Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Централно заключване?


Odin

Recommended Posts

Решил съм да си слагам централно заключване на 105. Сега като си взема заплатата и отивам при някой алармаджия. Та въпроса е колко горе-долу може да ми струва това удоволствие. Трябва ми евтина аларма не заради сигурността, а само за централното.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да попитам някой , който вече си е сложил такова заключване - не се ли прецакват корите от махането им ? В смисъл те нали са залепени по някакъв начин, след тази операция не се ли подгъват краищата и не седи ли малко грозничко ? Питам защото ме е страх да и махна корите ( доста са запазени и не искам да прецаквам интериора ) Има ли някакъв начин да се сложат тези джаджи, без да се махат :?:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Корите не би трябвало да се прецакат ако се действа като хората те не са залепени а са закрепени с едни щипки за самите врати, опасността която съществува е ако корите ти не са в много добро състояние самите щипки да се извадят от тях но твоята е запазена и предполагам няма да има проблеми :-)), като ти махат корите после като ги слагат погледни дали заляпят найлона под корите защото без него ще ти се навлажнят и след време ще станат на нищо.

Не мисля че някой може да ти монтира апаратчетата за централно без да ти свали корите освен ако не е магьосник :-)).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм слагал централно на 120 и то без аларма.

 

1. За отключване и заключване отвътре използвах бутон и инсталация от Рено Фуего. Тя е електрическа (не е пневматична, както на мерцедесите)

2. Апаратите за централното се монтират във вратите без проблеми, т.к. шкодите си имат заводски захвати за машинки.

3. Когато купувате машинки, трябва да изберете шофьорска с управление, т.е. когато отвън заключваш/отключваш движението се предава на машинката, която подава ток на другите 3 и ги заключва/отключва.

 

Това е общо-взето...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Провери в "Конрад Електроник" на 5-те кюшета. Мойта аларма беше такава - има и прекъсване на запалването.., релета за мигачите, релета за централно в нея.

Цената : < 70 лв.

и машинките са по 5-6 лева -- резултат < 100 лв.

Ако не бързаш - можеш да си ги правиш вратите една по една.

А - да не забравя - от магазина предлагат и монтаж... цена - по спомен -19 лева. /само алармата, без машинките/

Аз си монтирах сам всичко. Шкодите са подготвени за централно, както Миро казва.

 

Алармата е читава.

Кутията още си е в мене още - отгоре пише 'RoboGuard'

Успех.-

 

:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз съм слагал централно на 120 и то без аларма.

 

1. За отключване и заключване отвътре използвах бутон и инсталация от Рено Фуего. Тя е електрическа (не е пневматична, както на мерцедесите)

2. Апаратите за централното се монтират във вратите без проблеми, т.к. шкодите си имат заводски захвати за машинки.

3. Когато купувате машинки, трябва да изберете шофьорска с управление, т.е. когато отвън заключваш/отключваш движението се предава на машинката, която подава ток на другите 3 и ги заключва/отключва.

 

Това е общо-взето...

 

Май ще избера тоя вариант. Ще бъде по евтино. А и аларма така и така не ми трябва. Днес ще питам един алармаджия какво може да ми предложи.

"3. Когато купувате машинки, трябва да изберете шофьорска с управление, т.е. когато отвън заключваш/отключваш движението се предава на машинката, която подава ток на другите 3 и ги заключва/отключва."

Т.е. управляващия блок ти е в едната машинка? Колко струва тя?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи аз си намерих комплект 4бр. в морга от някаква японска кола. Иначе на Рено 18/Фуего шофьорската и навигаторската са с управление (то е елементарно - лостчето за заключване/отключване натиска бутон, който включва системата)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

A ако се направи без аларма няма да има дистанционно нали. Т.е. ще си отклю4вам мойта си врата а другите ще се отварят сами така ли? Има ли възможност да има дистанционно без аларма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами какво да ви кажа. Общо взето много от нещата написани по-горе не са точно така. Значи ако иска някой да си слага централно заключване, без аларма, само с купуване на моторчета няма да стане. Дори и да си сложи управляващо моторче. То се нарича "пет полюсно", ма това е друга тема. При всички случай, когато няма аларма, ще се наложи закупуването на управляващ блок за централно заключване, че иначе какво ще управлява тези мотори??? Освен това, когато се слага аларма, която ще управлява и моторите на вратите, закупуването на пет полюсен мотор е абсолютно излишно! Пет полюсен мотор се монтира само в случайте, когато няма аларма, а само управляващ блок. Идеята му е когато вкарате ключа в шофиорската врата, туй моторче да задейства останлите мотори по вратите.

Друго - цената на комплект 4 мотора + управляващ блок е около 35 кинта (по спомен). Не си заслужва - за какво ще се дават тези пари, при положение, че пак ще се използва ключ за отключване? По-добре е да се купи аларма + моторчета = повече удобство, липса на проблем със замръзнали ключалки и т.н. Единственото условие е самата аларма да има модул за управление на мотори, но в днешно време дори и "най-убитите" аларми го имат.

Къде видяхте "заготовка" за слагане на мотори на 120Л. На моята лично съм си монтирал моторите и лично аз направих по две дупки във всяка врата за захващането им, т.е. не видях нищо подготвено за монтажа им :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Уточнявам:

1. По-горе аз сам писах, че съм купувал инсталация (управление) от Рено Фуего, не твърдя, че слагаш моторчетата и централното е готово.

 

2. Не съм писал, че има място за моторче във вратата, а че си има място на петлето на заключването на вратите, където да се постави кукичката на моторчето. А място на самото моторче заводски май няма.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж тука за какво става въпрос и дано ти свърши работа. :)) http://skoda.panda.cz/clanek.php3?id=220

Съгласен съм с Mishelle, че е по-добре е всъщност е да си сложиш и аларма/той е пояснил защо/. Моя аргумент е - да не ти скачат децата по ламарините и после колата да ти е грозна.

Ако се возите в 90% от случаите двама - монтирай си само на предните врати машинки. Не заради цената —/5 лв./, а заради загубата на време все пак за монтажа. После винаги можеш да разшириш системата

 

Поздрави, :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...

От илиенци може да се купи аларма за 45лв (българска) но казват че е много добра ,управление на централно ,прекъсване на запалването и много други екстри. Монтажа си правих сам ама не можах само централното да вържа .Излизат 5-6 жици и аз не мога да разбера кои ми трябват :( Има си схема ама там нещо объркано ми се види та не можах сам да се справя :( Сега чакам пролетта да дойде че много студено за тестване :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.