Jump to content

skodaclub.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgskoda-auto.bgpepino-racing.comtraxxas

Помощ за 105/120


axl

Recommended Posts

Здрасти,

 

Имам много сериозен проблем със влизане на вода в купето. Колата е 120 японка, 86-т година. Завали ли малко по-силен дъжд и когато отворя колата, както си седи на паркинга, в най-ниските места по пода има по един пръст вода ... Направо съм се хванал за главата. Чудя се откъде влиза толкова много, явно уплътненията на вратите са стари и пускат, но не вярвам толкоз много да влиза оттам. Предното и задното стъкло мисля, че не пускат. Имам някакви съмнения, че може би влиза отпред под таблото откъм багажника. Тапицерията на купето е мокра от двете страни пред предните врати, това е почти под таблото ...

Давайте всякакви идеи откъде може да тече и как да проверя, защото така ще си ми изгние колата ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

axl аз имах такъв проблем на Fav-a с уплътнението на шофьорската врата, вярвай ми при силен дъжд се пълнеше яко с вода под педалите в най-ниската част, може и от уплътнението ти да е.А сега имам друг проблем - уплътнението на шофьорското странично огледало нещо не ми е наред и в момента от там ми капи по панела на вратата и долу мокета ми става мокър! :roll: Така, че е напълно възможно да тече от уплътнение и да прави локва... :?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз имам подобен проблем. Мокри ми се кората отзад.някаде тече предполагам от уплътнението на задния прозорец.Хванах 1 приятел да полива с 10 литра вода докто аз съм вътре и гледам от къде тече и не стана нищо!!! :shock: тогава не протече, а след дъжд е мокро и съм се заканил на следващия дъжд да прекарам известно време в колата и да видя каде е проблема.

:lol:

пробвай и ти така -може пък и да видиш от каде влиза водица

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Скорост: Маркучите съм ги проверил, мисля че не е от тях. По-скоро ми се струва че може да влиза някак си по шева, който е отгоре м/у калника и купето ,,, или и аз не знам откъде.

 

Редлайн: Ами на мен уплътненията са ми зле, защото колата преди да дойде при мен доста време не е била карана, но все не вярвах, че толкоз вода влиза през тях. Те със сигурност пускат. А ти какво направи смени уплътнението на вратата ли?

 

Коропт: Ами май и аз при следващия дъжд при който съм вкъщи ше седя в колата и ше гледам ... какво да се прави.

 

Някакви други идеи къде да гледам, някакви отдушници или по-специфични места?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах същя проблем със старата ми 105- ца

Проблемите се оказаха предното и задното стъкло.Водата влизаше и се стичаше под таблото и мокреше всичко .Проблема е не се вижда хъбаво и веднъж като намокри върви разбери от кеде е влязло.проблрма се реши с малко силикон

 

Поздрави и успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имах същия проблем със 120-ката. Видях откъде е влизала водата едва когато извади таблото, когато поливах не пусна но пи проливен дъжд текна яко и го видях! Другото място от където протече беше онова бакелитеното кръгло куплунгче до моторчето на чистачките то също влиза в купето и от там тече. Вратите ми не пускаха. Проблема го реших като изкарах предното и задното стъкло, освободих ги от уплътненията измих уплътненията и стъклата след това преди монтажа намазах рамките и оплътненията с грес. Сложих ги обратно и вече не пуска нито капка. Тя греста с времето се спича и оплътнява, а докато е прясна не позволява да влезе вода защото е мазна :D

Обаче сега на рапида стъклата не пускат ама как тече Шурбидаха :D ужас не капе а си тече във вратовете на седядящите отпред

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако тече от някое уплътнение много лесно можеш да го откриеш. Първо веднага след дъжд мястото от където е влизала водата е все още влажно, т.е. по даденото уплътнение ще има влага. И второ - ако не я хванеш след дъж - там, където е минавала водата винаги остават следи, ако се вгледаш по-внимателно :) Освен това водата винаги се стича, т.е. търси най-ниската точка до която може да се стече. От там следва, че където ти се е събрала вода започвай да гледаш над локвичката или влажното място от къде може да влиза.

Относно мнението на Скорост - прав си е човека, погледни двата маркуча (един от ляво и един от дясно) по които се стича водата от подпрозоречното пространство. Защото маркучите може да са здрави, но ако не са добре уплътнени, особенно в горната си част, водата ще си влиза.

Понякога опитите с кофа не помагат. Като излееш кофата, колкото и бавно да го правиш, движението на водата е твърде бързо и е възможно поради това тя да не успее да влезе през някоя много малка пролука, през която иначе като вали си минава спокойно. Т.е. 10 литрова кофа понякога не се равнява на 15 минутен дъжд :)

Пиши дали си открил проблема :)

 

P.S.: Аз така едно време имах проблеми със уплътнението на задна дясна врата. Не течеше, но сълзеше. В резултат на това свалих уплътненията на всички врати и ги смених с нови. Взех ги от магазина на бул. Васил Левски. Ужким оригинални, ужким стават, ама и досега вратите ми се затварят по-трудно от преди. Как ли не регулирах, какво ли не правих...таратанци. А за 2 години откакто ги смених да не улегне таз гума...Е, не тече, ма затварянето ме дразни яко :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моето задно стъкло също тече. Стъклата са монтирани през декември миналата година. Преди монгажа уплътненията бяха измити и почистени, смазани....Тече та тече! Мазах със силикон - много малко помогна.....Кората направо подгизва, отива и към тонколоните.... Отидох при един приятел, който е стъклар - погледна уплътненията и отсече: Докато не ги смениш с нови, нищо няма да направиш! Свили са се вече с годините, втвърдили са се и не вършат работа!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ей сега се сетих, че на мен ми пуска водица и отпред.имам монтирана антена на десния калник и точно зад жабката ми е пробита тенекията за да се свърже антената с касетофона. едвали от там ще се напълни ''един пръст вода'', но капка по капка вир става! :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз искам да се изкажа за уплътненията на вратите. Не ги сменяйте ако не сте 100% сигурни, че в това е проблема. 1во - защото са доста скъпи; 2-ро - като ги смениш не изглежда като фабрично, а да не говорим как се затваря тегаво вратата - трябва да регулираш фиксатора в кредната колонка така, че да щраква механизма по-рано. При мен също както се оплаква Мишел не се слегна новото уплътнение вече 2 години. Аз съм намазал и предното и задното стъкло по уплътнението отвън със силикон и съм доста доволен от това. Обаче - сега при големите дъждове вътре тапицерията на пода беше мокра около вратите. Еба ли му майката откъде влиза шибаната вода?! Имам чувството, че колкото и да уплътняваш пак ще си намери откъде да влезне.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси на всички за идеите, доста ме ориентирахте, следващия уикенд ще направя един щателен оглед на всички места, които споменахте и се надявам и да вали :P тогава вярвам, че ще го хвана гадния теч.

Много е хубаво, когато има кой да ти подаде ръка и да налее акъл.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

върви на автомивка - измий колата, но стой вътре и гледай.

мисля пароструйките са по яки от силен дъжд, но кажи на този, който ще мие къде да наблегне.

поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво, за това не се бях сетил да пиша :) Вярно си е - за 1-2 лева ще разбереш от де иде проблема 8)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Създайте нов акаунт или се впишете, за да коментирате

За да коментирате, трябва да имате регистрация

Създайте акаунт

Присъединете се към нашата общност. Регистрацията става бързо!

Регистрация на нов акаунт

Вход

Имате акаунт? Впишете се оттук.

Вписване
×
×
  • Създай нов...

Важна информация.

За да използвате този форум, трябва да се съгласите с нашата Политика за лични данни. Трябва да се съгласите и с използването на бисквитки (cookies), които помагат за пълната фунционалност на форума. Може да настроите през вашия браузър кои бисквитки искате да се използват. С натискане на бутон "Потвърди" удостоверявате съгласието си с нашата Политика за лични данни и използването на бисквитки.