Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Поддръжка на кожен салон


Recommended Posts

...Здравейте, колеги. Тъй като колата е с полу-кожен салон от известно време се чудя какво е добро за третиране на кожената част. Има споменати 1-2 неща из форума, но не намерих тема по въпроса. За сега съм открил 3 продукта и ми интересно да събера мнения:
1)  Все още не съм прочел лошо за  Tози продукт , нo и не познавам лично никой да го е ползвал.

 

2) за   ПРЕПАРАТ ЗА ПОЧИСТВАНЕ НА КОЖА TURTLE WAX PLATINUM съм чел добри думи.

 

3)  за  Лосион за кожа  SONAX имам добри мнения от един приятел, а и като цялото от продуктите на Сонакс съм доволен.  

 

Ако сте ползвали други продукти или хитрини за поддръжка на кожата споделяйте, иначе за 2 и 3 е ясно, че са подобни като цена предполагам и качество.  За 1) ми харесва, че е Препарат за почистване и Препарат за подхранване, но пък и рекламата ми звучи прекалено чудодейна и нагласена, но както казах не съм прочел още лошо мнение за тях ;)

Благодаря  предварително, надявам се да е полезна темата! 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

От както имам Октавията, която също е с полу-кожен салон, ползвам № 2 Turtle wax. Той също е за почистване и подхранване. Доволен съм, кожата хем омеква след нея, хем придобива матов блясък, а не седи излъскано. Ползвам си го и за кожените мебели в къщи - с различен успех, просто защото изкуствената кожа, която е на част от тях се оказа абсолютен боклук - и на диваните от естествена кожа, както и на офис-столовете от хубава изкуствена кожа резултатът е повече от прекрасен!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз използвам третия (на Sonax). Пробвал съм го върху седалките и корите на вратите, но не видях особен ефект - сигурно защото кожата е изкуствена. Върху волана, скоростния лост и лоста на ръчната спирачка ефекта е доста по-забележим. На мен това ми е достатъчно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Три години ползвах номер 3 на Октавията и бях супер доволен от млякото. Това което правех беше следното, първо минавах целия салон с гъбичка с чиста вода, изчаквах хубаво да изсъхне, след което отново с гъбичка втривайки нанасях млякото на сонакс. Бих казал, че за трите години, в които правих гореописаното, салона се освежи осезаемо спрямо вида му в момента, в който купих колата.

 

Поздрави,

Никола

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За почистване, аз съм приятно изненадан от този продукт:
http://www.superskoda.com/Skoda/Universal/Original-Skoda-cosmetics-250-ml-LEATHER-cleaner

За подхранване ползвам 

http://www.senax.bg/eshop/product/145/losion-za-kozha.html

А това е топ:

http://detailingstorebg.com/interior/chemical-guys-leather-conditioner

:beach_2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А може ли да кажете къде да отида и да я свършат цялата тази процедура с почистването и подхранването. Моят салон е изкуствена кожа, алкантара и плат и вече има нужда от профилактика.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скоро правих пълна процедура на салона на бимата ми с препаратите на Chemical Guys. Първо я почистих с този препарат: http://detailingstorebg.com/interior/chemical-guys-leather-cleanerи тази четка http://detailingstorebg.com/accessories/leather-cleaning-brush-natural-horsehair, а за по-недостъпните места използвах обикновена четка за бръснене. Препарата премахва мазнотиите които се отделят от човешкото тяло, както и замърсяванията( на черната кожа не си личи на око къде е почистена и къде не, но на допир веднага се усеща) и оставя кожата леко изсушена и матова. След това изчаках 30-тина минути да се изпарят остатъците от почистващия препарат и почвах подхранването с този лосион http://detailingstorebg.com/interior/chemical-guys-leather-conditioner и този апликатор http://detailingstorebg.com/accessories/chemical-guys-premium-microfiber-applicator. След като минах целия салон го избърсах с чиста микрофибърна кърпа. Препоръчително е да се остави лосиона да попие в кожата хубаво около 24 часа. Аз не го направих понеже ми трябваше колата и сега ще трябва да я мина още един път с него, защото на места кожата още си стои твърда. Ако се още по-болни и от мен може на края да импрегнирате салона с този препарат http://detailingstorebg.com/interior/car-pro-cquartz-fabric-and-leather-250ml и една година няма да ви се наложи да правите нищо повече по него.   Ето и снимков материал.

 

post-1102-0-04182400-1467411923_thumb.jpg

post-1102-0-87263700-1467411941_thumb.jpg

post-1102-0-11717700-1467411965_thumb.jpg

post-1102-0-87728100-1467412003_thumb.jpg

post-1102-0-21008100-1467412013_thumb.jpg

post-1102-0-00508200-1467412028_thumb.jpg

post-1102-0-67310100-1467412035_thumb.jpg

post-1102-0-61037600-1467412046_thumb.jpg

post-1102-0-46678700-1467412053_thumb.jpg

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...Първо искам да благодаря на всички включили се   :cheers: Наистина смятам, че темата може да е полезна и в бъдеще.

 

Смятам , че kожената част от салона ми е в доста прилично състояние , така че за сега искам само да я поддържам. И тъй като се оказа, че моя приятел който ми беше препоръчал Sonax-a вече е без кожен салон намазах 1/2 флакон Лосион за кожа. Много добре ми звучат стъпките на колегата sharpshooter и мисля да ги следвам стриктно ;)

Три години ползвах номер 3 на Октавията и бях супер доволен от млякото. Това което правех беше следното, първо минавах целия салон с гъбичка с чиста вода, изчаквах хубаво да изсъхне, след което отново с гъбичка втривайки нанасях млякото на сонакс. Бих казал, че за трите години, в които правих гореописаното, салона се освежи осезаемо спрямо вида му в момента, в който купих колата.

 

Поздрави,

Никола

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, Трябва ми препарат, с който не да е предпазя,а да залича протрити от капси на дънки. Полукожа е за ок3 . Благодаря

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

Днес за да си уплътня отпуската се захванах със старателно вътрешно почистване на колата. Минах естествено и кожата с Turtle wax. На меката гума, която е на предните врати (същата като тази на таблото) останаха разни петна от лакти, които не можах да махна с нищо, докато не тръкнах за проба с парцала, с който нанасях ваксата по кожата. Резултатът беше повече от задоволителен и минах с нея цялото табло - светна страхотно!

Редактирано от Izolini
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам, че не е кожено. Но парцала беше почти сух след нанасянето на ваксата по седалките и просто реших да пробвам с едно забърсване. Колата от тогава седи в гараж, така че поне слънцето не се е намесило. Утре ще измия таблото с вода, после ще го мина с препарат за табло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Знам, че не е кожено. Но парцала беше почти сух след нанасянето на ваксата по седалките и просто реших да пробвам с едно забърсване. Колата от тогава седи в гараж, така че поне слънцето не се е намесило. Утре ще измия таблото с вода, после ще го мина с препарат за табло.

 

Тази мека част е някаква изкуствена кожа, така че ни би трябвало да е проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никаква изкуствена кожа не е, а прост полиуретан или нещо от сорта.

Само Рогатия и Белобрадия знаят, какви ще са последствията.

Ице, изчисти го.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.