Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Снимка от мобилна камера на КАТ


Recommended Posts

Значи,ако е от същия район в който се води колата сме заснети идват до 1 - 2 седмици така ли да го разбирам?Говорим за мобилнола самера.Ако е обикновен радар трябва.да ни спрат на място.

Поздрави.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 101
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • stefanakis767

    17

  • Izolini

    10

  • Боре

    8

  • Mishelle

    7

Най-много писали в темата

.... Ако го носи служител на пощите, за фирмите пък е съвсем лесно, щото го дават на чистачката "Леля Гинче", тя се подписва и хоп - връчено ти е. .....

Е именно де!  И от мен наздравье!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, вчера получих електронен фиш за заснемане с превишена скорост от автоматично устройство. Към писмото нямаше нито приложена снимка, нито пък става ясно дали е стационарна, или мобилна камера. Искам да попитам, дали някой знае има ли начин да се изискат снимката и документите за годност на радара преди да обжалвам?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега, привет,

В самият фиш е описана каква е камерата и къде е поставена. По второто можем да ти помогнем за да разбереш каква е. Горе долу е ясно къде има стационарки, така че ако ти си извън известните такива, най-вероятно си изплющян от мобилна.

Относно документите, които желаеш да изискаш, това става само по време на съдебното производство. Сиреч не е на принципа да провериш дали имаш шанс, пък тогава да жалиш/съдиш. Можеш да пробваш да ги изискваш, но те по закон НЕ СА длъжни да ти ги предоставят, което на практика означава, че НЯМА да го направят.

Ако си сниман от мобилна и можеш да си осигуриш читав адвокат, шанса да ти отпадне глобата става по-голяма. Спецификата на разполагането на мобилната е такава, че по инструкцията има супер много фактори, които се взимат предвид. Захранване на автомобила, ъгъл на поставяне, посока на снимане, височина на поставяне и прочие. Както можеш да се сетиш, в болшинството от случаите не е поставена правилно, сиреч коректността й е лесно да се постави под съмнение.

Х*я от цялата работа обаче е следния. За да ги пребориш ти трябва юрист. Юриста без пари не работи. А закона е такъв (тъпо според мен), че и да си прав, а те сгрешили, разноски няма да ти се присъдят. Може да се води отделно осъдително дело за това. В общи линии става "баси филма"...

Моето мнение е, че освен ако нямаш юрист да ти го свърши без пари, ако си до 150 лв. и нямаш отнемане на СУМПС, не се занимавай...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вече съм обжалвал два такива фиша, които получих със снимка. Обаче това беше преди да направят промените в закона. Знам, че по закон не са длъжни да ми пратят снимката. Интересно ми беше дали някой е успял да я получи преди делото. Знам за това, че не ти възстановяват разходите, но знам и че ако на делото покажат снимка, на която има повече от едно МПС може да го издухат доста добре. Тогава вече това е умишлена заблуда и при добре обмислени ходове ще трябва да плащат. Това естествено е само хипотетично. Все пак обичам да се заяждам и въпросът с това кое ще ми е по-евтино не е на първо място. Ако спечеля ще съм нула на нула, ако ли не разхода ми ще е по две.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нали се брой от датата на връчването? Схемата с обжалването ми е ясна, просто се интересувах дали някой знае начин да се изиска снимката преди делото. Иначе съм почти сигурен, че ще се пусна още веднъж по пързалката на системата на милицията и съда.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Ти, като си толкова страхлив, защо не караш кротко? Утре може и човек да размажеш, заеби ги камерите.

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега аз си карам кротко и разумно просто с това дето се занимавам е свързано с постоянното ми шофиране из София и просто гледам да знам къде и как снимат,защото на всеки може да се случи да се отнесе :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Приятел, като минеш покрай нея - погледни я! Тук във форума имаше мнение, че снима и в двете посоки, но надделя мнението че снима еднопосочно. 

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, това имам предвид, но си спомням, че колегата Боре, който почти всеки ден кара по този маршрут, предположи, че и в другата посока вероятно снима.

Впоследствие това най-вероятно не се потвърди... Поне така излезе от темата, в която се обсъждаше тази камера.

Потърсих я темата, но не я намерих, сори........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Понеже темата е за снимки от мобилни камери - днес на една служебна кола ѝ дойде снимка, правена с мобилна камера в София на 16.10.2016, тоест от снимането до пристигането само три седмици.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледам вчера една лелица седи пред входа и ми вика ако може да не затварям, че имала препоръчано писмо да оставя. Викам и дай да го погледна и гледам то за мен от КАТ. Предположих, че е някоя снимка и е помолих да се направи, че не е могла да го предаде. Поусмихна се и си го взе. Имат ли някаква давност тези снимки/писма и дали има начин да го прескоча?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нямаш начин да го прескочиш - хвърлят всичко към НАП вече и рано или късно ще се хванеш за палците :) Аз се хващах вече, така, че... свърши мекото... с тези "давности" май изтече промоцията.

Твърдя това, защото моята глоба 300лв е от 2010-та година, вече сме почти 2017 и си я имам още, но е по-лошо - вече е в НАП, а те не забравят, само забавят. :)

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джудже, ама ти си си получил фиша, a той НЕ !!!

А, общата /в твоя случай/ погасителна давност, е 5 /пет/ години, а не две ;)

 

П.С.Подай заявление в НАП, че е погасена по давност и ще ти я махнат.

Редактирано от Боре
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Джудже, ама ти си си получил фиша, a той НЕ !!!

А, общата /в твоя случай/ погасителна давност, е 5 /пет/ години, а не две ;)

 

П.С.Подай заявление в НАП, че е погасена по давност и ще ти я махнат.

 

Да, бе?!  <(О.о)>

Редактирано от shaft
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

 

Аз имах две задължения в НАП. Едното беше фиш от много отдавна, а другото снимки с мотоциклет. Фиш-а си ми го писаха и го разписах преди повече от 5 години, но седеше в НАП. Снимката с мотора ми не е връчена и е от преди повече от 2 години. От седмица насам и двете са изчезнали от НАП, не мога да си обясня защо и как, тъй като до колкото съм запознат, ако не е връчена дадената снимка не тече никаква давност. Чак след като е връчена започва да тече. Аз ли бъркам нещо ? 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.