Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Заключена врата


Траян

Recommended Posts

Здравейте колеги  имам проблем с предна дясна врата просто е блокирал механизамът на централното Ако някой от вас се е сблъсквал с този проблем бих бил много благодарен да сподели своят опит.Благодаря ВИ.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах го с предна лява и задна дясна. Заключваш и отключваш докато отключи. Пробвай с ключа и с дистанционното. При мен се отблокираше след неколкократни отключване и заключване.

Решение не съм намерил, предна лява ми го е правила два пъти на заключено положение, като след разглобяване на бравата не съм открил причина да блокира. И двете врати, ги отварям ръчно от вътре без проблеми когато блокират

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За коя октавия говорим? Май при МК1 имаше някаква врътка да се отвори кората покрай седалката и там да се стигне до бравата. Имал съм го и аз този проблем и наистина е трудно разрешим. При мен леко изкачаше бутона отвътре и май с хващане успях да го отворя. Забелязъл съм, че проблема в повечето случай е от малкото жило което се закача за  външната дръжка. Ако е хлабаво -лошо, ако пък е преопънато пак лошо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

преди 25 минути, Деян написа:

Май при МК1 имаше някаква врътка

Врътката е къртене....предните врати (а и задните), имат винтчета долу ниско и от предна и задна колона- тоест се падат вътрешно между колоната и вратата. Имаше доста теми изписани, но не помня дали някой беше споделил как и дали е успял да махне кората при затворена врата. Аз лично не веждам начин без да се изкърти кората, единствено винтовете които държат ръкохватката.....

Надявам се някой по запознат да даде идея за махане на кората. Иначе продължавам да препоръчвам щракане с дистанционото и отключване и заключване с ключа докато не се отвори. Също така и от вътрешната отварачка на вратата 🙂

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Някой беше писал, но не помня дали за Октавия 1, че е махнал корите и уплътненията отвътре покрай вратите и на колоната, но мисля, че и седалките трябваше да се махнат. 

Предна дясна врата вероятно няма ключалка, та не става с ключа.

Моя съвет е да се зареди акумулатора или да се правят опити за отключване заключване от вътрешните бутони при запален двигател, за да е по-високо напрежението и да може моторчето да преодолее съпротивлението, защото при нагар по колектора или износени четки се получава точно това, моторчето няма сила да задвижи механизма и вратата или не се заключва или не се отключва. Същия метод ни спаси през 2015 година със задна дясна врата на един Туран. Успя да се отвори и веднага се предприеха действия по смяна на моторчето, без да заключваме отново. Най-малко трябва да се откачи буксата и да се заключва ръчно само от бутона докато се смени моторчето. Тогава се отключва при дърпане на дръжката отвътре. Почистване на нагара е временно решение, затов най-добре да се смени моторчето.

@vladkant, предполагам и при теб е същото положението. Видимо няма причина да не работи, но се случва от време на време. Влияе се и от околната температура.

Странното при теб е, че се отварят отвътре, може би не ти работи двойното заключване против крадци. 

На Фабията на баща ни, брат ми скоро смени едно от задните моторчета поради същата причина.

Забележка! Детската защита няма отношение към проблем с неотваряне отвън на задните врати. Неколкократно съм чел мнения, на хора, които от глупост след като отворят вратата отвътре, решават да пипнат детската защита, мислейки че тя е причината, затварят и съответно вратата спира да се отваря и отвътре. И после започва питане как да я отворя без да я счупя? Отговора обикновено е, минус 1 кора (която трябва да унищожиш, за да получиш достъп) или "любимпто ми" - иди на майстор.

  • Благодаря 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@ghost_rider ме подсети, ако имаш двойно заключване, което е за деца и домашни любимци, (след като заключиш сс дистанционното, след 2-3 секунди заключваш втори път, така изключва датчиците отвътре и алармата отчета единствено отваряне на врата, а колята е заключена) пробвай с него да видиш дали ще има ефект.

Преди 2 часа, ghost_rider написа:

@vladkant, предполагам и при теб е същото положението

По скоро е от микроключетата при мен. Имах същият проблем с една от всичките врати (не помня коя), и след смяна на микроключето се оправи. И от мързел и недостиг на време, останалите микроключета ми седят в куфара и няма кой да ми ги смени 😁

Редактирано от vladkant
Доуточнение
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.