Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Проблем с двигателя Фелиция 1,3 2001 г.


sunny_rose

Recommended Posts

Здравейте,

От няколко дни се опитвам безуспешно да се свържа със Симо, но никой не вдига (0878584975). Последно 2022 го виждах, работеше в едно дворче на зоопарка, нямам идея дали е добре и работи още (надявам се!).

Колата от зимата мирише много на бензин при палене и наскоро установих, че има бензин в маслото, а около капака на двигателя е доста омаслено.

Препоръчайте ми моля читав майстор за Фелицията ми в София или поне някаква информация за Симо. Последните 10+ години той ми я поддържаше и сега не знам какво да правя...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Аз имам друг телефонен номер на Симо - 0888446723. Не съм ходил от поне три години при него. 

 Ако имате възможност отидете на място да проверите дали работи! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако в маслото има бензин (нивото се вдига) , има една опция - бензиновата помпа е пътник.

Ако просто мирише на бензин , може просто е карана само на къси разстояния само на смукач.

В единия случай ще трабва да се смени помпата , в другия просто да се кара колата.

Силното омасляване около капака на клапаните се премахва освен чрез миене и със смяна на уплътнението на капака и двете конусни гумички.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам съмнение, че е протекъл маркуч в карбуратора (бяха го закрепили преди време и вероятно е заминал напълно). Действително карам колата само на градско последната година и то на кратки разстояния, но по никакъв начин не мога да се справя сама с ремонта и за това се надявам много на помощ от ваша страна с препоръка за майстор. Както казах, последните десетина години ми я поддържа Симо,но вече няколко дни звъня, но не вдига никой...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, krasipask написа:

 Аз имам друг телефонен номер на Симо - 0888446723. Не съм ходил от поне три години при него. 

 Ако имате възможност отидете на място да проверите дали работи! 

Това е стария номер на Симо, който дава грешка при набиране. 2022-ра успях да намеря написания от мен и се свързах с него, съгласи се и направи ремонта в едно дворче на зоопарка, но от тогава до сега не съм имала проблеми с колата, съответно не съм го търсила и нямам информация какво става с него. По никакъв начин не мога да се справя сама с ремонт, за това се надявам на препоръка къде да отида.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Утре ще съм в района и ще мина покрай дворчето. Ако е там ще му взема номера и ще го пусна тук.
Обаче, дано греша, Симо май отдавна вече не работи - преди редовно му засичах колата на път към Зоопарка, но последните две години не.

  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

 Сега погледнах - при Симо съм бил 04/2019г. смяна на съединител. 

 Нямам идея къде биха могли да Ви ремонтират колата при това коректно и на цени като при Симо! 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, Logrus написа:

Утре ще съм в района и ще мина покрай дворчето. Ако е там ще му взема номера и ще го пусна тук.
Обаче, дано греша, Симо май отдавна вече не работи - преди редовно му засичах колата на път към Зоопарка, но последните две години не.

Последно като ходих, ми каза, че си е махнал колата.

Не търся цени като при Симо, а качествена работа, че като чуят карбуратор и на младите майстори не им се занимава...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От тези в Банишора има ли някой от колегите впечатления?

 

https://merkurybg.com/contactss.html

 

https://maps.app.goo.gl/hjoTbThatgTckXYx8

 

Screenshot_20240402_092122_Firefox.thumb.jpg.71bbbf3ee0bd533982d413a1d315b3ac.jpg

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 2 часа, sunny_rose написа:

 

Не търся цени като при Симо, а качествена работа, че като чуят карбуратор и на младите майстори не им се занимава...

  Къде на майтап, къде истина, но има сервизи - вдигане на преден капак 150лв.

 А за карбуратора как да им се занимава като не могат да го вържат към лаптоп-а! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Днес успях да се свържа със Симо и се уговорихме как да процедираме. Ще напиша накрая какъв е бил проблемът на колата ми.

Благодаря на всички за включването :)

  • Благодаря 1
  • Одобрявам 2
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Предположението на The Best Forman, че бензиновата помпа е заминала, се оказа вярно. Платното на вакуум помпата също беше сменено и с една настройка на оборотите, че играеха, колата влезе в час и отново й се радвам. Благодаря на всички, които се включиха в темата!

  • Благодаря 2
  • Одобрявам 4
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.