Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Амортисьори


Батето

Recommended Posts

Реших да пробвам, защото имам такъв инструмент за гресиране, ама нещо май не стана както трябва :D и ще търся някъде да свършат тая работа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...
на разтягяне да е около 2 пъти по-голямо отколкото при свиване,да няма почукване при смяня на посоката

 

Онзи ден свалих задните амортесьори да ги пълня с диференциално масло,тъй като бяха с двутактово и от жегите задницата не ми харесваше как возеше меко...Та отворих ги-миналия път сменях гумички и само смених маслото...Единия стана супер,но другия се разтяга и свива еднакво,като вътре цилиндъра чука при смяна на посоката...Та аз съм се решил да си купя 2 нови,защото те от разглобяване и събиране станаха на парцал,но ми е интересно къде е повредата,че чука и не стана твърд..Смених и металното бутало,защото си мислех че е износено,но не се оправи... :roll:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Липи, слез долу на топлата вода - дето са многото вулканизатори, вкл. и гуми за камиони и т.н. Там ще ти гресират шенкелите за 4лв общо.

 

Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе човек, какво е това диференциално масло в амортисьорите? Аз, дето съм с по-тежка задница заради другия мотор карам със смес между хидравлично и М10Д, а ти с диференциално......

Колкото до гумичките - в Пловдив има човек, който от 50 години се занимава само с изработването на гумени елементи по спирачната уредба и за амортисьорите. На доста момчета в София съм носил такива комплекти.....мисля че бяха по 1 лв за амортисьор!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми много меко ми вози...Заради жегата ли двутактовото беше станало вода направо,а с диференциалното естествено вози по-твърдо,но в завои я усещам много по-добре :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 месец по-късно...
Колкото до ремонта на амортисъорите се разтърсих и намерих сервизна инструкция за ремонт на амортисъорите на шкода

 

В какъв вид е? Дали е възможно някак и аз да се сдобия с тази инструкция?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колкото до гумичките - в Пловдив има човек, който от 50 години се занимава само с изработването на гумени елементи по спирачната уредба и за амортисьорите. На доста момчета в София съм носил такива комплекти.....мисля че бяха по 1 лв за амортисьор!

 

В сила ли е още тази оферта? :lol: Комплектите за предни и задни амортисьори различават ли се или са еднакви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.