Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Как се монтира барчето?


Odin

Recommended Posts

Ами зависи какво е барчето дето си го взел, т.е. как е предвидено да се монтира :wink: По принцип панела, на който са лостовете за въздух, топло и пепелника и т.н. отдолу се държи на 2 болтчета, би могъл да използваш тях... знам ли. Дай описание на барчето:)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Барчето се състои от 3 части.

1. Най-долната част обхваща лоста и се закача за гредата с винтчета. Тук всичко е ясно.

2. Средната част се закача с долния си край към най долната част (има си щифтове). Проблемът е със закачането и към таблото защото само долу не е достаъчно. Майстора в магазина на сточна гара ми каза да си направя "П-образна планка" и с винтове да я закача към таблото. От къде да си я поръчам тази планка? Горният край на тази част се опира в ръба под панела с лостчетата на парното.

3. Най отгоре се слага панелчето за касетофона. И с него ще се справя.[/u]

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и мойто барче е такова и се чудя, защо са спестили планките за закрепване на горната част?! Но не се притеснявай, понеже никой не си го е купил с тях. Значи най-лесно е, за да не правиш П-образна планка да си направиш 2 Г-образни, по една от всяка страна. Взимаш парче ламарина /не по-дебело от 1мм/ и с ножица за ламарина изрязваш 2 ленти, сгъваш ги, правиш дупки с бормашината /е трябва малко мерене/ и връзваш единия край на планката на болта на панела с лостчетата, а на другия край на планката барчето - сложи и федер шайба /против саморазвиване/ или сложи самозаконтрящи се гайки / те имат гумичка вътре/

 

айде успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Струва 26.50 в магазина на Сточна гара (София). Ама не е добре направено. Получава се голяма дупка до педала на гаста. И пластмасата е много мека и се гъне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След 4 часа работа барчето е монтирано. Всички кабели са прокарани зад него и е сложено и специално джобче за дискмена. Благодаря на beliq_lebed за изчерпателния отговор. Всичко е монтрирано както той предложи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

абе хора барчето не е без кусури, обаче е много по-добре отколкото без барче! Odin седни отзад и ще видиш, че оттам изглежда много яко. Аз като сложих мойто, приятели които имат други коли казаха, че много я отваряло барчето.

 

Аз не виждам защо трябва да е от по-дебела пластмаса, то иначе ще стане като на Лада.

 

От една книжка /ценоразписна със картинки, за магазин/ имам картинка на барче за Skoda 120GLS /Таблото на GLS е като на Rapid/, така че ако някой иска да си прави /не ми изглежда сложно/ да свирка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 години по-късно...

Може би ще ви се стори смешно колеги, но аз преди около година и нещо си купих от бай Иван барче като това на Odin. И като го видях, че ще има зор за да го монтирам почнах да умувам как да го поставя и как да монтирам касетофончето. Долната му част, през която се надява лоста за скорости приседна, както трябва и ми беше останала горната. Шах! Ами сега?

И видях, че от долната част на панела със лостчетата за парното и пепелника има две метални парчета, огънати под прав ъгъл и захванати за панела с винтчетата. Тогава се досетих, че тези ъгълчета са служили някога на тях да се закрепва предишното радио, с което навремето беше доставена колата (радио "РЕСПРОМ", което не хващаше нищо друго, освен "Радио 1" и "Програма Христо Ботев"), а служеха и за замасяване на захранването на радиото. Добре, ама как ще вкарам касетофона, заедно с панела в онова малко, пластмасово правоъгълно нещо (не знам как се нарича тази джиджавка). И взех един много остър нож и разширих внимателно отвора на въпросната джиджавка. И касетофона, заедно с адаптера, си влезе като в масло. Остана основния въпрос, как да закрепя цялата конструкция стабилно, за да не се килне барбар с касетофона на някой остър завой. Да използвам болтове с гайки беше невъзможно! И ако знаете как закрепих горната част на барчето. От долната страна е ясно, че се закрепва със няколко зъби, които влизат в отвори. А за отгоре изнамерих едни по-дълги връзки за обувки. И просто ги промуших през отворите на металните ъгълчета и тези на пластмасовата джиджавка, ги стегнах здраво и ги завързах, както се връзват маратонки. Стана много стабилно. Така, че може и това да опитате, ако всичко друго е изчерпано. Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И сега се сетих, че имаше барче когато ме вози за последно :lol: ! Даже и навигация имаше :)

Така е като не гледам датите! :oops:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.