Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Снимка от мобилна камера на КАТ


Recommended Posts

Да. От известно време насам КАТ имат договор с тях и загърбиха Български пощи. Въпросните куриери процедират по два начина - или идват в работно време до вас и там няма никой, или въобще не идват, а пишат, че на адреса няма никой. Също така не винаги оставят съобщение в пощенската кутия, ако са посетили адреса. Това е от личен опит... С Български пощи си беше ОК. Няма те у вас, оставят ти бележка, че имаш писмо. Ако искаш отиваш и го взимаш, ако не искаш - не отиваш. Но поне си информиран. А с тези куриери е куца работа. Наскоро ме търсиха от офиса (или както се нарича) на кварталния, по телефона. Да ми кажат, че имам електронен фиш. Казаха ми за какво е, къде е нарушението и каква е глобата. По принцип повечето служители на и към 7-мо РПУ са много готини и не знам дали е практика навсякъде да ти казват предварително за какво иде реч. Отидох доброволно, поговорихме си, обясниха ми някои неща и бяха супер любезни, независимо, че бях брадясал и в леко неугледен вид (същинска кримка). Показаха ми фиша, който е от февруари тази година, показаха ми и документ от куриер на Пост стар, който уж бил идвал до нас и нямало никой (е, ако е идвал, то е било в работно време, как да има). Пощата си я проверявам редовно, бележка, че са ме посетили не е имало. Полицаите също изразиха недоволство от куриерската фирма, но това е ясно, че не зависи от тях. Та така, не се учудвайте, ако имате фиш и ви потърси кварталния без да сте имали известие от куриера...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stefanakis767

    17

  • Izolini

    10

  • Боре

    8

  • shaft

    7

Най-много писали в темата

Здравейте колеги имам едно въпросче.
На 14.10.2015г. се опасява,че може да ме е заснела камера на кат това става на околовръсното след Чипита посока Порше София Изток.
Карах с превишена скорост при изпреварване на няколко коли.Доколкото знам там няма стационарна камера,но малко след отбивката за Цариградско(Вранч) имаше патрулка.Не видях да има знак преди нея който да показва дали имма мобилна камера или няма.На около 600 - 700 метра от самата патрулка вече карах с нормална скорост.Все пак,ако са ме заснели след колко време горе доло да очаквам честитката от провинцията съм 50 км от София.И също така мога ли да си направя някъде справка която,ако покаже,че нямам нарушение да е 100% сигурна,защото ми се налага да пътувам в чужбина и искам да съм спокоен.
Благодаря ви предварително за отговорите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След Чипита, в широкия участък, ограничението следва да е 90, а пътя да се води извънградски. Това е за справка да си знаеш с колко и на какъв път си превишил. Дори и да са те заснели, това не е причина за безпокойство, свързано с шофиране зад граница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря колега !

Аз доколкото знам околовръсното го водят градско незнайно защо.

Според мен е трудно на такава дистанция да ме е аснела камерата ако е имала такава в патрулката де.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тоя участък е малко тегаво положението, защото като идваш от Казичене посока към Порше изток, преди качването на моста над Казиченското езеро и ЖП линията (където се стеснява пътното платно), имаш ограничение първо 60 и след това 40. И след това, когато пътното платно пак се разшири и стане с разделителна мантинела по средата, мисля, че никъде нямаш знак, отменящ ограничението, или пък такъв, който да указва друга скорост. Така че от юридическа гледна точка (ако наистина няма знак) там ограничението продължава да си е 40 реално. Което е безумно, но е факт...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там никой не кара с 40 според мен ограничението си е 80.Мисълта ми е според вас възможно ли е да ме е заснела камерата в моята ситуация?Както казах на около 500-700 метра от патрулката карах с нормална скорост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има знак 80 ли в началото на разширението? Явка, прав си за върху моста, но колега писа за след него. И май наистина няма отменящ 40-те знак. Днес ще се прибирам от там, ще видя. Би следвало да се води извънградско ограничение на скоростта. Защото, ако слезеш на отбивката за Цариградско, малко след нея има знак за начало на населено място. Иначе, както е отбелязал Стефчо, след Чипита почти винаги има ДАИ.

 

Не съм 100% сигурен, но не ми се вярва мобилна камера да хваща на 500-700 метра. А че няма евентуален знак за нея - виждал съм такъв, успешно и уж неволно прикрит, наклонен или паднал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За след моста става въпрос посока София порше.Според вас след колко време ще разбера дали са ме заснели или не?От провинцията съм на около 30 км от София.Или да си направя справка някъде.

Благодаря.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Стига дава зор, карай там, не е като едно време да ти дойдат вкъщи и да си стане страшно... Карай си спокойно и това е. Гледай да не повтаряш и толкова.

 

Никой няма да те пита нищо, нито на граници, нито в общини, никъде. Имах глоба за 300лв, която 4та година не съм плащал, а обиколих цяла Европа с колата няколко пъти. Карай си спокойно и не проверявай нищо-никъде!

 

Иначе, може и след месеци да дойде, може и след седмица. Никой не може да ти каже изобщо. На мен навремето дойде след година и два месеца, но тогава бяха много бавни.

 

Поздрави

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На малкия шкодаджия му дойде за 10 дена портрета - от Шелбоянската камера. На следващия ден си плати 210 лв. - спестени от закуски  :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само за справка - вчера минах точно оттам. Навръх моста има знак 40, после като слезеш от него на широкото посока Порше изток няма какъвто и да било знак, тоест ограничението 40 продължава да важи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Потвърждавам. Вчера се прибрах по този път. Ограничението е 40 дори в широкия участък, поради липсата на знак, отменящ въпросното ограничение в стеснението. Иначе участъка 100% е извънградски. Има знак София надясно към Цариградско, а на Цариградско има знак за начало на населено място. Ако имам път по продължение на околовръстното, след въпросния участък, ще погледна до къде "важат" тези неотменени 40. Може и до Младост да са... Защото при Младост има знак 80.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако имам път по продължение на околовръстното, след въпросния участък, ще погледна до къде "важат" тези неотменени 40. Може и до Младост да са... Защото при Младост има знак 80.

 

Около караулката на Самоковско шосе и Околовръстното и в двете посоки има знак 50 - и в посока Герман/Порше изток, и в посока Младост

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И за тях, и за тези, които слизат от околовръстното в посока центъра. Знака е на стотина метра след самото околовръстно. Допълнително, както вече писах - за слизащите от околовръстното, преди отбивката им има знак "София" надясно. Т.е. пътя е 100% извънградски.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Може би тази част от околовръстното вече е част от София. Макар, че ако идваш от Чипита, и до Люлин да стигнеш по околовръстното, пак няма табела за начало на населено място. Пълна пародия. Иначе, примерно в обратна посока, от Чипита към Ботевградско, като слезеш от околовръстното, на около километър след това, преди бившата караулка, има знак София. С други думи, по закон и правилник, без да влизаш в София, можеш да стигнеш до Орлов мост, ЦУМ и т.н...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи да считам ли,че ако ме е заснела камерата за мен 100% важът глобите за извънградски път извън населено място?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колеги патрулка на кат преди светофара на лозен посока София в локалното след тези дето се качват от Цариградско ли седеше попринцип?

Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

да си направя справка някъде

Здравейте колеги, в крайна сметка някой знае ли по какъв начин или къде (без да ходи в КАТ) може да си направи справка за налични глоби? Преди време имаше възможност за проверка на статуса към софийския КАТ, но имаше някакви проблеми/промени и го разкараха. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 месеци по-късно...

Здравейте колеги,

 

попаднах на следният цитат "Ако нарушението ви е заснето от мобилна камера, то съответният орган на КАТ, е длъжен да Ви спре и да ви състави акт за извършеното нарушение." в този сайт: http://infolaw.bg/%D0%9F%D0%9E%D0%9B%D0%98%D0%A6%D0%98%D0%AF-(30,1,law=177)

Въпроса ми е към запознатите, как мислите - истина ли е горното твърдение??

Аз много се съмнявам да е вярно, но все пак юрист(ка) го е написала??

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаше такъв период. Дали и в момента все още е така не съм сигурен - до колкото си спомням отпадна. На статията няма дата кога е писана и към кой момент важат описаните в нея неща, което е некоректно и подвеждащо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.