Jump to content

skoda-club-bulgariaskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Богата смес 2.0 AQY


gsav

Recommended Posts

Здравейте, колеги! След направих основен ремонт на мойта каляска (сегменти, гумички на клапани, гарнитури и др.) се появява грешката P0172( Fuel Trim, System Too Rich). След чистене отново се появява след 120 до 200 км. Сменена е първата ламбда сонда преди катализатора. Long Term Fuel Trim e около -15. Колата е с газов инжекцион, който бе прегледан и не бяха открити нередности. Четох гайда в Ross Tech и смених гърловината на пръчката, почистих EVAP клапана, карам я на 100 октана бензин, почистен е дебитомера. Показанията му са в нормите. Клапана на картерните газове, както и капачката на маслото са сменени. Колата е гледана за пропуски на въздух с димна машина (Smoke Detector) и няма течове. Единственото, което не съм сменил е регулатора на горивото, четейки по сайта на Ross Tech. Идната седмица ще ходя да ми сменят средното гърне. Искам да прочета вашите мнения и ако някой се е сблъсквал с този проблем да сподели как го е решил. 

IMG_6251.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Показанията бензин/газ са идентични. Другото специфично е, че на място периодично се усеща мирис и на двете горива. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да изпуска бензинова  дюза (просто разсъждавам , щом има мирис и на двете горива) .. една ултразвукова вана на бензиновите дюзи никога не е излишна.

Случвало ми се е да виждам таз грешка на Фабия 1 , но изчезваше сама.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз мисля за същото, като @The Best Forman. Ако има начин да се изключат бензиновите дюзи докато работи на газ, може да даде резултат. 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това са данните след като изчистих грешката и след 100-на километра записа същата грешка. Когато изчистя грешката, горната графа(032) се нулира. 

IMG_6262.jpeg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж на канал 32 "играе" ли волтажа? На първата сонда трябва да "играе". На втората е постоянен показател.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.