Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

По- силни крушки?!


kolev123

Recommended Posts

Абе, пичове искам вашето мнение за нещо!

Не ми харесва как ми светят фаровете. Причината не е в рефлекторите(хем са зрави, хем са чисти), нито в кабелята, не се губи масатаи зобщо всичко си е наред! Мисля , че и добре са регулирани, но... не светят добре! Та...

1. Някой все пак може ли да ми даде инструкции точко как да ги регулирам(знам , че се прави срещу стена, но на какво разстояние от нея, колко високо трябва да бият ит.н.)

2.Сега крушките ми са по 55 вата и двете- марка NARVA. Доколкото знам не са лоша марка, но ме интересува ако ги сменя със 100 ватови дали ще има чувствителна разлика и какви точко да си взема- бели, сини, ксононови...

Ако може някой , който кара със 100 ватови да сподели дали е доволен!

P.S. Иначе имам реле няма да е проблем да си сложа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хех...още ли ги продават тея ментета 100 ватовите... НЕ СИ КУПУВАЙ ТАКИВА!!! Първо са ментета (няма каталог на производител на крушки, в който да има 100 ватови Н4... - извода оставям на теб) и второ - ще ти изгори рефлектора от тях. Веднъж ми беше изпаднала една такава крушка, та реших да видя що за дърво е - като палнеш фара, на 1 метър от него усещаш как грее.... Друго - от де измисли туй за ксеноновите крушки бре? Кажи на приятелите ти да не те баламосват (без лоши чувства) Монтирането на ксенон не изисква само поставяне на крушката, има и допълнителни джаджи и цената на фар! е минимум 300-400 лв. в зависимост от това какво точно ще сложиш, т.е. 2 фара - приблизително 700-800 кинта! Още ли искаш ксенон :shock: Сини крушки НЕ слагай - отново са ментаци, пунтиращи ксенона (доста са далеч от него) и видимостта с тях не никак добра, ма някой нали са "гъзари".

Виж, бялото е друго нещо, не че и там ментаци няма, ма ако си вземеш Филипс или Осрам няма да сбъркаш. Цената на бройка Н4 е към 15-18 кинта. И светят снежно бяло, пред теб става ден :) Аз съм с такива (Осрам) на фаровете и на халогените и съм супер доволен. Хела също предлагат такава крушка, но не си купувай - пробвал съм я и не свети така добре.

Поздрави :shock:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Към 20 кинта за двата, марката е Wesem. Много добре са направени, много хубаво светят. Може би не е излишно леко (минимално) допълнително запечатване със силикон против потене, но това е за стария модел, на новия гледам са сложили вече и гумено уплътнение. Абе яки са, особенно за тез кинти. Ако търсиш техен аналог - поне 30 кинта парчето, за същото качество:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ami imashe gi na bitaka po edno vreme, ima gi v edin magazin, deto se namira na kraia na Gorubliane, deto se izliza na okolovrastnoto, zavivash v lokalnoto nadiasno (vse edno za Mladost) i na 50 m otdiasno ima na 2-ria etaj edin magazin za vsiakakvi avtoaksesoari. Ima i gotini pojarogasiteli za 10 kinta sas stoikata (metalni)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

карам вече 3 години със 100 ватови крушки!свети жестоко!не съм имал никакви проблеми!само да не ги забрави вкл. фаровете човек,че акум. пада за 2 мин!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на 120L крушките на фаровете са H4 нали?

и аз имам малък проблем с фаровете и трябва да сменям кушките.

Препоръчайте марка + модел ако може че да търся и да сменям.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

шкодата е с метални рефлекторина фаровете , ако се сложат 100ватови крушки няма да се разтопи . по- добре си вземете маркови крушки (нарва , осрам) 55вата но +50% свтлина. продават се и цената им е около 13- 15 лв за крушка . светят добре и не товарят инасталацията на колата . последното го казвам по повод калпавия алтернатор на шкодата .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам на всички OSRAM CoolBlue, преди известно време и аз ги смених с такива (по съвет на Mishelle за което му благодаря).

Не са от най-евтините но пък си заслужава :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Препоръчвам на всички OSRAM CoolBlue, преди известно време и аз ги смених с такива (по съвет на Mishelle за което му благодаря).

Не са от най-евтините но пък си заслужава :)

 

 

 

 

хубаво ли светят,какъв цвят?по бяло или синьо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Светят доста добре стига да са ти регулирани добре фаровете, рефлекторите и като цяло фара да е в добро състояние, цвета е бял няма нищо общо с измислените сини крушки с който се заля пазара.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колев, доста често до фаровете въобще не ходи 13+ волта, а едва 12, че и по-малко!

Пуснах си един нов кабел специално за фаровете от акумулатора до релето. Познай - светещите жълто крушки светнаха като ден!

Замери си колко ти е напрежението на буксите на фара и тогава мисли за други лампи!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.