Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Fabia - тампон или нещо по-сериозно


Guest Hristo

Recommended Posts

Здравейте всички!Карам фабиа от 3 години!Много сум дожолен от колата, досега нищо не и е ставало, но като доиде зимата, започна да се чува един типичен звук например когато карам през спящи полицай.Нещо като скъкцане се чува!Дали причината е в някой тампон или стабилизиращата щанга?Звукът се чува само при големи неравности на пътя!Колата е на 40000км.Това нормално ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 5 седмици по-късно...

И при мен почна да се получава такова прискърцване към третата година :). Оказа се че е от пантите на облегалката на задната седалка, като падне в дупка и скърцат. Смазах ги и изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 месеци по-късно...
Здравейте всички!Карам фабиа от 3 години!Много сум дожолен от колата, досега нищо не и е ставало, но като доиде зимата, започна да се чува един типичен звук например когато карам през спящи полицай.Нещо като скъкцане се чува!Дали причината е в някой тампон или стабилизиращата щанга?Звукът се чува само при големи неравности на пътя!Колата е на 40000км.Това нормално ли е?

 

Това най-вероятно е от стабилизиращата щанга :idea: При моделите до 2003 година този проблем е известен в България, поради многото дупки по пътищата :roll: При тези модели стабилизиращата щанга е с пластмасови щипки, които се чупят много лесно и определено не са за нашите пътища :? Стабилизиращата щанга на фейслифтовият модел на Fabia вече е изцяло метална и е абсолютно съвместима с модел 2000 и нагоре :D Цената е към 180лв с монтажа в Еуратек :wink: След като я смениш на практина няма какво да и се счупи повече :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина на Еуратек тази щанга струва 104 лв., а тампоните с които се прихваща към гредите бяха 7лв (или 4-ри, не си спомням вече, но бяха малко).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

В магазина на Еуратек тази щанга струва 104 лв., а тампоните с които се прихваща към гредите бяха 7лв (или 4-ри, не си спомням вече, но бяха малко).

 

Точно така, сега проверих с монтажът идва към 140лв., не повече

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

смяната не е никак трудна и може да се направи навсякъде... аз си я смених сам, но използвах сервиза на един познат за да вдигна колата... :)

 

Да, и това е добра идея :idea:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 година по-късно...

И аз имам подобен проблем! Това скърцане се чува някъде отзад и в ляво.

Относно тази стабилизираща щанга. Аз като вляза в някоя неравност се чува нещо като блъскане. Скоро ходих на реглаж и майстора в който имам пълна вяра каза, че предницата е здрава като бетон. Данеби да трябва да сменя тази щанга!? Когато сложих зимните гуми, понеже са по-меки и обират вибрацийте това хлопане намаля, но все още се чува. Баща ми онзи ден кара Шкодичка, и беше доста притеснен от това хлопане. Да отивам ли в ЕТ!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз имам подобен проблем! Това скърцане се чува някъде отзад и в ляво.

Относно тази стабилизираща щанга. Аз като вляза в някоя неравност се чува нещо като блъскане. Скоро ходих на реглаж и майстора в който имам пълна вяра каза, че предницата е здрава като бетон. Данеби да трябва да сменя тази щанга!? Когато сложих зимните гуми, понеже са по-меки и обират вибрацийте това хлопане намаля, но все още се чува. Баща ми онзи ден кара Шкодичка, и беше доста притеснен от това хлопане. Да отивам ли в ЕТ!?

 

 

Ами да, отиди да ти огледат ходовата част, щом чуваш хлопане отзад, не мисля, че проблемът е в стабилизиращата щанга :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имаь едно почукване понякога отпред в ляво. Голямо чудене падна какво е?

В сервиз ми казаха че предницата е супер. :)

И като повдигнахме амортесьора- се оказа че се е развила гайката отгоре. незнам как става тази работа ама голям смях падна как ще се развие сама тази гайка която държи макферсона към купета :))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.