Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Skoda Garde


Vento

Recommended Posts

Проблемът е, че продавачът не иска да изпраща - само лично да си ги вземе някой от него, а се намира на край света - няма кой познат да пратя там, най-близките са на 200 мили. Беше си го писал и в обявата, но въпреки това реших да пробвам да ги купя. . Сега съм в процес на организиране да отиде куриер да ги взема, може би ще стане. Иначе от UK до BG ползвам от години Габиели и съм много доволен, гледам по-евтини са от Габко.

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 258
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Vento

    113

  • maxrpm

    32

  • joro-120L

    31

  • SKODA 105 RS

    27

Най-много писали в темата

Преди 7 часа, Vento написа:

Кола може още да нямам, но поне джанти осигурих! Да видим сега как ще ги домъкна от Англия, че продавачът не е особено сговорчив...
s-l1600.jpg

 

Тия дни ги гледах тия. Тънко ще ти излязат тия като и ти не гледаш и четеш. В раздел продава бях пусна няколко вида включително и такива 5бр. Като знам как бачкат куриерите от сега си нареден. Къде по-точно се намират. Аз за моите обикалях с колата на сумати мили точно за лично предаване.

Редактирано от Оня от варна
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

200 мили не са никакво разстояние :)

Надявам се някой да ти помогне! Успех! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е точно така за УК. Аз лично обикалях с кола. Едните ги прибитах малко над Манчестер. Не мисля, че някой негов ще хукне на 200 мили. Трябва да има човек в района.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В БГ подобни джанти под 500лв. не намирам. Надявам се тези да ми излязат доста под тази сума, прибрани до Пловдив.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да беше чел и питал. 5 бр с гумите за 600. Като сметнеш близо паунд на кг до бг + цена да ги приберат и цена на джантите. Като ги знам ония как към края на обявения срок за събиране се скатават внимавай много. Не напразно питах къде са, ама ти си знаеш.

 

https://www.skodaclub.bg/forum/uploads/monthly_2019_07/IMG_20190614_152507.jpg.a7a60220b856364c4ed9c014182a9434.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо, не съм го видял, защото нямам време да следя обяви. Второ, ако всичко е наред, тези трябва да ми дойдат до мен около 250лв. Има разлика, нали? Не знам къде са, в някакво забито село в най-югозападната точка на UK.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Като ги вземеш дай една разбивка. Моята е 30 паунда доставка до бг/доставене в офис на фирмата куриер/ 20 кинта +  ако дойдат да ги вземат от адрес. Някой да отиде на 200 мили/най тънкия вариант, ако му платиш само горивото/ иначе DPD са още 30-40 паунда. По груба сметка транспорт към 70-80 паунда. Явно са ти подарък или тия 250лв са само транспорт. Аз нямам идея но знам как стоят нещата там. Прати DPD да ги приберат и доставят до бг. Мисля ще е най тънко. Дано се справиш.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разбивката засега (ако се получи) е следната - взех ги за 65 паунда, около 20-тина ще ги закара куриер до Лондон и оттам габиели по 2лв/кг (според мен са под 35кг.), така че около 250лв. И да надмине, няма да е над 300 в никакъв случай. Не че е от голямо значение, но явно силно те вълнува защо не бих дал 500+лв. в БГ, при положение, че мога за половината да си ги взема отвън.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добра находка, браво! Добре стоят на Шкода тези джанти. Дай малко повече инфо за параметрите им. Приличат на 15 цолови?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не ме вълнува. Достатъчно време бях там и знам доста.  Просто имам хора и питах да мога да ти помогна. А относно джантите вече не са налични. Заминаха извън бг.

Лек и спорен ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 11 часа, SKODA 105 RS написа:

Добра находка, браво! Добре стоят на Шкода тези джанти. Дай малко повече инфо за параметрите им. Приличат на 15 цолови?!

Мерси! 5,5Jx15, 4x130, ET не е писал, но няма особено значение в случая. Иска да им се полира малко борда, че е почнал да матира, но вече имам опит в това и не ме тревожи.

Просто оригиналните на тия модели Шкода хич не ми допадат, тези горе-долу стават. А и по проекта ми не мисля да хвърлям 500-600лв. за силно надценени джанти, както май вече споменах. Сега пуританите може да роптаят, че бягаме от оригинала, но за мен е важно НА МЕН колата да ми харесва, не на друг. А оригинални джанти 13 и 14 цола имам няколко комплекта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 22 часа, Оня от варна написа:

Не ме вълнува. Достатъчно време бях там и знам доста.

Е и ние сме излизали от село (и то много пъти и в разни държави на 3 континента), може би преди да си роден или в крехка твоя детска възраст, и ний знаем "туй-онуй"!
Като подходих възпитано и деликатно в комуникацията и го помолих на приличен английски да изпратя куриер да ги вземе, като само молбата ми е да го опакова 2 по 2, човекът излезе разбран и каза, че сам ще купи 2 кашона според размера на джантите, ще ги опакова и ДОРИ занесе до офис на куриер, срещу 25 лири. Разбира се веднага му ги преведох вчера, а тази нощ е писал, че ги е изпратил. Да видим кога ще са в Габиели Лондон. Дотук за 90 паунда (към 200лв.). До България - по 2лв./кг, не вярвам да са над 35-36кг., т.е. още 70-тина лв.

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На 5.09.2019 г. at 7:44, Vento написа:

Е и ние сме излизали от село (и то много пъти и в разни държави на 3 континента), може би преди да си роден или в крехка твоя детска възраст, и ний знаем "туй-онуй"!

Трудно да се каже, че по бай тошово време в моята крехка детска възраст си ходил на три континента въпреки, че по него време си бръмчах до италия. Пак казвам:

Лек и спорен ден.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щом ти е трудно, не го вярвай. От 1985г. натам живеех в Африка, защото нашите бяха на гурбет и аз с тях. После в Западна Европа и т.н. Но нека твоят да е по-голям, спи спокойно :D Ъъъ, ти къде беше през '85-та, ако не е тайна? ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мисля, че няма нужда да си ги мерите, Ванко е стар Шкодаджия и заслужава уважение! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди 6 часа, Vento написа:

Щом ти е трудно, не го вярвай. От 1985г. натам живеех в Африка, защото нашите бяха на гурбет и аз с тях. После в Западна Европа и т.н. Но нека твоят да е по-голям, спи спокойно :D Ъъъ, ти къде беше през '85-та, ако не е тайна? ;)

Тогава се уволних и имах самостоятелен живот. Не питах майка и татко какво и къде да ходя. Просто още 1988 забих към италия като за начало. Предишни излизания с родители не ги броя не са мои решения.

лек и спорен ден

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Я глей! В тема за 120 ка , 2ма си го мерат , кой е е**л повече ! Ебати вица! :) Чувствам се като през 1992ра!! :)

Редактирано от maxrpm
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такааааа... ретроспекция на деня:

1. Да разходя жената до Троянския манастир - отметнато!
2. Да взема глава и колянов вал за Гардето - свършено!

Дано се окажат читави, но на първо четене би трябвало да са перфектни...

039114671.jpg

039114672.jpg

039114673.jpg

039114674.jpg

039114675.jpg

039114676.jpg

039114677.jpg

039114678.jpg

039114679.jpg

 

П.П. Благодаря на човека, който ме свърза със собственика, защото колата дори не беше обявена за продан.

Просто си отлежаваше 16-та поред година в едно гаражче на село... не разбрах по какви причини.

Купена чисто нова през септември 1981г., карана само от един човек до 107,000км и бракувана (да ги питаш защо?!) през 2003г.

Оттогава зарязана и забравена!

Редактирано от Vento
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така е, дано главата и валът са хубави, макар че моторът мърка като котенце и не би трябвало да са скапани, ама знае ли човек... Много ме е яд, че са я бракували, не можаха да ми дадат логичен отговор защо... Купили си били друга! А колата технически е супер, запалихме я, покарахме я - няма грешка! Разбира се има ръждички, без жестоки гнилочи... както и да е - тази няма да мога да я спася като Гардето. Но пък ще помогне с частите си за неговото оправяне.

Сега гледам, джантите ми вече са в Лондон - 2 пакета по 15 кила - за още 60лв. ще са в Пловдив след 10-тина дни!?

Планът проработи, ще дойдат около 260лв. В eBay има по 80 паунда още такива комплекти и никой не ги играе, ако някой търси - просто да дебне!

На тия, дето ги продават по 500-600лв. - много поздрави! Аз за толкова си купувам джантите + още една Шкода за донор!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито за донора! Принципно търся запазен салон за 120ка. Това тапицелия ли е?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Май не, запазан салон е мисля. Честно казано не съм я оглеждал още, защото я купих само и заради глава и колянов вал. Макар сърце да не ми дава да го отварям този двигател, ще се наложи. Останалото май не ми трябва и ще се разпродава, за да финансира Гардето. Днес минах към 350км с камиона от снимките (който също е в ретро секцията - 1979-80г. е и не е най-приятното возило за път) и съм смазан, утре като се наспя ще видим.

Ако на някой нещо му харесва или трябва от жълтата 120-ка, да пише на ЛС.

Умирам си от яд, че имам кола, идеална за шофиране, но неизрядна документално! И не мога да я покарам малко. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Честито и от мен за донора. Жалко наистина, че трябва да се разчлени задномоторка в движение, но щом е неспасяемо бракувана поне да се разпредели по други задномоторки. В първия момент помислих че е една от cars.bg. Има абсолютно същата там за продаване, но явно си има близначка. Аз се интересувам от страничното огледало, някой дреболии по интериора, също и фаровете+ каските им + пластмасите около тях, без централната решетка. Ако не ти трябват за проекта - пиши като имаш време да обсъдим.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е близнак, тази от карса е. Понеже с човека говорихме преди повече от месец, а аз досега нямах време да ходя на 180км да я прибирам, той решил, че не съм сериозен и я обяви в сайта. Но аз отделих един ден и я прибрах най-накрая. И мен много ме е яд да я разчаркалосам, вече втори ден го обмислям, НО за да стане отново кола, разходите гонят 700-800лв., а тя не е толкова ценна, защото ламарините не са в добро състояние. Иначе като мотор и интериор е перфектна, но... май ще ходи за части, няма как!

Който има нужда от нещо, да пише на ЛС да не пълним темата с оффтопик. Мерси отново на всички, които ми съдействат!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.