Jump to content

skodaclub.bgskodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Датчик на рейката Фабия 1.4


Favorit

Recommended Posts

Имам един въпрос свързан с рейката на Фабия 1.4, и по точно датчика. Колата е с хидравлика и от време на време на таблото светла една лампичка за секунди се пуска и звуков сигнал след което волана започва да се върти съвсем леко и колата става неуправляема за кратко време след което всичко става нормално. По всяка вероятност ще се смени първо датчика но въпросът ми е трябва ли след това колата да се върже за диагностика към компютъра или може да се смени без тези допълнителни настройки и толкова.

Благодаря предварително :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, там проблеми няма. Само трябва да разбера необходими ли са допълнителни настройки ако сменя датчика или не.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз във връзка с този проблем ходих до сервиза. Направиха уж диагностика и казаха, че трябва да се смени. Но аз имам известни подозрения, дали това ще реши проблема. Ти сам ли си решил да го сменяш?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аха, ама не знаеш дали трябва диагностика след това. Ако решиш да го сменяш ми кажи резултата после.

Ами не точно сам ще го сменям. Бащата е шефа :D Занимаваме се с това по-точно (ремонти на Шкоди) но нямаме тестер и това е голям проблем за по-новите модели Шкоди (Фабия, Октавия)... :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами да те питам тогава, тоз датчик къде точно се намира? Лесно достъпен ли е за подмяна? Отгоре като гледам нищо не се вижда, отдолу още не съм лягал да погледна :)

От това, което четох тук таме, на колите по-старо производство са поставятли някакъв френски, който след 3-4 години от от мръсотията сдава багажа. След 2002 са го заменили с по-надежден. Та чудя се, какво му е устройството на датчика и дали не е възможно просто да се почисти, а не да се заменя?

А колкото за настройка след поставянето съм почти сигурен, че не е небходима.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 седмици по-късно...

Ами отгоре трудно ще го видиш на кофти място е. Трябва отдолу. Лошото е, че зцената му е доста добра дори за Фабия... :(

Незнам дали почистване ще помогне

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 седмици по-късно...

Смених го датчика и се оправи проблема. Не е небходима диагностика. Цената хич не е хубава, ама нямаше начин, много дразнеше поведението на волана.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да и аз го разбрах това, мерси за инфото все пак. А цената е наистина много кофти. Твоя над 100 лева ли беше?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.