Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

3-позиционен ключ-халогени 120/130/Рапид


Хашек

Recommended Posts

В интерес на истината, колкото и добре да изкопирахме схемата и я изпълнихме на моя Рапид, дългите при мен не загасват при светване на халогените отпред. А на адаша дългите загасват. Там ми е малко "студио-Х" защото уж изкопирахме всичко 1:1.

Темата е доста стара, но понеже има нови мнения и явно още е актуална и аз да се включа. :mrgreen:

Ключа на таблото осъшествява връзката между проводник със захранване и проводник, които отива на консуматор. Щом сте изпълнили схемата 1:1, вероятно по-нататък, линията захранва някое реле, което прекъсва захранването за релето на дългите. Ако изключите халогените, дългите трябва да светнат. Това ако още ви интересува.

Penaowner, както и ikonoma е написал при последните модели на Шкода, предните и задните халогени се палят, като се издърпа ключа на фаровете с две степени. 1-ва = предни халогени. 2-ра=предни и задни.

Според закона халогени се ползват при вкл. къси светлини и преди ключа можеше да се издърпа само при положение за къси. Шкода са помислили, как да ти помогнат да не станеш нарушител. Но от няколко години почнаха да внасят коли с палене на халогените и при габарити. Сигрно парченцето пластмаса, дето прави блокировката на ключа е "много скъпо".

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.