна, преди да се пусне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може ли да се изключи? Ако може, си на вариант с ръчна, или с прехвъляне от крачна на газта.

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колата е чисто нова гаранционна няма да ми дадат. Аз никога не съм имал проблем с наклоните но това ме вбесява .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колко време държи. Карах една Дачия, ръчка и там държеше 2-3 сек. Не ми пречеше.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че имаше изключване някъде из менютата, но не съм съвсем сигурен.

При ръчката тоя проблем със забиването го няма. Предполагам, че при подаване на повече газ се включва електрониката против боксуване и отнема газта, докато отпусне съединителя. Но, предвид, че не карам аФтоматици, може и да греша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колегата е с ръчна кутия.

 

преди 4 минути, _ZW_ написа:

и тук е толкова но е ангажиращо и тоя зад теб почва дава зор

Тогава търси начин да я изключиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Асистента би трябвало да не се включва, ако спирачката е натисната колкото да държи колата на място, а не до пода. При мен се включваше само при силно натискане. Същото е и с Auto hold на служебната кола - ако държиш съвсем леко спирачката не се включва.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

това не съм го пробвал но на голям наклон няма как да не натискам спирачката и то на светофар с десет коли от зад .Като се комбинира със старт стопа ако съм забравил да го изключа става весело.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 39 минути, _ZW_ написа:

Като се комбинира със старт стопа ако съм забравил да го изключа става весело.

И на него трябва да му се дръпне шалтера. Централно!

Не пречи да питаш в ЕТ. Ако се окаже, че не е проблем да се изключат, още по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.