Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

новата Octavia [color=green]R[/color][color=red]S[/color]


Recommended Posts

И само да спомена, за "Администрацията" на форума, че ако ми изтриете мнението, ше ви хакна форум-а и няма да има каде да си чешите езиците, и решаваме проблема.

 

Ето това е Истинският Шкода Фен - ха сте ми изтрили мнинието, ха съм ви хакнал форума (форума на феновете на Шкода).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 51
  • Период
  • Последен отговор

Най-много писали в темата

  • Redline__

    7

  • Върлия Skodar

    7

  • Maniac

    6

  • DRV

    5

Най-много писали в темата

Има едно траби 1.3 във варна(suzuki swift engine 1.3GTi),нека се пробват :wink:

Относно щампите на vw,това не би трябвало да е от значение за феновете на марката според мен.Все пак vw съживиха skoda и я поставиха на едно от челните места ,като качество и съвременни технологии.

За фаворита на момчето не искам да коментирам нищо повече,много се пали,квото и да кажа няма да му хареса така,че...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Колега за какви трабанти говориш ве тук става въпрос за коли! :lol: Аре карай си фолксвагена със здраве и не ни занимавай с глупости.

Искам също така малко да смениш тона и стига с тия хапливи и заядливи подмятания, защото така до никъде няма да я докараме или евентуално да я докараме до там че да сме без форум. Вярвай ми че ако продължаваш да изнервяш обстановката форумът ще бъде хакнат както обеща Redline!

 

 

P.S. Наистина е жалко че се налага да пиша такива коментари, никак не ми е приятно и се надявам занапред това да не се случва!

 

Поздрави!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Искам да вмъкна още едно коментарче по въпроса за WV - Skoda. Без много да се задълбочавам искам да цитирам шефът на VW Фердинанд Пийх в едно негово изказване: "Трябва да се поучим от чешкия опит и традиции в автомобилостроенето и да подобрим качеството на нашите автомобили в останалите ни заводи (тук вероятно има предвид VW и Audi)" Много често можете да срещнете мненията на независими специалисти, любители и собственици, експерти, че дори и ръководството на VW group, които твърдят че качеството на Шкода в момента значително надвишава това на събратята си от групата а това автоматично означава че води по качество и много други марки! Така че кой кого е купил и кой на кого с какво е помогнал не е от значение в момента, защото ФАКТИТЕ ГОВОРЯТ!!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е как може 200 коня двигател да гори 4.9???? Явно технологиите доста напред отиват :shock:

Искам и аз такъв! :twisted:

:) В статията май става въпрос за 2.0 FSI(150 к.с.) а не за 2.0 TFSI (200 к.с.) :) . Тези двигатели са от най ново поколение, лошото е че не са мног приложими за БГ защото движат само с бензин 98 :( и според мен потенциално крият проблеми свързани с качеството на нашите горива.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе струва ми се, че и след новата октавийка хората се обръщат. Нека отдадем заслуженото на модела спечелил "Най красива кола на кодината" пред 22 марки коли включващи Ferrari F430 (24,542 votes), the Peugeot 407 SW (21,670 votes), the BMW 6 (21,313 votes), the Brabus SLK K4 (19,025 votes), and the Volkswagen Passat (18,084 votes).

 

Цитирам -

07.6.2005 г. The Škoda Octavia Estate Is the “Most Beautiful Car of the Year”

 

The Škoda Octavia Estate has become the “Most Beautiful Car of the Year” in the Czech Republic. This decision was taken by TV viewers during a live coverage of a gala evening broadcast on the TV Prima television station on the eve of an official opening ceremony at the Brno Motor Show. It was record-breaking 426,373 viewers and website readers that took part in the poll.

 

 

The Škoda Octavia Estate won a total of 46,084 valid votes ahead of the Ferrari F430 (24,542 votes), the Peugeot 407 SW (21,670 votes), the BMW 6 (21,313 votes), the Brabus SLK K4 (19,025 votes), and the Volkswagen Passat (18,084 votes). Thirty-two car makes had been nominated for the poll.

 

The “Most Beautiful Car of the Year” title is not the first award the new Octavia has captured. Last November, an international panel of judges including architects, critics and artists awarded the “Most Beautiful Automobile of the Year 2004” title to the Škoda Octavia in Milan. In the Czech Republic, the Škoda Octavia became the “Car of the Year 2005” and acquired the prestigious “National Design Award”. The Octavia is also the “Car of the Year” prize winner in Finland, Lithuania, Bulgaria, Serbia and Montenegro, and in Ukraine. Moreover, it gained the “Golden Wheel” award in Germany and the “Family Car of the Year 2005” prize in England. On top of that, having won the Czech national round of an “Auto 1” poll, the Škoda Octavia was ranked second overall in the All-European “Auto 1” final easily winning the engineers category.

 

 

The text of this press release and photographs of Škoda Octavia cars are available to download from the Škoda Auto official media web site (http://media.skoda-auto.com). Further information about the poll can be found at www.nejhezciauto.cz.

 

 

 

 

For further information please contact:

 

Evžen Krauskopf

Corporate Communications

Phone: +420 326 811 784

Fax: +420 326 811 946

E-mail: evzen.krauskopf@skoda-auto.cz

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върлия Шкодар, искам да ти обърна внимание на някои подробности, които моля да вземеш под внимание:

:arrow: Не споря - колата ти ( :?: ) е наистина хубава, защото е нова, както е казал някога г-н Форд, но това нито ти дава аванс пред другите в този форум при писането на теми, нито тънки подигравки и присмивания.

:arrow: Помни: мъжете правят пари, но парите не правят мъже !!! :lol: (цитат на колега от "Лада" форум БГ)

:arrow: Не бъди толкова уверен в твоя 2.0TDI срещу 1.3 бензин, защото като паднеш от високо най-лошо боли :P Като дойдеш към Варна ще те упаковам като подарък за вечеря на една Лада 2105 1300сс, а и в гаража имам един мотор 130RS, дето ако много се натваря, ще взема да го сглобя, ще го сложа в едно МВ от 1966 например, и грозно ще накажа гадната печка :lol:

:arrow: Шкода печели 1-во място в концерна ФауВе по качество на сглобка и изработка на детайлите, сумарно по години, откакто е в структурата. Та, да не говорим по темата "кой-кого", факт е, че има симбиоза Ваген-Шкода, дали е удачно или не, оставете го на мениджърите в концерна

:arrow: С Redline__ не се е*авай повече, моля те, защото това е едно златно момче и за възрастта си е постигнал толкова много, че надали някой от нас тук може да се похвали със същото. Той, за да изяде толкова лайна :oops: в тази тема, значи много се е засегнал, и от сега всякакви писания против него ще ги приемам лично и аз!

 

Със здраве! Дайте да се концентрираме върху проблема "Събор - Септември 2005! :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

БАУАХАХХАХАХАХАХАХАХА не съм чел по забавен форум ..... хааххаахахаххах не заемам никоия страна просто се вижте отстрани върлия шкодар не е почнал въобще да се заяжда а вие почвате да го атакувате с разни "пари и мъже" или как 1.3 щяло да изреже "гадната печка" или как некой си постигнал нещо си в живота ..... сами си го набутвате просто откривате пред всички кво мислите със тъпите си комунистически акъли (Аз гласувах за БСП на изборите) вземете се осъзнайте ве никои не ви плюе праисторическите шкодички но вие плюете нон стоп казвам ви щото така го виждам отстрани...............ЕВАЛА на Г-н DRV 8) 8) 8) 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз нямам какво да кажа,имам чувството,че само чакате да се заядете с някой :?: Хашек ти пък от къде ги наизмисля всичките тези работи.Съжалявам ако малчо плачка,а и какво е постигнал толкова не ми стана ясно - може би бели брони,или ляти джанти,евала герой.И какво ме заплашвате,че ще хакнете форума-Хакери бре,бре голямо постижение,много акъл се иска за тази работа,акъл море глава шамандура ,знаете ги тия морските лафчета.Тъпата печка колега е една перфектна кола,бих ти пожелал да покараш поне един път нещо такова.И не ми говори как ще ме среже 1.3 моля те.Дай да ги опънем Варна - София да видим.Нали все пак за коли си говорим ,а не боклуци дето се изкарват на годината един път а през останалото време се ремонтират.

Роднинските връзки са лоша работа...много сте пристрастни,ама много

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Върлия Skodar ХаХаХаХахахахаХА clap.gifclap.gifclap.gifclap.gifclap.gifclap.gif Ok де, рабрахме колко велик автомобил си си купил ok.gif хихихих, а също както, и че нищо не разбираш, било то от Skoda или от коли като цяло, няма значение... важното е да трупаш мнения нали hehe.gif Аз ти казах вече веднъж, карай си колцата със здраве и безаварийно, пък ме остави мене на мира да си карам Fav-a, на мен това ми харесва, това карам smoking1.gif - аз не виждам кой си ти, че да вкарваш коментари относно колата ми... bduh.gifbduh.gif

A, иии... що пък ние да се заяждаме... аз изразявам принципно мнение за новата RS, и ти щото имаш цивилката, го земаш навътре и почваш да лаеш наляво надясно - недей така бе, върли фене ти тука ташак ли си прайш с хората, нещо ти бяга белега ми са струва...

ЗА Форум-а: Не заплашвам, просто споделям, и то не на тебе - ти вече и за Администратор/Модератор ли се имаш :?: :?: :?:

Не говори добре за тебе и за тва, че си фен, мнението ти за по-старите Шкоди, които са "боклуци изкарващи се веднъж годишно, а в останалото време се ремонтират"... де да знам, и да мислиш, че няма 1.3 мотор който да те бие хахахахаха, явно 130RS НИЩО не ти говори, жалко, ти си от модерните ограничени запалянковци... шапка им свалям на такива като тебе, puke.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Смнятам, че достатъчно се изписа. Няма смисъл от такива дразги във форума, независимо, че има препоставки за тях...

За пичовете от Варна - не му се връзвайте бре хора, такива като него минават и заминават... Той сам ще се усети, че ако нещата продължават така, значи мястото не му е тука.

За Върлия Шкодар - приятел, ника, който си си избрал е крайно неподходящ. Един съвет - не гледай от високо ИСТИНСКИТЕ ШКОДА ФЕНОВЕ, защото именно ние сме Върлите Шкодари, защото ние разбираме от колите си, защото всяка една от нашите Шкоди е уникална по своему.

Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:evil: Ебаси грозната тема която се получи. Досега май нямаше такава... Хайде стига се плюли щото и двамата сте прави. Няма смисъл. И защо ги сравнявате двете коли. И двете са Шкоди. Няма значение коя коя година е и какви щампи има. И двете са яки.

 

п.с. Redline човече, един хубав форум за Шкода да има и ти да сипеш такива заплахи за хакване заради глупав спор............ :(

п.с.2 Шкодар ти пък не виждаш ли с колко любов е правено фаворитчето че така грозно да го плюеш?!? :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз нямам какво да кажа,имам чувството,че само чакате да се заядете с някой :?: Хашек ти пък от къде ги наизмисля всичките тези работи.Съжалявам ако малчо плачка,а и какво е постигнал толкова не ми стана ясно - може би бели брони,или ляти джанти,евала герой.И какво ме заплашвате,че ще хакнете форума-Хакери бре,бре голямо постижение,много акъл се иска за тази работа,акъл море глава шамандура ,знаете ги тия морските лафчета.Тъпата печка колега е една перфектна кола,бих ти пожелал да покараш поне един път нещо такова.И не ми говори как ще ме среже 1.3 моля те.Дай да ги опънем Варна - София да видим.Нали все пак за коли си говорим ,а не боклуци дето се изкарват на годината един път а през останалото време се ремонтират.

Роднинските връзки са лоша работа...много сте пристрастни,ама много

Понеже и аз се чувствам засегнат от това изказване искам да кажа на "върлия" следното: Дълбоко се съмнявам че октавията ще доживее възрастта на нашите шкодаци защото аз ежедневно се занимавам и продавам такива автомобили като твоят и си знам стоката. Що се отнася до моя Рапид аз не го изкарвам веднъж годишно - той си стои навън и си го ползвам ежедневно, по скоро го вкарвам веднъж годишно за ремонт. Второто което искам да ти кажа: Теб не те ли е срам поне малко да се перчиш с новата си кола на ретроавтомобилите! Тук е мястото да честитя и на Хашек първото място в класа си на ретро ралито във Варна което се проведе вчера! Честито Хашек и ти пожелавам успех и в конкурса за елегантност на 27-ми!!!!:P

Хашек похвалви се в една нова тема с постижението :wink: !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Малко уточнения

130RS е невероятен автомобил :shock: , но нека все пак да сме малко по коректни:

Acceleration 0-100 km/h - 130RS - 9 sec, octavia 2.0 tdi-pd - 9 sec.

Max speed - 130RS 192 km/h, octavia 20. tdi-pd 208 km/h

Max. output at rpm – kW/min-1 - 130RS 82 (112 к.с.)/7 250, octavia 2.0 tdi-pd 103 (140 к.с.)/4000

Max. torque at rpm – Nm/min-1 - 130RS - 125 /5 000, octavia 2.0 tdi-pd 320/1750-2500

Информацията е взета от http://www.tuning.cz/s110r/SPECIALY/130rs-3.htm и от http://www.skoda-auto.com/newoctavia/te ... nguage=BGR

Та за софия- варна не знам как ще стоят нещата :) Това няй много зависи от уменията на задкормилното у-во. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sex.gif

 

Колега, дайте да приключим веднъж завинаги с "София - Варна" - тоз нашия форум да не е бърз влак :D:D:D през Горна Оряховица :lol:

 

Върлия Шкодар: е, хайде успокой се - натрупа 11 мнения - вече си "веднъж карал Шкода" flipoff.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sex.gif

 

Колега, дайте да приключим веднъж завинаги с "София - Варна" - тоз нашия форум да не е бърз влак :D:D:D през Горна Оряховица :lol:

:D

Най бързия:

УБВ2601 Тръгва от София 06:52 Пристига във Варна 14:05 за 7 часа 13 мин

ПРЕЗ ГАРА: ->МЕЗДРА->ГОРНА ОРЯХОВИЦА->ШУМЕН

 

ПП Уфффф как ми се ходи във Варна.. пък ако ще и с влак да е... :x

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...извинявайте незнаех ,че това е Форум на ретро автомобили,аз мислех ,че е на Шкода,ама явно съм се объркал...

Maniac незнам какво продаваш във варна,обаче един приятел си взе от там фабия,след като си закупил колата му дали талонче за безплатно зареждане или нещо подобно,заредил колата,тръгнал по Хемус ама оборотите взели да падат ,смъква предавка ,оборотите падат.Колата изгасва.Неможе да запали.Изтеглят я до Варна,разглобяват двигателя,резервоара пълен с водичка,ремонти...Fabiaта е 1.2 12v, имало ли е такъв случай при теб?Или е взета от друго представителство на Шкода?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

sex.gif

 

Колега, дайте да приключим веднъж завинаги с "София - Варна" - тоз нашия форум да не е бърз влак :D:D:D през Горна Оряховица :lol:

 

Върлия Шкодар: е, хайде успокой се - натрупа 11 мнения - вече си "веднъж карал Шкода" flipoff.gif

12 са вечееее :twisted: flipoff.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз нямам какво да кажа,имам чувството,че само чакате да се заядете с някой :?: Хашек ти пък от къде ги наизмисля всичките тези работи.Съжалявам ако малчо плачка,а и какво е постигнал толкова не ми стана ясно - може би бели брони,или ляти джанти,евала герой.И какво ме заплашвате,че ще хакнете форума-Хакери бре,бре голямо постижение,много акъл се иска за тази работа,акъл море глава шамандура ,знаете ги тия морските лафчета.Тъпата печка колега е една перфектна кола,бих ти пожелал да покараш поне един път нещо такова.И не ми говори как ще ме среже 1.3 моля те.Дай да ги опънем Варна - София да видим.Нали все пак за коли си говорим ,а не боклуци дето се изкарват на годината един път а през останалото време се ремонтират.

Роднинските връзки са лоша работа...много сте пристрастни,ама много

Понеже и аз се чувствам засегнат от това изказване искам да кажа на "върлия" следното: Дълбоко се съмнявам че октавията ще доживее възрастта на нашите шкодаци защото аз ежедневно се занимавам и продавам такива автомобили като твоят и си знам стоката. Що се отнася до моя Рапид аз не го изкарвам веднъж годишно - той си стои навън и си го ползвам ежедневно, по скоро го вкарвам веднъж годишно за ремонт. Второто което искам да ти кажа: Теб не те ли е срам поне малко да се перчиш с новата си кола на ретроавтомобилите! Тук е мястото да честитя и на Хашек първото място в класа си на ретро ралито във Варна което се проведе вчера! Честито Хашек и ти пожелавам успех и в конкурса за елегантност на 27-ми!!!!:P

Хашек похвалви се в една нова тема с постижението :wink: !

Човече, да не работиш в Еуратек? :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това, че са открили водичка в резервоара е кофти тръпка. Според мен не би трябвало да я отдаваме на това къде е произведена колата :) а на това какво е имало в резервоара при покупката или впоследствие при зареждането с "безплатното" талонче :)

Бих искал да допълня, че във форума има място за всички истински Шкода фенове, както и написах по-горе. Модела и възраста на колата и на собственика не са от значение! Но е ПРОБЛЕМ, когато някой влезе във форума и започне да не зачита мнението на някого. Върли Шкодарьо, сред нас има един симпатяга, ZloQQ, който е собственик на Октавия Лаурин&Клемент. Но от него до сега лоша дума не съм чул, пък и високомерие не съм усетил. Същият този ZloQQ, когато тръгнем на съборче кара наравно с всички стари модели на марката, с 90-100 км/ч по магистралката, с 90 км/ч на шосенцето. Никога досега не е оприличавал някоя Шкода с пернишки, голфаджийски и т.н. тунинг. Ей на това нещо му се вика УВАЖЕНИЕ, което забелязвам - липсва при тебе.

Хашек е може би с най-готиния Рапид в БГ! От него досега никой не е усетил пренебрежение или други отрицателни емоции относно по-зле изглеждащи, но не по-малко обичани Шкоди. Напротив - винаги е помагал с каквото може. На това също му се казва УВАЖЕНИЕ.

Та мисълта ми е - добре си дошъл във форума. Както видя - ние умеем да посрещаме по подобаващ начин нови членове на клуба, но също така не търпим някой да обижда или да се заяжда с нас. Изводите оставям на теб...

Без лоши чувстава - поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

САМО ДА КАЖА,ЧЕ ЗАСТАВАМ ТВЪРДО ЗАД REDLINE !

АЗ ЛИЧНО ОТДАВНА САМ СЕ ОТКАЗАЛ ДА СИ ТРОВЯ НЕРВИТЕ С ТОЗ И ОНЗИ ........И ПРЕДИ ДА ЗНАМ ,ЧЕ ИМА ФОРУМ ПАК СИ СЕ РАДВАХ НА ШКОДИТЕ , А СЕГА ВЕЧЕ ВЪВ ВАРНА СИ Е ИСТИНСКА МАНИЯ............

ПС:И В ДРУГИТЕ ГРАДОВЕ СИ ИМА ПОСВЕТЕНИ НА МАРКАТА,ТАКА ЧЕ ДА НЕ МИСЛЯТ ЧЕ НЕ ОТЧИТАМ ТОВА...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...извинявайте незнаех ,че това е Форум на ретро автомобили,аз мислех ,че е на Шкода,ама явно съм се объркал...

Maniac незнам какво продаваш във варна,обаче един приятел си взе от там фабия,след като си закупил колата му дали талонче за безплатно зареждане или нещо подобно,заредил колата,тръгнал по Хемус ама оборотите взели да падат ,смъква предавка ,оборотите падат.Колата изгасва.Неможе да запали.Изтеглят я до Варна,разглобяват двигателя,резервоара пълен с водичка,ремонти...Fabiaта е 1.2 12v, имало ли е такъв случай при теб?Или е взета от друго представителство на Шкода?

Да вярно е и това не е единствения такъв случай! Талончето е за бензиностанция "Фаворит Петрол" която е собственост на г-н Иван Тодоров -шефът на Еура Тек. Горивата им са под всякаква критика и вече предупреждаваме клиентите да не зареждат там. Споко монтьорите са добри и не са разглобявали двигателя тук малко си преувеличил, но наистина е имало доста поражения и се е наложило почистване на цялата горивна система, защото освен водата е имало и други странни субстанции в горивото. Вината в случая е на горецитираната бензиностанция, която изплати обезщетения на пострадалите клиенти и им плати ремонтите при нас!

info: Във Варна Skoda се продава единствено от Еура тек и в момента това е най модерният шкода център на балканите! Построен е изцяло по критериите и изискванията на Skoda Showroom concept и същите центрове могат да се видят на много места в европа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.