Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Странен, непонятен шум!


Kitty

Recommended Posts

Здравейте, притежавам Skoda Fabia 2005 бензин. Колата я притежавам от по- малко от месец и все още не знам нищо за нея, имам документацията от предния собственик за ремонтите, прегледаха преди да я  взема и видимо нямаше проблеми. Имам две питания по колата. Като едното е по-наложително. Понякога при натискане на спирачките се чува свистене. Предположението ми е , че са спирачките, но странното е , че първият път , когато го чух беше след като бях спряла в една локва. И не се чува всеки път като спирам/ натискам спирачка. По спомен спирачките са сменени миналия или по миналия август.

По наложителният въпрос е от днес. Чува се едно тракане при движение, което се усилва и намалява спрямо скороста. Според мен е от дясна предна гума (от там определям, че е шума) или като цяло от дясната част на колата. Вчера го нямаше. Мога да го определя като удряне на парче картон/пластмаса на равни интервали. Вдигнах я преди малко на една рампа в квартала, но видимо не видях нищо което да издава този шум. Някои сблъсквал ли се е с подобно нещо и от какво може да е? Предварително благодаря!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей, @Kitty и добре дошла във форума!

По първия въпрос със свистенето - трудно за определяне през форума. На мен на първо място ми хрумва, че гумите може да са шумни.

Втория въпрос - варианти няколко, подредени от най-евтиното към най-скъпото:

  1. Камъче в грайфера, само ще си падне
  2. Забит в гумата метален къс - винт или нещо друго. В един момент гумата ще започне да спада.
  3. Каре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя и аз едно предположение ,колежката да си провери дали са и добре затегнати болтовете на джантите  и разбира се след като установи проблема да сподели за да е полезна за друг .

Успех и добре дошла ! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добре дошла и много безаварийни километри!

По първия въпрос - вероятно сервото на спирачките "диша" .. не е пробшем ако не влошава работата на мотора (претрисане при натискане на спирачките) или не влошава спирането (твърд педал на спирачката).

По втория въпрос - подкрепям тезата на Академик Неделчев за рапидката в гумата .. следете налягането или просто спрете при първия гумаджия да огледа гумите.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте,

 

Преди 12 часа, Kitty написа:

Понякога при натискане на спирачките се чува свистене.

На място или в движение? Ако е на място - сервото.

В движение - износени накладки, стигнали до метал, или забито камъче в накладката. Или "музикални" накладки, при които всичко им е наред. Има производители на такива.

 

По вторият въпрос съм съгласен с Ицолини, г-н Неделчев. Само по точка трета не мога да взема отношение, поради некомпетентност.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 

Преди 7 часа, Izolini написа:

Здравей, @Kitty и добре дошла във форума!

По първия въпрос със свистенето - трудно за определяне през форума. На мен на първо място ми хрумва, че гумите може да са шумни.

Втория въпрос - варианти няколко, подредени от най-евтиното към най-скъпото:

  1. Камъче в грайфера, само ще си падне
  2. Забит в гумата метален къс - винт или нещо друго. В един момент гумата ще започне да спада.
  3. Каре

Тъй като знам че ако е каре при завиване на дясно и подаване на по рязко газ се чува съответното тракане и обратно за дясното. Пробвах я днес на паркинга пред блока със завиване ляво дясно и подаване на газ нямаше това тракане. При движение обаче си го има. Ще ида първо до някоя гумаджиница да видят гумите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, joro-120L написа:

На място или в движение? Ако е на място - сервото.

В движение - износени накладки, стигнали до метал, или забито камъче в накладката. Или "музикални" накладки, при които всичко им е наред. Има производители на такива.

Получава се при натискане на спирачка примерно при спиране на светофар. Това е че не всеки път се чува. Понякога си спира без звук понякога издава звук. На място като натискам спирачната няма звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 11 минути, Kitty написа:

На място като натискам спирачната няма звук.

Значи, сервото отпада, като вариант.

 

преди 12 минути, Kitty написа:

Получава се при натискане на спирачка примерно при спиране на светофар. Това е че не всеки път се чува.

Съмнявам се в качеството на накладките. Някои се влияят от това колко са загрети и тогава започват да издават звуци.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно е от накладките. И моите се чуваха при ниска скорост при спиране. Последните месеци не съм ги чувал, не знам дали заради студеното време или просто им се изтри свирещата част, но не ме притеснява. 

Обикновено харата правят различни комбинации от дискове и накладки, а аз реших да взема всичко на една марка АТЕ и не съжалявам, спира си добре. А със сериозно свирещи накладки караше чичо ми преди много години Ладата и винаги познавах когато идва. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 1 час, ghost_rider написа:

А със сериозно свирещи накладки караше чичо ми преди много години Ладата и винаги познавах когато идва. 

 Жигули, Лада, всички са така. Още от завода. То е свирене, скърцане, стържене ... Почти, като от влак. :)

На 120ката единствено се опитват да посвирват при продължително стръмно спускане с остри завои. Сменял съм накладките с оригинални, чешки. То други и нямаше. Супърба го заварих с TRW. Безшумни са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, joro-120L написа:

 Жигули, Лада, всички са така. Още от завода. То е свирене, скърцане, стържене ... Почти, като от влак. :)

На 120ката единствено се опитват да посвирват при продължително стръмно спускане с остри завои. Сменял съм накладките с оригинални, чешки. То други и нямаше. Супърба го заварих с TRW. Безшумни са.

Ще ме извиняваш, но не мога да се съглася с теб. Виж ако не я поддържаш всяка кола, може да скърца като каруца, но това никога не се е отнасяло за колите в нашето семейство и аз се стремя да запазя традицията. 

  • Одобрявам 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 10 часа, ghost_rider написа:

Виж ако не я поддържаш всяка кола, може да скърца като каруца, но това никога не се е отнасяло за колите в нашето семейство и аз се стремя да запазя традицията. 

Асене, говоря за накладките на тези автомобили и в подкрепа на това, което си установил с Ладата на чичо ти.

И аз имам наблюдения върху тях. Това не зависи колко си поддържаш колата. Просто им са такива накладките, което няма как да се промени. Или да е критерий за поддръжка. И аз се извинявам, ако не съм бил правилно разбран.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 3 часа, joro-120L написа:

Асене, говоря за накладките на тези автомобили и в подкрепа на това, което си установил с Ладата на чичо ти.

И аз имам наблюдения върху тях. Това не зависи колко си поддържаш колата. Просто им са такива накладките, което няма как да се промени. Или да е критерий за поддръжка. И аз се извинявам, ако не съм бил правилно разбран.

За пореден път малко се увлякохме с теб Жоро.

Мислех да допълня, че често накладките се правеха в домашни условия с плочка феродо от телферни спирачки, върху стари челюсти залепено и изпечено във фурната, та тогава може да се чуват всякакви неестествени звуци защото състава и твърдостта не отговаря на заводски заложените, но то не е имало голям избор. После реших, че точно на теб няма защо да ти ги обяснявам тези неща. 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички оказа се едно камъче. Но като не ти се е случвало може да ти изкара акъла. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.