Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Датчик за вентилатора на радиатора


Recommended Posts

Колеги четох, че на Фаворит перката се включва на 97 градуса това за мен е много висока температура и искам да сложа друг датчик, който включва примерно на 92 градуса от какъв автомобил мога да използвам???Благодаря ви предварително :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригинално на Фаворита датчикът на вентилатора се включва на 92 градуса и изключва на 88, има датчици 88/84 и 90/85

 

Аз лично бях с датчик 88/84, но не се оказа удачен, тъй като в градски условия на практика остава включен постоянно, затова го замених с 92/88 и сега съм по-доволен

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз сложих датчик от 120 на 85 градуса. Вентилаторът се включва когато в стрелката леко премине средата, която теоретично е 90 градуса. Напоследък като качвам баир стрелката подгонва 100, след което на спускане почти мигновено връща на средата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хашек това което ми казваш все датчици за Фаворит ли са????И аз си мислех за нещо подобно 92 градуса да се включва, но незнаех,че за Фаворит има толкова много датчици!! :lol:

Благодаря за инфото

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз честно казано не знам на какви градуси работи моят датчик, но в началот като взех Фаворита прегря два пъти , после Сашо, лека му пръст ми смени датчика и от тогава нямам грижи. Датчика го взех от Сим. шосе. Абсолютно съм сигурен, че не знам на колко включва перката :wink:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Оригиналният датчик включва вентилатора по-късно и за по-кратко, а този от 120 се "презастрахова". Освен това датчика, който отговаря за показанието на температурата на таблото - (седи на една щипка, защипана в термостата) също може да греши (както постъпва моят).

 

Аз сега карам с този от 120-ка на 85 градуса, а зимата ще си сложа оригиналния на 97 (При Фелицията температурата е по-висока). Казвали са ми хора с Опели, че при тях датчика в радиатора е на 103! градуса.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз не съм много сигурен, че опелите са на 103 градуса вкл. перката но няма значение(термостата може да отваря на 103 градуса напълно както е при нас)???????

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 седмици по-късно...

Здравейте, тези включватели за перката се различават само по температурата на която включват/изключват, иначе са почти универсални /с изключения/. Аз сега на моято 120ка съм със включвател 92/87гр., т.е. пуска перката при 92гр. и я спира при 87гр. темп. на водата. Това е една идея по хладно отколкото с оригиналния, който включваше на по-висока температура. Сега перката работи почти винаги като карам при външна температура към 30гр. демек през лятото. Може и на Фаворита да си карате с такъв, даже е желателно. зимата няма нужда да го сменяге, защото температурата в малкия кръг на охладителната система, към който е и радиатора за парното се контролира от термостата и тя пак ще си е същата!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.